Yardım Evo Bt Ekran Değişimi (Sorun)

Birkan_KZLTN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Birkan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Herkese selamlar, kısa süre önce Redmi 5 Plus cihazımı dokunmatik sorunu ile servise gönderdim. Cihazımın ekranı değişmiş ve kontrolleri yapılmış fakat yeni takılan ekranda yakınlık sersörüm, ön flashım ve bildirim ışığım mavi olmuş. çalışmadığı halde güneşin altında sensör, flash ve bildirim ışığı masmavi parlıyor ve ön flash ve bildirim ışığım mavi yanıyor . en önemli sorun ise ekranımın köşeleri beyazlaşmış. ikinci görselde gözüktüğü gibi her yerde telefon ekranın kenarlarını beyazlatıyor (oyun oynarken, dizi izlerken vb.). yazılımsal değil çünkü rom değiştim sıfırladım hala aynı. ekranın yan sanayi olma ihtimali var mı ve ne yapmam gerekiyor ? yardım ederseniz sevinirim :)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-04-07 at 15.08.29 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2019-04-07 at 15.08.29 (1).jpeg
    86,7 KB · Görüntüleme: 99
  • WhatsApp Image 2019-04-07 at 15.08.29.jpeg
    WhatsApp Image 2019-04-07 at 15.08.29.jpeg
    101,6 KB · Görüntüleme: 101

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
peki bu halde iken para iadesi veya değişim yapabilir miyim ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cihazıma teknosadan 1 yıllık kasko yaptırdım. kaskoyu kullanıp bir şekilde hallettirebilirmiyim ?
Hocam kasko varsa neden garanti ile vakit kaybediyorsunuz ? Kasko bu yaa kasko :). Ver ekrani degil telefonu bile değişirler ücretsiz

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
teknosa kaskosuna nasıl verebilirim ? normal mağaza üzerindern mi
Evet hocam. Kutu,fatura ve telefonla doğru en yakin Teknosaya. Kasadakilere söyleyin hemen alsinlar cihazi. Çok basit. Ki garanti gibi once bakalim sonra soralim parca bekleyelim falan degil. Neyi var ? Ekran kirilmis. Tamam değişiyoruz. Bitti bu kadar :) geçmiş olsun

Oyla:

Birkan_KZLTN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Birkan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
f
Evet hocam. Kutu,fatura ve telefonla doğru en yakin Teknosaya. Kasadakilere söyleyin hemen alsinlar cihazi. Çok basit. Ki garanti gibi once bakalim sonra soralim parca bekleyelim falan degil. Neyi var ? Ekran kirilmis. Tamam değişiyoruz. Bitti bu kadar :) geçmiş olsun
ama benim ekranım kırık değil :) bu halde iken cihaz değişimi yapabilir miyim

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
f
ama benim ekranım kırık değil :) bu halde iken cihaz değişimi yapabilir miyim
Ya ne derseniz onlar yapacak. Doğruyu diyin. Garantiye verdim ekran degisimi yaptilar ekran daha kotu oldu , ışık suzmesi oluyor , sensörler guneste kafayi yiyor. Bunun ekraninin degismesini istiyorum. Tamam diyecekler :)

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Ya ne derseniz onlar yapacak. Doğruyu diyin. Garantiye verdim ekran degisimi yaptilar ekran daha kotu oldu , ışık suzmesi oluyor , sensörler guneste kafayi yiyor. Bunun ekraninin degismesini istiyorum. Tamam diyecekler :)
İyiymiş... İnşallah derler... Gelişmeleri merak ettim şimdi... :?

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Öncelikle teknosa garantisinin neyi kapsadığını öğrenin, mağazanın içinde telefonu parçalayıp sıfır telefon alma hakkınız bile vardı şuan durum nedir bilmiyorum. Elektrik çarpması, telefon çalınması, su dökülmesi tarzı olaylarda sıfır telefon vermeleri gerekir. Siz yinede ayrıntıları sorun.

Oyla:

ygider56

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yilmaz
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Security
Konular
10
büyük geçmiş olsun. umarım maduriyetiniz giderilir.saçma sapan bir durum.

Oyla:

Birkan_KZLTN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Birkan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Öncelikle teknosa garantisinin neyi kapsadığını öğrenin, mağazanın içinde telefonu parçalayıp sıfır telefon alma hakkınız bile vardı şuan durum nedir bilmiyorum. Elektrik çarpması, telefon çalınması, su dökülmesi tarzı olaylarda sıfır telefon vermeleri gerekir. Siz yinede ayrıntıları sorun.
umarım sıfır cihaz ile değiştirebilirim çünkü evo bt gibi gulf sigortaya da pek güvenemiyorum

Oyla:
Üst Alt