Rom Evolution X 7.1 Android 13 OFFICIAL | AOSP

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Magisk kursak telefona farklı olarak neler kurabiliriz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu önerdiğiniz kernel mi 9 içinde geçerlimidir ve benim cihazda şuan miuimix beta var kurulumu nasıl yapmam gerekir acaba
Konu Mi 9T'ye özeldir, diğer cihazlara ne romu ne de kerneli kuramazsınız.

Xrosen22

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arda
Cihazım
Mi 9
Konular
14
Konu Mi 9T'ye özeldir, diğer cihazlara ne romu ne de kerneli kuramazsınız.
Dostum xda'da şuan mi 9 için bu romun aynısı mevcut kurulumu vesaiyrede yazıyor ama ingilizce olduğu için yanlış yapıcağımı düşündügüm için burayada yazdım mi9t ye çıkan rom ve kernel mi9 içinde vardır diye düşünüyorum o yüzden sordum sana

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Dostum xda'da şuan mi 9 için bu romun aynısı mevcut kurulumu vesaiyrede yazıyor ama ingilizce olduğu için yanlış yapıcağımı düşündügüm için burayada yazdım mi9t ye çıkan rom ve kernel mi9 içinde vardır diye düşünüyorum o yüzden sordum sana
Kernel Mi 9T'ye özel, romun Mi 9 versiyonunu bulursanız kullanın ancak aynı performansın garantisini veremem sonuçta aynı rom olsa da farklı cihazlar. Belki daha iyi sonuç verir belki daha kötü.

Rom dosyasını indirip Mi 9 için bir AOSP rom nasıl kuruluyorsa o şekilde kurabilirsiniz. Kurulum romdan Roma değişmez pek fazla. Android 13 bir rom bulun kendi cihazınız için forumdan, kurulum talimatlarına bakarak bu romu yükleyin.

Xrosen22

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arda
Cihazım
Mi 9
Konular
14
Kernel Mi 9T'ye özel, romun Mi 9 versiyonunu bulursanız kullanın ancak aynı performansın garantisini veremem sonuçta aynı rom olsa da farklı cihazlar. Belki daha iyi sonuç verir belki daha kötü.

Rom dosyasını indirip Mi 9 için bir AOSP rom nasıl kuruluyorsa o şekilde kurabilirsiniz. Kurulum romdan Roma değişmez pek fazla. Android 13 bir rom bulun kendi cihazınız için forumdan, kurulum talimatlarına bakarak bu romu yükleyin.
Şimdi dostum belki buraya mi 9 kullanan arkadaşlar uğrayabilir onun için yazıyorum benim cihazda burhan0660 dostumun dün akşam bana kurduğu miuimix beta romu bulunuyordu twrpye girip internal storage ve usb otg haric her şeyi wipe yaptım sonrasında ilk olarak fw yi flasladım sonrasında evo romunu flasladım ve dfe flaş yaptım rebootladım tekrar beni twrpye attı atınca format data yapıp tekrar rebootladım bu sefer evolution romu açıldı şuan kurulum aşamasındayım.

Şimdi benim tek sıkıntım şu magiski kurmak istiyorum ama en son crdroid romunu kurduktan sonra magiski yüklediğimde telefon sürekli mi logosunda kalıyordu zar zor global rom atmıştım

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Şimdi dostum belki buraya mi 9 kullanan arkadaşlar uğrayabilir onun için yazıyorum benim cihazda burhan0660 dostumun dün akşam bana kurduğu miuimix beta romu bulunuyordu twrpye girip internal storage ve usb otg haric her şeyi wipe yaptım sonrasında ilk olarak fw yi flasladım sonrasında evo romunu flasladım ve dfe flaş yaptım rebootladım tekrar beni twrpye attı atınca format data yapıp tekrar rebootladım bu sefer evolution romu açıldı şuan kurulum aşamasındayım.

Şimdi benim tek sıkıntım şu magiski kurmak istiyorum ama en son crdroid romunu kurduktan sonra magiski yüklediğimde telefon sürekli mi logosunda kalıyordu zar zor global rom atmıştım
Zaten romdan sonra format data yapmanız gerekiyordu, buraya kadar hiçbir sorun yok.

Magisk kurulum aşamaları standarttır. Herhangi yanlış bir işlem yapmadığınız sürece hata alma durumunuz olmaz. Deneyip denememek sizin insiyatifinizde.

Xrosen22

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arda
Cihazım
Mi 9
Konular
14
Şimdi dostum magisk kurulumu özetleme şansın varmı acaba birde twrpye girdim 0 mb internal storage yazıyor onu nasıl düzeltirim
şifre ile parmak izi var hatırladım şimdi :D

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Şimdi dostum magisk kurulumu özetleme şansın varmı acaba birde twrpye girdim 0 mb internal storage yazıyor onu nasıl düzeltirim
şifre ile parmak izi var hatırladım şimdi :D
Hocam twrp bile değişiyor cihazda cihaza. Bahsettiğiniz 0mb internal storage olayını bilmiyorum ne yazık ki, hiç de başıma gelmedi.

Magisk kurulumu basittir, romu kurarsınız eğer farklı bir Kernel kurmayacaksanız (boot dosyasında değişiklik yapacak bir şey, dfe hariç) direkt magiski kurarsınız. Cihazınızın açılmamasının sebebi magisk mi yoksa romun mu düzgün yüklenmemiş olmasından mı kaynaklanıyor onu tespit etmek gerekir.

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
75
Rom şahane AOSP hiç sevmem fakat ilk defa bu kadar düzgün stabil bir AOSP rom kullanıyorum.Daha önce ki romlarda ya bildirim sorunu vardı ya da tamamen türkçe değildi. Şu ana kadar her hangi bir sorunla karşılaşmadım umarım da olmaz. A13 rom kullanmak isteyenler için nimet niteliğinde

metinyazici741

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
custom rom
Cihazım
smart 6
Konular
1
Rom şahane AOSP hiç sevmem fakat ilk defa bu kadar düzgün stabil bir AOSP rom kullanıyorum.Daha önce ki romlarda ya bildirim sorunu vardı ya da tamamen türkçe değildi. Şu ana kadar her hangi bir sorunla karşılaşmadım umarım da olmaz. A13 rom kullanmak isteyenler için nimet niteliğinde
Hala kullanıyor musunuz ? Bir sorunu var mı ?

Üst Alt