Çözüldü Farklı Romlara Geçis Açılıs Logosunda Kalma Sorunu (Çözüldü)

lozemi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
furkan
Cihazım
mi 5
Konular
3
Arkadaslar eu romdan mi globe ya da miuimix rom ya da hellas roma geçis yaparken twrpden kaynaklı sorunlardan (4lü wipe sorunu) dolayı rom atıp twrpden sonra reboot sytem yapınca rom kurulumunda son asama olan logo kısmında telefon kalıyor ve açılmıyor. Bu sorunu çözmek için çok yol denedim ve yolu buldum. Bir romdan farklı bir roma geçerken her zaman stock rom kurmak zorundayız. stock rom kurduktan sonra stoya hocanın direktiflerini aynen uygularsanız romu kurarsınız. direktifler burada Rom - Mİ Note 10 Lite Xiaomi.EU V11.0.8.0.QFNMIXM Stabil Rom (Video) yine aynı sekilde eğer bir rom kurdunuz rom logoda kalıp duruyorsa stock romu flashlayıp romu adım adım linkteki konudan kurabiliyoruz. Umarım yararlı bir çözüm olmustur

bebahce1907

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
M2007J3SG
Konular
1
Mi Globe 'yi 3 kez denedim ama olmadı.kurabilen varsa ne mutlu. Diğerlerinin hepsi aynı zaten.

lozemi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
furkan
Cihazım
mi 5
Konular
3
Mi Globe 'yi 3 kez denedim ama olmadı.kurabilen varsa ne mutlu. Diğerlerinin hepsi aynı zaten.
Yine twrpden kaynakli mi globe diger custom romlar gibi değil kendine ozel oluşturdugun romda bir sürü özellik ya aciyor ya kapiyorsun ama maalesef twrp o kadar kotuki daha kurma aşamasında hata veriyor.

TRMan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sulhi
Cihazım
Mi 10 Lite
Konular
12
Android 11 çıktı ama twrp geliştiricileri 1 yıldır android 10'a çözüm bulamadılar. System dosyalarının r/o olması çok sıkıntı, googleın bu saatten sonra androidi eskisi gibi serbest bırakacağını da düşünmüyorum. O yüzden sorunlu da olsa en azından kurabildiğimiz bir twrp olduğu için şükretmeliyiz, ileride bunu da bulamayabiliriz.

lozemi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
furkan
Cihazım
mi 5
Konular
3
Android 11 çıktı ama twrp geliştiricileri 1 yıldır android 10'a çözüm bulamadılar. System dosyalarının r/o olması çok sıkıntı, googleın bu saatten sonra androidi eskisi gibi serbest bırakacağını da düşünmüyorum. O yüzden sorunlu da olsa en azından kurabildiğimiz bir twrp olduğu için şükretmeliyiz, ileride bunu da bulamayabiliriz.
Doğru ve farkli bir bakış açısı tabi. Ama insan özlüyor geçmiş xiaomi telefonlarını. Her şeyini karıştır telefonu allak bullak et hard brick bile olmuyordu en fazla mi flash ile duzeltiyordun bir suru rom desteği kaliteli gcamler dolbyler. Şimdiki duruma bak eu romu zor kurabiliyoruz

TRMan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sulhi
Cihazım
Mi 10 Lite
Konular
12
Doğru ve farkli bir bakış açısı tabi. Ama insan özlüyor geçmiş xiaomi telefonlarını. Her şeyini karıştır telefonu allak bullak et hard brick bile olmuyordu en fazla mi flash ile duzeltiyordun bir suru rom desteği kaliteli gcamler dolbyler. Şimdiki duruma bak eu romu zor kurabiliyoruz

Özlenmez mi hocam. Keşke bir çözüm bulunsa. Her şeyini kurcalamayı geçtim, reklam engellemek için host dosyasını değiştirsem, o bile yetecek bana ama olmuyor işte.

Üst Alt