Çözüldü Evolution-X ROM'lu Redmi Note 8 Cihazıma Nasıl Root Atabilirim?

adrian0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
enes
Cihazım
redmi
Konular
2
Redmi Note 8 cihazıma Evolution-X romunu kurdum. Son paylaşılan Android 14 sürümü içinde google uygulamaları olan seçeneği bu arada kurduğum.

Ben orangefox recovery kurup bu romu yükledim fakat sonradan magisk veya kernelsu ile root atmak istediğimde Redmi yazınsından yeniden başlatıyordu telefonu açılmıyordu. Böyle 5 6 kere telefona tekrar tekrar romu yükledim. Bazılarında ilk magiski flashlayıp denedim bazılarında twrp recovery yükleyip öyle denedim fakat hiçbir şekilde sonuca ulaşamadım.

Farkındayım üstte biraz karışık anlattım fakat olayın özü root atamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada kernel su uygulamasını açtığımda üstte "KernelSU şimdilik sadece GKI çekirdeklerini destekliyor" uyarısı veriyor.

(cuh kernel gibi bi dosyayı da flashlamıştım bi ara ama o seferde de yeniden başlatıp durmuştu)

Youtubedan kendim bulmaya çalıştım bazı videolar fakat düzgün bir içerik bulamadım tam benim istediğim konuya özel. Android 13 evolution x'e root atan birini gördüm romun içindeki payload bin dosyasını fastbootenchance programına atıp boot img çıkarıyordu onu magisk içine atıp falan o şekilde uzun bi root yaptı. Fakat ben kendi rom dosyamın içinde payload.bin dosyasını bulamadım.

Merak ettiğiniz şeyleri sorabilirsiniz elimden geldiğince hızlı bakarım.

Kurdugum rom: EvolutionX14.0-20240907-ginkgo-v9.4-Official

Çözüm
cok tesekkurler zaman ayirdigin icin
Cuh-ginkgo-v1.8-KSU-20240613-2326.zip
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

pilling.com' da bu kernel var.

njlos53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
16
cok tesekkurler zaman ayirdigin icin

Oyla: Çözüm

adrian0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
enes
Cihazım
redmi
Konular
2

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bununla yaptım dostum çok teşekkürler oldu. Tek sıkıntı ilk önce ilk yanıttakini yapayım dedim magisk ile boot dosyasını yamalayıp flaşladığımda telefon öldü kırmızı ünlemle your phone destroyed falan bir şeyler yazdı açılmadı. Ben de yeniden sıfırlayıp her şeyi romu sıfırdan kurdum ardından bu kerneli flashladım oldu bu sefer. Çok teşekkürler yardımın için

Oyla:

njlos53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
16

Bununla yaptım dostum çok teşekkürler oldu. Tek sıkıntı ilk önce ilk yanıttakini yapayım dedim magisk ile boot dosyasını yamalayıp flaşladığımda telefon öldü kırmızı ünlemle your phone destroyed falan bir şeyler yazdı açılmadı. Ben de yeniden sıfırlayıp her şeyi romu sıfırdan kurdum ardından bu kerneli flashladım oldu bu sefer. Çok teşekkürler yardımın için
Güle güle kullanınız.

Oyla:

Marcolomboss

Angerfist 👊
Yönetici
Destek Ekibi
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Motosiklet Ustası
Konular
19

4 sene kullandığım bir cihazdı kendisi. Hiç bir şekilde sorun çıkartmıyordu bu konularda, sizin yaşadığınız sorun cidden garip. Ama işin sonunda ROOT atmanıza sevindim, güle güle kullanın.

Oyla:

adrian0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
enes
Cihazım
redmi
Konular
2
4 sene kullandığım bir cihazdı kendisi. Hiç bir şekilde sorun çıkartmıyordu bu konularda, sizin yaşadığınız sorun cidden garip. Ama işin sonunda ROOT atmanıza sevindim, güle güle kullanın.
Çok teşekkür ederim. Maddi ihtiyaçtan dolayı yeni telefonumu satıp buna geçmiştim ve orjinal rom tatmin etmiyordu hem evolution x hem de root gayet iyi oldu.

Oyla:
Üst Alt