Rom EvolutionX 7.7 -Unofficial - Mi Max 3 (nitrogen)

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

EvolutionX 7.7 -Unofficial - Mi Max 3 (nitrogen)
Version : Android 13 by Fake Lezard

▫️ Katkı : Miui Kamera and aperture Camera (Kameralara izinleri verilmelidir.
▫️ Dağıtım : EvolutionX V7.7 ''Lechon''
▫️ Boyut : 1574 mb
▫️ Çeşit : Gapps
▫️ Tarih : 31.03.23
▫️ Güvenlik Yaması : Mart 2023
▫️ Snake Kernel 4.4 + Normal boyutta Rom

KURULUM :
- Kurulum için son sürüm '' TWRP '' veya son Sürüm '' OrangeFox '' kullanılabilir.
- '' Temiz Kurulum '' yapılmalıdır. Nasıl yapılacağı aşağıda sırası ile açıklanmıştır :

1- Wipe (temizleme) kısmına geçilecek, önce '' Wipe Data '' ve ardından '' Reboot Recovery '' yapılacaktır.
2- Yine Wipe (temizleme) kısmına geçilecek, orada '' Önbellek, Data, Dalvik, Cache, System, dahili depolama ve Vendor '' kutucukları işaretlenerek '' Wipe '' yapılacaktır.
3- Mount bölümü' ne geçilecektir, orada işaretlenebilir ( ! ) ne kadar kutucuk varsa işaretlenecektir.
4- Yükleme ( install ) kısmına geçilecektir ve '' Rom Flaşlanacak '' dır.
5- '' Reboot Recovery '' yapılacaktır.
6- Son olarak yine '' Wipe Data '' yapılacak ve ardından '' Reboot to Sistem '' yapılarak sistem açılacaktır.

Dikkat : Yapılan tanıtımlar sadece bir öneridir. Rom' u kurup kurmamak ve önerileri uygulayıp uygulamamak kararı tamamen kullanıcılara aittir. Konu ile ilgili olarak kullanıcıların telefonlarında meydana gelebilecek her türlü hasar, zarar ve ziyandan forum yönetimi ve tanıtımı yapan sorumlu değildir, kullanıcının bizzat kendisi sorumludur !

İndirme Linki :

zaferturan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zafer
Cihazım
zafer
Konular
1
kurdum. güzel bir rom. hafif. kasma falan yok. oldukça çok özelleştirmesi var . ancak bu sefer de ekrana tıklayarak uyandır seçeneği çalışmıyor. artık eskiyen telefonumu bu özellik olmadan kullanmak istemiyorum çünkü power düğmesi her an bozulabilir gün içinde öyle açıp kaparsam. şu anlık kullanıyorum. açma kağpama olayına başka çzöüm bulmaya çalışıyorum.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
kurdum. güzel bir rom. hafif. kasma falan yok. oldukça çok özelleştirmesi var . ancak bu sefer de ekrana tıklayarak uyandır seçeneği çalışmıyor. artık eskiyen telefonumu bu özellik olmadan kullanmak istemiyorum çünkü power düğmesi her an bozulabilir gün içinde öyle açıp kaparsam. şu anlık kullanıyorum. açma kağpama olayına başka çzöüm bulmaya çalışıyorum.
Ayarlarda ekrana çift dokunma ayarı var, ayarladınız mı ? Pixel Experience esaslı bu Rom' da ekrana tıklayarak uyandırma özelliği olması gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca işin doğrusu bu tür şeyleri ben sorun olarak görmüyorum. Telefonun düğmesine hafif dokunmak Power düğmesini öyle kolay kolay bozmaz. Ben yıllardır Mi Max 3 de power düğmesini kullanırım, hiç sorun yaşamadım. Çünkü sık sık kullanılacağı hesaplanarak ona göre sağlam üretilmiştir. Takmayın kafanıza derim. İnsan ömrünün bile bir bir sonu vardır. Power düğmesini tamir ettirir veya yenisini bulursunuz ama insan ömrünün yenisini bulamazsınız, geri getiremezsiniz !

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Ayarlarda ekrana çift dokunma ayarı var, ayarladınız mı ? Pixel Experience esaslı bu Rom' da ekrana tıklayarak uyandırma özelliği olması gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca işin doğrusu bu tür şeyleri ben sorun olarak görmüyorum. Telefonun düğmesine hafif dokunmak Power düğmesini öyle kolay kolay bozmaz. Ben yıllardır Mi Max 3 de power düğmesini kullanırım, hiç sorun yaşamadım. Çünkü sık sık kullanılacağı hesaplanarak ona göre sağlam üretilmiştir. Takmayın kafanıza derim. İnsan ömrünün bile bir bir sonu vardır. Power düğmesini tamir ettirir veya yenisini bulursunuz ama insan ömrünün yenisini bulamazsınız, geri getiremezsiniz !
Ben Pixel Launcher yerine Nova Launcher kullanıyorum, Nova Launcher sizin istediğiniz ayarları yapabilir. Sorunu Launcher değiştirerek çözmek mümkün olabilir. Farklı Launcherleri deneyiniz.

zaferturan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zafer
Cihazım
zafer
Konular
1
ayarlarda var ancak çalışmıyor. daha önce de başka bir rom kurmuştum. onda da vardı çalışmadı. bu orijinal pixel cihazlarının forumlarında yazılmış bir sorun.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Nova Launcher ve diğer Launcherleri denediniz mi ?

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
EvolutionX 7.7 versiyonu çok akıcı çalışıyor, iyi bir sürüm olduğu anlaşılıyor. Ancak her nasıl oluyorsa ayarlar bölümünde bulacağınız '' NitrogenParts '' Magisk kurulmadan önce gayet güzel çalışıyor, fakat Magisk 25.zip kurulunca ikide bir kapanıyor, çalışmıyor. Sistemi 3 defa yeniden kurdum, aynı sorunu yaşadım. Diğer kullanıcılarda da aynı durum meydana geliyor mu, eğer geliyorsa çözümü nedir acaba ? NitrogenParts bir sistem uygulaması olduğu için yapılabilecek bir şey var mı, olabilir mi ?

zaferturan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zafer
Cihazım
zafer
Konular
1
EvolutionX 7.7 versiyonu çok akıcı çalışıyor, iyi bir sürüm olduğu anlaşılıyor. Ancak her nasıl oluyorsa ayarlar bölümünde bulacağınız '' NitrogenParts '' Magisk kurulmadan önce gayet güzel çalışıyor, fakat Magisk 25.zip kurulunca ikide bir kapanıyor, çalışmıyor. Sistemi 3 defa yeniden kurdum, aynı sorunu yaşadım. Diğer kullanıcılarda da aynı durum meydana geliyor mu, eğer geliyorsa çözümü nedir acaba ? NitrogenParts bir sistem uygulaması olduğu için yapılabilecek bir şey var mı, olabilir mi ?
Magisk tüm dünyada milyonlarca kişinin kullandığı bir root uygulaması. Eğer Temiz kurulum yapmadan kurduysanız ya da kurduğunuz rom buglar içeriyorsa uygulamadan kuşku duyma gibi bir düşünceye kapılmak yanlış olur.

Siz de cihazı root yapmazsınız olur biter !!!!

Üst Alt