Soru Farklı prizlerde yavaş şarj sorunu

Zesta33

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
2
Öncelikle herkese merhaba,

7 yıllık iOS deneyiminden sonra Note 9 Pro ile Samsung Galaxy S3 de kaldığım androide geri döndüm.
Tabi bu zamana kadar hızlı şarjmış, rommuş falan hiç ilgilenmedim. Öyle çok da teknolojiden anlayan birisi değilim. Ama şu hızlı şarj ile alakalı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Öncelikle yine google araştırmalarım sonucu ''Ampere'' diye bir uygulama yükledim.(Zararlı mıdır zararsız mıdır bilemiyorum maalesef)
Uygulama mantığı telefon şarjdayken mAh cinsinden şarj olma değerini gösteriyor.

Soruma gelecek olursak Ofisimde şarja taktığımda bu Ampere uygulaması 4000-5000 mAh gösterirken evimde şarja taktığımda 800-1500-2200 mAh civarında gösteriyor.
Sorun evdeki elektrik akımında mıdır bilemedim.
Ofiste şarja taktığımda ayarlar da pil kısmında 1 saat 10 dakika full dolum gösteriyor(5000 mAh değeri ile). Evde taktığımda 1 saat 30 dakika(2200 mAh değeri ile) hiç bir zaman forumda yazılan 1 saatte full şarj olayını yakalayamadım. Eğer sorun evimdeki elektrik akımındaysa yemin ederim tüm sigortayı prizleri her ne varsa bunu arttıracak değiştireceğim çok sinir bozucu bir durum.
Ayrıca Ampere uygulaması kullanıp da mAh değerini söylemeniz için de ricacı olabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Kadirselimoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
9
beim de note 9 pro telefonumda aynı problem var. benim şarj cihazım 22.5 watt destekliyor. evdeki prizden denediğimde 4 saat diyor full doluma. çok fazla geldi bana acaba sadece şarj cihazıyla mi ilgili

Oyla:

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
Cihazların şarjı kernel tarafından kontrol ediliyor. Dengesiz akım durumunda şarjı kademe düşürerek ya da keserek düzenleme yapıyor. Evinizde bu tip bir dalgalanma veya sorun varsa ondan olabilir. Genelde çoklu priz veya uzatmalarda bu sorun olabiliyor. Bende samsungda tespit etmiştim.

Bir diğer durumda cihazın uyanık olma durumu. Örneğin google play güncellemesi kablosuzda indirmeye açıktır, iş yerinizde mobil veri kullanırsınız evinizde ise kablosuz. İş yerinizde güncelleme yapmayacağı için işlemci uyku durumunda olur bu nedenle şarj esnasında tüketilen enerji azalacağı için hesaplama yapar ve siz ekranı açtığınızda 2 saat görürsünüz. Ancak evde arka planda kablosuzu görünce güncelleme yaparr ve işlemci çalışır, bu esnda arka plan tüketimi artmış olacağından buna göre hesaplama yapar ve ekranı açtığınızda artmış bir süre görebilirsiniz. Ya da ofiste şebeke daha iyi çeker evde daha kötü vs vs.

Ancak yukarıda şebeke akımı hakkında bahsettiğim durum daha olası.

Oyla:

siegman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi5
Konular
0
Magisk modülü dür. Kurulum yaparken seçeneklerden kendinize uygun olanı seçin. Ben 3 4 aydır kullanıyorum. Mi 8 lite modelinde de kullanmıştım.

Şuanda redmi note 9 pro için kullanıyorum. Eu yazılıma geçtikten sonra şarj hızı düşmüştü. Şimdi tekrardan yükseldi. Zararlimidir bilmiyorum. Denemek isteyen yüklesin.

Ekli dosyalar

• [Magisk]GengChao_Fast_Charge⚡.zip
    227,9 KB · Görüntüleme: 0
Oyla:

mesuterdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut Erdem
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
0
Öncelikle herkese merhaba,

7 yıllık iOS deneyiminden sonra Note 9 Pro ile Samsung Galaxy S3 de kaldığım androide geri döndüm.
Tabi bu zamana kadar hızlı şarjmış, rommuş falan hiç ilgilenmedim. Öyle çok da teknolojiden anlayan birisi değilim. Ama şu hızlı şarj ile alakalı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Öncelikle yine google araştırmalarım sonucu ''Ampere'' diye bir uygulama yükledim.(Zararlı mıdır zararsız mıdır bilemiyorum maalesef)
Uygulama mantığı telefon şarjdayken mAh cinsinden şarj olma değerini gösteriyor.

Soruma gelecek olursak Ofisimde şarja taktığımda bu Ampere uygulaması 4000-5000 mAh gösterirken evimde şarja taktığımda 800-1500-2200 mAh civarında gösteriyor.
Sorun evdeki elektrik akımında mıdır bilemedim.
Ofiste şarja taktığımda ayarlar da pil kısmında 1 saat 10 dakika full dolum gösteriyor(5000 mAh değeri ile). Evde taktığımda 1 saat 30 dakika(2200 mAh değeri ile) hiç bir zaman forumda yazılan 1 saatte full şarj olayını yakalayamadım. Eğer sorun evimdeki elektrik akımındaysa yemin ederim tüm sigortayı prizleri her ne varsa bunu arttıracak değiştireceğim çok sinir bozucu bir durum.
Ayrıca Ampere uygulaması kullanıp da mAh değerini söylemeniz için de ricacı olabilirim. Şimdiden teşekkürler.
Aynısı köyde başıma geldi evde 5800 mahlar görürken köyde 2500 anca

Oyla:
Üst Alt