Çözüldü Evofone teknik servis rezilliği

kadiryalcin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi band 2
Konular
14
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global kararlı 10.2
Telefon Modeli
Redmi Note %
Bootloader Kilidi
Kapalı
EVOFONE TEKNİK SERVİS REZİLLİĞİ.
Redmi Note 5 cihazımda henüz 6 ayı bile dolmadan Hayalet Ekran sorunu belirdiği için Karaköy EvoBT yeni adıyla EVOFONE teknik servisine 04/02/2018'de bıraktım. 15 iş günü sonrasında bu sabah mesaj geldi işlemleri tamamlanmıştır diye gidip teslim aldım. Teslim formunda yapılan işlem için "Dokunmatik kalibrasyonu yapıldı teknik kontrolü yapıldı" yazılmış ama yapılan işlem ekran değişimi (takılan ekran sadece panel olduğunu düşünüyorum test menüsünde ekran rengi Beyaz görünüyor). Servis sonrasında farkettim ki cihazda birden fazla arıza çıkmış;
1-Ön ve Arka kamera lenslerin de toz dolu.
2-Cihaz yamuk.
3-Ahizenin ön filtresi yok.
4-Şarj soketin de ilk şarja takıldığında temassızlık oluyor.
5-Yeni takılan ekran da çizikler var.
Konuyla ilgili olarak Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunacağım. Cihazı bir daha bunların eline teslim etmem. Sırf GENPA garantili diye inanıp 2000₺ verelim karşılığında EVOFONE servisi baksın cihaza üstüne bir de pert etsin 6 aylık cihazı. Hayalet ekran sorunu çözülmesine çözüldü ama 5 sorun ile geri döndü.
Size tavsiyem Mi Store'lardan, Teknosa'dan kısacası Xiaomi Türkiye Garantili diye satan yerlerden cihaz ALMAYIN.
(Fotoğraflar bıraktım lakin ne kadar anlaşılır bilemiyorum.)

Düzeltme: Son bir şans tanıyıp iade talebiyle cihazımı bugün tekrar evofone a teslim ettim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
27
Xiaomi çok sevdiğim bir marka ama sırf şu garanti pardon garantisizlik yüzünden korkutuyor insanı . Benim MI6 da Evo garanti 1 senedir öyle büyük sorun çıkmadı ama çıkarsa da parasıyla başka bir yere yaptırırım bunlara cihaz falan yollamam. Keşke şu garanti olayı tam anlamıyla çözülseydi .

Oyla:

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Rezil bir olay geçmiş olsun hocam. Garantiye gitmemesi daha iyi olurdu

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
Xiaomi çok sevdiğim bir marka ama sırf şu garanti pardon garantisizlik yüzünden korkutuyor insanı . Benim MI6 da Evo garanti 1 senedir öyle büyük sorun çıkmadı ama çıkarsa da parasıyla başka bir yere yaptırırım bunlara cihaz falan yollamam. Keşke şu garanti olayı tam anlamıyla çözülseydi .
Keşke adam gibi yapan birini bulabilseydik be hocam. Xiaomi konusunda en deneyimli olduğu söylenen Delta hakkında yapılan şikâyetler ortada. Güya KVK en kurumsal olan ama orada da bir sürü sıkıntı var.Ritzy ne olduğu belli değil. Evobt ise tam bir rezillik...
Peki geriye ne kaldı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

EVOFONE TEKNİK SERVİS REZİLLİĞİ.
Redmi Note 5 cihazımda henüz 6 ayı bile dolmadan Hayalet Ekran sorunu belirdiği için Karaköy EvoBT yeni adıyla EVOFONE teknik servisine 04/02/2018'de bıraktım. 15 iş günü sonrasında bu sabah mesaj geldi işlemleri tamamlanmıştır diye gidip teslim aldım. Teslim formunda yapılan işlem için "Dokunmatik kalibrasyonu yapıldı teknik kontrolü yapıldı" yazılmış ama yapılan işlem ekran değişimi (takılan ekran sadece panel olduğunu düşünüyorum test menüsünde ekran rengi Beyaz görünüyor). Servis sonrasında farkettim ki cihazda birden fazla arıza çıkmış;
1-Ön ve Arka kamera lenslerin de toz dolu.
2-Cihaz yamuk.
3-Ahizenin ön filtresi yok.
4-Şarj soketin de ilk şarja takıldığında temassızlık oluyor.
5-Yeni takılan ekran da çizikler var.
Konuyla ilgili olarak Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunacağım. Cihazı bir daha bunların eline teslim etmem. Sırf GENPA garantili diye inanıp 2000₺ verelim karşılığında EVOFONE servisi baksın cihaza üstüne bir de pert etsin 6 aylık cihazı. Hayalet ekran sorunu çözülmesine çözüldü ama 5 sorun ile geri döndü.
Size tavsiyem Mi Store'lardan, Teknosa'dan kısacası Xiaomi Türkiye Garantili diye satan yerlerden cihaz ALMAYIN.
(Fotoğraflar bıraktım lakin ne kadar anlaşılır bilemiyorum.)

Düzeltme: Son bir şans tanıyıp iade talebiyle cihazımı bugün tekrar evofone a teslim ettim.
Yaşadığınız hadise hakikaten üzücü. Böylelikle Evofone' un Türkiye garantili olarak sattığı cihazların bir aldatmaca olduğu, delta ve KVK vb. firmalar tarafından servis verilen ithalatçı garantili cihaz sattığı bir kez daha tescillenmiş oldu.
Umarım tez zamanda bir hal çaresi bulabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Oyla:

especialturk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
mi 8 lite
Konular
12
Miui Türkiye den alın bence KVK garantili varken evofone tamamen berbat

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
27
Keşke adam gibi yapan birini bulabilseydik be hocam. Xiaomi konusunda en deneyimli olduğu söylenen Delta hakkında yapılan şikâyetler ortada. Güya KVK en kurumsal olan ama orada da bir sürü sıkıntı var.Ritzy ne olduğu belli değil. Evobt ise tam bir rezillik...
Peki geriye ne kaldı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yaşadığınız hadise hakikaten üzücü. Böylelikle Evofone' un Türkiye garantili olarak sattığı cihazların bir aldatmaca olduğu, delta ve KVK vb. firmalar tarafından servis verilen ithalatçı garantili cihaz sattığı bir kez daha tescillenmiş oldu.
Umarım tez zamanda bir hal çaresi bulabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

Haklısınız hocam adam akıllı teknik servis sağlayıcı bile yok ama benim görüp bildiğim kadarıyla işini gerçekten temiz ve özenerek yapan bir tek GSM iletişim var . Şahsen donanımsal bir arızam olmuş olsa oraya yaptırırım.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
Haklısınız hocam adam akıllı teknik servis sağlayıcı bile yok ama benim görüp bildiğim kadarıyla işini gerçekten temiz ve özenerek yapan bir tek GSM iletişim var . Şahsen donanımsal bir arızam olmuş olsa oraya yaptırırım.
Daha evvel bizzat kendiniz yada bir tanıdığınız vasıtasıyla tecrübe etme şansınız oldu mu?

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
27
Daha evvel bizzat kendiniz yada bir tanıdığınız vasıtasıyla tecrübe etme şansınız oldu mu?

Bı arkadaşım yollamıştı cihazını hocam . Biraz tuzlular diğer yerlere göre ama gerçekten a kalite parça ve temiz işçilik

Oyla:
Üst Alt