Rom Evolution X 8.3 [Android 14] - Note 8 {ginkgo}

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
10
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Evolution X 8.3 Android 14
Bugünkü konumuzda Evolution x 8.3 ”Pixel Experience” temelli bir rom yer alıyor. Gayet güzel özellikleri var. ilk başta denemekten çekindiğim stabilitesinin pek iyi olmayacağını düşünmüştüm, ama yanılmışım. :) CrDroid'de olmayan bir çok özelliğide bizlere sunuyor içerisinde Dolby Atmos'da var tabi bu diğer romlarda audio fx v.b şeyler gibi geçebiliyor.

Dilerseniz talimatlarımıza geçelim.

«---------------------------------------------------------------------» Cihazınızın Bootloader'i açık ve Kurulu olmalı. Aksi halde işlemlere devam edemezsiniz.
«---------------------------------------------------------------------»
1. Wipe System, vendor, dalvik cache, data
2. A11 'yi flaşlayın
3. 'u flaşlayın (Gapps atmaya gerek yok bu rom için)
4. 'i flaşlayın (Magisk kurmayın yerine zaten kernel su geliyor)
5. Wipe, Format data: yes
6. Reboot
İşlem tamam hayırlı olsun.

mcihan142

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Avea intouch
Konular
31
Hocam bu rom'u babamın telefonuna kuracağım da kernel'e gerek var mı? Ayrıca dosyaları hangi adımdan sonra telefona atmamız lazım?

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
10
Hocam bu rom'u babamın telefonuna kuracağım da kernel'e gerek var mı? Ayrıca dosyaları hangi adımdan sonra telefona atmamız lazım?
Kerneli öneriyorum. Pil performansı gayet iyi + Netflix sertifikasıda var Kernelde.

Dosyaları atmadan önce tüm
system, dalvik,cache,data,metadata,vendor,internal storage hepsini temizleyin. Otg varsa yada micro sd varsa öyle yapın daha rahat olur. Yoksa eğer hepsini temizledikten sonra verdiğim dosyaları recoveryden mount yapıp bilgisayar aracılığıyla aktarın sonra sırasıyla hepsini flaşlayın. Ardından Dalvik/ART Cache'yi temizleyin ve Format data: yes olarak işlemi bitirin. Ardından reboot. işlem tamam, geriye kalan sistemin açılmasını beklemek ve kurulumu yapmak. Hayırlı olsun.

mcihan142

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Avea intouch
Konular
31
Kerneli öneriyorum. Pil performansı gayet iyi + Netflix sertifikasıda var Kernelde.

Dosyaları atmadan önce tüm
system, dalvik,cache,data,metadata,vendor,internal storage hepsini temizleyin. Otg varsa yada micro sd varsa öyle yapın daha rahat olur. Yoksa eğer hepsini temizledikten sonra verdiğim dosyaları recoveryden mount yapıp bilgisayar aracılığıyla aktarın sonra sırasıyla hepsini flaşlayın. Ardından Dalvik/ART Cache'yi temizleyin ve Format data: yes olarak işlemi bitirin. Ardından reboot. işlem tamam, geriye kalan sistemin açılmasını beklemek ve kurulumu yapmak. Hayırlı olsun.
Ben kernel'i kurunca otomatik root da oluyor sanıyordum, banka uygulamaları filan cihazınız rootlu yazısı çıkardığı için root istemiyorum (kendi telefonum rootlu, babamın cihazı olduğu için gerek yok). Bir de sadece konuda ki wipe ları silmekle sizin yazdığınız diğerlerini silmek arasında ne fark var? Konuda ki adımlarla bu adımlar farklı olduğu için kafam karıştı.

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
10
Ben kernel'i kurunca otomatik root da oluyor sanıyordum, banka uygulamaları filan cihazınız rootlu yazısı çıkardığı için root istemiyorum (kendi telefonum rootlu, babamın cihazı olduğu için gerek yok). Bir de sadece konuda ki wipe ları silmekle sizin yazdığınız diğerlerini silmek arasında ne fark var? Konuda ki adımlarla bu adımlar farklı olduğu için kafam karıştı.
aynı şey hocam :) farkı yok sadece daha ayrıntılı yazdığım için olmuş olabilir. root istemiyorsaniz root olmayan sürümünü koydum buraya.

varsay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Note 8
Konular
4
benim telefon 12.0.30 bu firmware 12.5 farkeder mi ?

varsay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Note 8
Konular
4
uygulama ve pil performansı nasıl herhangi bir bug aldınız mı evo x ve arrow arasında kaldım

heisenbergV1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0

Evolution X 8.3 Android 14
Bugünkü konumuzda Evolution x 8.3 ”Pixel Experience” temelli bir rom yer alıyor. Gayet güzel özellikleri var. ilk başta denemekten çekindiğim stabilitesinin pek iyi olmayacağını düşünmüştüm, ama yanılmışım. :) CrDroid'de olmayan bir çok özelliğide bizlere sunuyor içerisinde Dolby Atmos'da var tabi bu diğer romlarda audio fx v.b şeyler gibi geçebiliyor.

Dilerseniz talimatlarımıza geçelim.

«---------------------------------------------------------------------» Cihazınızın Bootloader'i açık ve Kurulu olmalı. Aksi halde işlemlere devam edemezsiniz.
1. Wipe System, vendor, dalvik cache, data
2. A11 'yi flaşlayın
3. 'u flaşlayın (Gapps atmaya gerek yok bu rom için)
4. 'i flaşlayın (Magisk kurmayın yerine zaten kernel su geliyor)
5. Wipe, Format data: yes
6. Reboot
İşlem tamam hayırlı olsun.
Merhaba. Çok bilgim yok bu konularda. TWRP magisk olmadan nasıl kurabilirim? Bi rehber buldum ama orada magisk ile kurun yoksa twrp silinir falan diyordu. Yardımcı olabilir misiniz?

Üst Alt