Rom Evolution X 7.1 Android 13 OFFICIAL | AOSP

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Evolution X 7.1 - OFFICIAL | Android 13

-Bir çok kişiye göre en iyi AOSP rom budur.
- Android 13 Tabanlı Evolution X
- Bilinen herhangi bir sorun yok.
- Uygulama Klonlama Özelliği
-Leica Kamera Yüklü olarak geliyor.

Android 13 Destekleyen TWRP kullanırsanız DFE Flashlamaniza gerek kalmaz.
Recovery - Android 12 ve 13 Destekli TWRP | UNOFFICIAL

Temiz Kurulum İçin
- Dalvik, Sistem,Cache ve Data Wipe Yapin
-Once Firmware sonra Romu Flashlayin
-İstege bağlı olarak Magisk ve DFE flashlayin.
Format Data yapın ve cihazınızı başlatabilirsiniz.

Kirli Kurulum İçin (Güncellemeleri Veri Kaybı olmadan yüklemek için)
-Android 12 sürümünden Android 13'e yükseltmek için bu yöntemi kullanmayın. Android 13'e temiz kurulum ile geçmeniz gerekiyor.

-Cihazinizda Magisk varsa tüm modülleri devre dışı bırakın.
-TWRP'de Firmware ve Romu Flashlayin
-Eger kullanıyorsanız Magisk ve DFE flashlayin.
-Flashlama işlemi bittiğinde alt tarafta çıkan seçeneklerden Wipe Cache Dalvik seçin işlem bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Veri kaybı olmayacaktır.

Rom;
Güncel Sürüm;

Eski Sürüm;

Firmware;

Magisk;

DFE;

Son düzenleme:

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Romu kurdum çokta memnun kaldım tüm özelleştirmelerimi yaptım diğer aosplardan %20 daha iyi gidiyor sarjı güzel güzel ekranda geziyorum ama birşey eksik diyorum romda kamera uygulaması yok gitti bütün keyfim
:(
+ bu rom ilk betalardan olmasına rağmen bug vs yok gayet stabil.Android 13 kasar diyordum ama Android 10-11 nasılsa aynen öyle çalışıyor

+romda kamera uygulaması yok sen geliştiriciye desende birdahaki güncellemede leica kamera ile güncelleme verse güzel olur

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Romu kurdum çokta memnun kaldım tüm özelleştirmelerimi yaptım diğer aosplardan %20 daha iyi gidiyor sarjı güzel güzel ekranda geziyorum ama birşey eksik diyorum romda kamera uygulaması yok gitti bütün keyfim
:(
+ bu rom ilk betalardan olmasına rağmen bug vs yok gayet stabil.Android 13 kasar diyordum ama Android 10-11 nasılsa aynen öyle çalışıyor

+romda kamera uygulaması yok sen geliştiriciye desende birdahaki güncellemede leica kamera ile güncelleme verse güzel olur

Gcam kullanabilirsiniz hocam, bu bir hata değil Android 13 henüz yeni yeni oturmaya başladı. Bazı şeyler zamanla oturacak. Gelistiricinin bu konu hakkında planı vardır zaten emin olabilirsiniz.

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Elinize sağlık hocam, paylaşım için teşekkürler.

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Gcam kullanabilirsiniz hocam, bu bir hata değil Android 13 henüz yeni yeni oturmaya başladı. Bazı şeyler zamanla oturacak. Gelistiricinin bu konu hakkında planı vardır zaten emin olabilirsiniz.
Bi kaç gündür sessizsin hocam hergün bakıyorum yeni rom filan var mı diye yokmu android 13 e dair sorunsuz bir rom filan yada 12 vs vs 🙂

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Bi kaç gündür sessizsin hocam hergün bakıyorum yeni rom filan var mı diye yokmu android 13 e dair sorunsuz bir rom filan yada 12 vs vs 🙂

Güncelleme yok ki paylaşayım hocam en sonunda can sıkıntısından tema düzenlemeye vs. başladım 😀

Android 13 romlar yakında seri bir şekilde gelmeye başlar. Evox erken geldi çünkü kamera temelini LineageOs'tan faydalanarak geliştirdi. Ancak bu temeli kullanmayı tercih etmeyen romlarda kamera uygulamalarında sorun var. Şuan hiçbir a13 romda Miui Kamera portu çalışmıyor mesela. Herhangi bir 6150 serisinden cihaza Android 13 geldiğinde bu sorunların hepsi ortadan kalmış olacak.

Ama yakın zamanda guncellemelerin sıklığı artar diye düşünüyorum. Üzücü nokta ise tahminimce Android 13 ile birlikte Mi 9T'nin devrinin de kapanmaya yakın olduğu. Bir sonra ki Android sürümünü bu ciazda görebileceğimizi sanmıyorum, en azından kullanılacak seviyede olanını 😔 (haksız çıktım a14 haberleri gelmeye başladı )

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Güncelleme yok ki paylaşayım hocam en sonunda can sıkıntısından tema düzenlemeye vs. başladım 😀

Android 13 romlar yakında seri bir şekilde gelmeye başlar. Evox erken geldi çünkü kamera temelini LineageOs'tan faydalanarak geliştirdi.Ancak Lineage temelli olmayan romlar için bazı eksiklikler söz konusu özellikle kamera uygulamalarında sorun olması gibi. Şuan hiçbir a13 romda Miui Kamera portu çalışmıyor mesela. Herhangi bir 6150 serisinden cihaza Android 13 geldiğinde bu sorunların hepsi ortadan kalmış olacak.

Ama yakın zamanda guncellemelerin sıklığı artar diye düşünüyorum. Üzücü nokta ise tahminimce Android 13 ile birlikte Mi 9T'nin devrinin de kapanmaya yakın olduğu. Bir sonra ki Android sürümünü bu ciazda görebileceğimizi sanmıyorum, en azından kullanılacak seviyede olanını 😔
Eh artık android 14 üde görürse saklayalım müzelik olsun telefon.Benim şaşırdığım nokta xiaomi nin bu telefona neden erken güncelleme kestiği.2022 yılında bile çıkardığı orta seviye cihazlar ne işlemci nede ekran olarak bu telefonu tutuyor.Geliştiricler port rom olsada bu cihaz için android 13 yayınladılar daha beta versiyonunu denememe rağmen xiaominin kendi romundan daha seri daha bug suz.Bu cihazın arkadasında 2 sene daha durmaya değerdi.Çünkü çıkardığı tek pop-up lı cihazdı birde bunun prosu var ama aynı aile..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Eh artık android 14 üde görürse saklayalım müzelik olsun telefon.Benim şaşırdığım nokta xiaomi nin bu telefona neden erken güncelleme kestiği.2022 yılında bile çıkardığı orta seviye cihazlar ne işlemci nede ekran olarak bu telefonu tutuyor.Geliştiricler port rom olsada bu cihaz için android 13 yayınladılar daha beta versiyonunu denememe rağmen xiaominin kendi romundan daha seri daha bug suz.Bu cihazın arkadasında 2 sene daha durmaya değerdi.Çünkü çıkardığı tek pop-up lı cihazdı birde bunun prosu var ama aynı aile..

Pop-up teknolojisi tutsaydi en azından bir güncelleme daha görürdü belki. Ama işte pop-up teknolojisi pek tutmadı. Beklentisini kesti Xiaomi 😑

Xrosen22

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arda
Cihazım
Mi 9
Konular
14
Magisk kursak telefona farklı olarak neler kurabiliriz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu önerdiğiniz kernel mi 9 içinde geçerlimidir ve benim cihazda şuan miuimix beta var kurulumu nasıl yapmam gerekir acaba

Son düzenleme:
Üst Alt