Yardım Failed to mount /vendor...

• Konbuyu başlatan fdman
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 2K

fdman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Yüklü değil
Telefon Modeli
Poco X3 NFC
Bootloader Kilidi
Açık
Pixel Experience(A11)'den Arrow OS(A11) roma geçerken önce Orange Fox Recovery'i indirdim.Sıkıntı olmadı.Daha sonrasında wipe>dalvik/art cache,data yaptım.Sonrasında firmware dosyasını yüklerken failed to mount /vendor ve failed to mount /system hatası verdi.İnternette araştırdım fakat sorunu çözemedim.Lütfen yardım edin.Cihaza bir şey atamıyorum.

Edit: sdcard ile dosyaları indirmeye çalışınca failed to mount /system_root (Permission denied),failed to mount /vendor (Permission denied),failed to mount /product (Invalid argument) hatalarını alıyorum.

fdman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Rica ederim. AOSP romlar komple sorun en iyi Pixel var aslında gerisi boş. Kamera kullanıyorsanız MİUİ şart zaten Poco için AOSP ile düzgün bir kamera çözümü de yok maalesef.
Kamera sorununu anx camera ile çözdüm.Bundan önce pixel experience'daydım ekran sürem 4 saat düştü.O yüzden bu rom şu anda ilaç gibi geldi :)

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
reboot recovery yapın recovery'e girince hiçbir işlem yapmadan wipe + dalvik/art cache + data işlemini tekrar yapın
bu adım da yine reboot recovery yapın
recovery açılınca hiçbir işlem yapmadan format data yapın
ve yine reboot recovery yapın bu işlem çözüm olmazsa kullandığınız recovery'i tekrar flashlayın.
Hocam Note 10 Pro kullanıyorum. EU güncelleme gelmişti temiz kurulum ile kurayım dedim. Hep aynı TWRP ile sorunsuz kurardım ilk defa bu sefer bende de failed to mount /vendor, /system_ext hatası yine aynı şekilde failed to mount ile başlayan birkaç hatayı aynı anda vermişti. Burada anlattığınız şekilde yönergeleri takip edip romu o şekilde kurdum şu an sorunsuz kuruabildim romu telefonu da açabildim. Mi Flash ile stock rom yüklememe falan da gerek kalmadı çok teşekkürler.

Bilmediğimden soruyorum tek sıkıntı romu kurarken, kurulum sırasında telefona yazılan bölümleri yazıyor ya. O kısımda bu hatasını aldığım kısımlar yoktu vendor gibi mesela ama şu an romu kurarken hata almadan kurup telefonu da şu an sorunsuz bir şekilde açabildiğime göre sorun yoktur diye düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt