Rehber EVS (Turkcell) - VoWifi Aktivasyonu

perbulak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Pekcan
Cihazım
tulip
Konular
2
redmi note 6 pro bunu yaparsam normal volte kapanır değil mi normal volte kullanamam? mmengi

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Hocam mi6 için bilgi var mı vowifi gelecek mi

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2

generalhd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
0
Arkadaşlar merhaba;
Ben bir yol buldum.
Hattım Turkcell, telefonum mi mix 3. Global rom kullanıyorum.
Öncelikle telefonumu HD ses aktivasyonunu farklı bir telefonda gerçekleştirmiştim.
Hattımı Turkcell'in deteklediği telefondan çıkarıp, mi mix 3'e taktığımda hd ses gelmişti.
Daha sonra vowifi için mi mix 3'te *#*#869434#*#* tuşladım disable yazısı çıkınca ayarlar, SİM kartlar ve mobil ağlar,1.sim kart seçilerek, Wİ-Fİ kullanarak arama yapın seçeneği geldi. Uçuş moduna aldım telefonumu, arama yapmaya çalıştım, hücresel ağa erişilemiyor uyarısı aldım.

Telefonun Ayarlar - Telefon Hakkında - Dahili Depolama Alanı(3 kere tıklıyoruz) - Telefon bilgileri 1 kısmına girdiğimde mobil radyo gücünün kapalı olduğunu gördüm.

Açmaya çalıştım, iki veya üç kere kapandı, yine açtım. En son açık olarak kaldığını görünce o kısımdan çıktım.

Arama yaptım.

Sonuç: Uçuş moduna alınınca Mobil radyo gücü kapanıyor. Açarsanız kablosuz ağ üzerinden arama yapabiliyorsunuz.

Umarım birine faydası dokunur yazdıklarımın. Eke de resimleri ekliyorum. Görüşmek üzere.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• kapalı.png
    kapalı.png
    215,4 KB · Görüntüleme: 33
  • arama yok.png
    arama yok.png
    181 KB · Görüntüleme: 34
  • açık.png
    açık.png
    216,5 KB · Görüntüleme: 36
  • arama var.png
    arama var.png
    247,6 KB · Görüntüleme: 36

goldenmoon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
mi mix 3 & mi 9
Konular
6
Üstadım,
sanırım yaptığın işlem uçak modunda yinede GSM i aktifliyor, "üst menüde şebeke işareti görünmese bile",
Çünkü statüs barda vowifi işareti ve aradığın numaranın yanında wifi işareti bulunmamakta,
vowifi modülü çalışıyor ise, uçak modunda iken Telefon bilgileri 1 kısmına girdiğinde zaten aktif durumda
yaptığın işlemin normal GSM bağlantısı sağladığını düşünüyorum. denemek için şebekenin gerçekten olmadığı ve wifi bağlantısı sağlayacağımız bir yerde denemek gerekiyor sanırım, Kolay gelsin.

generalhd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
0
Üstadım,
sanırım yaptığın işlem uçak modunda yinede GSM i aktifliyor, "üst menüde şebeke işareti görünmese bile",
Çünkü statüs barda vowifi işareti ve aradığın numaranın yanında wifi işareti bulunmamakta,
vowifi modülü çalışıyor ise, uçak modunda iken Telefon bilgileri 1 kısmına girdiğinde zaten aktif durumda
yaptığın işlemin normal GSM bağlantısı sağladığını düşünüyorum. denemek için şebekenin gerçekten olmadığı ve wifi bağlantısı sağlayacağımız bir yerde denemek gerekiyor sanırım, Kolay gelsin.

Şöyle bir durum deneyimledim. Iphoneda da uçak modunu açıp wifi aramasıyla hem arandım, hem aradım.

Kendi telefonumda da aynısı oldu. En kısa zamanda, kablosuz ağın açık olduğu bir uçak seyahatinde denemek lazım.

yasinberkay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
berkay
Cihazım
mi 9 se
Konular
0
merhaba hocam mi9 se için vowifi özelliğini açık ama aktif olmuyor sürüm 10.3 eu stabil rom nasıl aktif edebilirim?

samettoker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Narkoz
Konular
1
Evs yi tecrübe eden oldumu bilmiyorum ama seste rahatsız edici bir durum var. Fazlaca bir dijitalize geliyor ses bu durum operatörün dar bant codec kullanımından mı kaynaklanıyor bilemiyorum. Yaptığım ayarlar OP6 dan alınma başka evs destekli telefonların ayarlarınıda yaptım ama değişen bir durum olmadı. Eğer deneyen arkadaşlar network signal guru yu açtıktan sonra karşılıklı evs destekli görüşme sonrası 2. Sayfada çağrının codec durumunu yapyaşırsa sevnirim.
mmengi hocam merhaba, EVS aktif TURKCELL hatlı iki Note 6 Pro cihaz arasındaki telefon görüşmelerinde dediğiniz gibi rahatsızlık veren dijital ses var. EVS öncesi haline aynı yöntemle Dosyaları bulursam dönmek istiyorum. Yardım lütfen

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
mmengi hocam merhaba, EVS aktif TURKCELL hatlı iki Note 6 Pro cihaz arasındaki telefon görüşmelerinde dediğiniz gibi rahatsızlık veren dijital ses var. EVS öncesi haline aynı yöntemle Dosyaları bulursam dönmek istiyorum. Yardım lütfen
Hocam şehir dışındayım pc yok elimin altında en kısa sürede düzeltme için tool u paylaşacağım.

Üst Alt