Yardım Evo Bt Ekran Değişimi (Sorun)

Birkan_KZLTN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Birkan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Herkese selamlar, kısa süre önce Redmi 5 Plus cihazımı dokunmatik sorunu ile servise gönderdim. Cihazımın ekranı değişmiş ve kontrolleri yapılmış fakat yeni takılan ekranda yakınlık sersörüm, ön flashım ve bildirim ışığım mavi olmuş. çalışmadığı halde güneşin altında sensör, flash ve bildirim ışığı masmavi parlıyor ve ön flash ve bildirim ışığım mavi yanıyor . en önemli sorun ise ekranımın köşeleri beyazlaşmış. ikinci görselde gözüktüğü gibi her yerde telefon ekranın kenarlarını beyazlatıyor (oyun oynarken, dizi izlerken vb.). yazılımsal değil çünkü rom değiştim sıfırladım hala aynı. ekranın yan sanayi olma ihtimali var mı ve ne yapmam gerekiyor ? yardım ederseniz sevinirim :)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-04-07 at 15.08.29 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2019-04-07 at 15.08.29 (1).jpeg
    86,7 KB · Görüntüleme: 99
  • WhatsApp Image 2019-04-07 at 15.08.29.jpeg
    WhatsApp Image 2019-04-07 at 15.08.29.jpeg
    101,6 KB · Görüntüleme: 101

Birkan_KZLTN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Birkan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Başlığı takip eden arkadaşlar, cihazı az önce evofone'a tekrar yolladım (10.04.2019). Ekranda ışık sızması olduğunu ve ön flash ile bildirim ışığımın mavi renk olduğunu belirterek detaylı inceleme talep ettim. Cihaz elime ulaştığında yapılanları tekrardan aktaracağım. Umarım bu başlık cihazını evofone'a gönderme konusunda tereddüt edenleri ve benim gibi sıkıntı yaşayanları aydınlatır.

Oyla:

Redmi ne redi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Başlığı takip eden arkadaşlar, cihazı az önce evofone'a tekrar yolladım (10.04.2019). Ekranda ışık sızması olduğunu ve ön flash ile bildirim ışığımın mavi renk olduğunu belirterek detaylı inceleme talep ettim. Cihaz elime ulaştığında yapılanları tekrardan aktaracağım. Umarım bu başlık cihazını evofone'a gönderme konusunda tereddüt edenleri ve benim gibi sıkıntı yaşayanları aydınlatır.
Merhaba. Acaba 2. Değişim oldu mu bi de ilkinden ücret çıkarttı mı evo ? Sanırım bu dokunmatik olayı redmi 5 plus'ta kronik olduğu için ücretsiz yapmaları lazım. Ben de göndermeyi planlıyorum ama tüketici hakem heyetine kadar gidiyormuş. Bi türlü kabul etmiyorlarmış. Siz yaşadınız mı bunu ya da ücret ödediniz mi ekran için ?

Oyla:

Birkan_KZLTN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Birkan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Merhaba. Acaba 2. Değişim oldu mu bi de ilkinden ücret çıkarttı mı evo ? Sanırım bu dokunmatik olayı redmi 5 plus'ta kronik olduğu için ücretsiz yapmaları lazım. Ben de göndermeyi planlıyorum ama tüketici hakem heyetine kadar gidiyormuş. Bi türlü kabul etmiyorlarmış. Siz yaşadınız mı bunu ya da ücret ödediniz mi ekran için ?
İlk değişimde ücret almadılar zaten kronik olmasa bile kullanıcı hatası dışındaki bütün problemleri servisin ücretsiz gidermesi gerek. Şuan 2. ekran değişimi için bekliyorum bakalım artık evo bt ne zaman telefonu yapar.

Oyla:

brobaba290

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
REDMİ Note8 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
18
İlk değişimde ücret almadılar zaten kronik olmasa bile kullanıcı hatası dışındaki bütün problemleri servisin ücretsiz gidermesi gerek. Şuan 2. ekran değişimi için bekliyorum bakalım artık evo bt ne zaman telefonu yapar.

Kaç gün oldu hocam yedek cihaz isteyin gerçi bu tür firmalar hiçbiri vermiyor ben delta servisle baya uğraştım thh basvurd 1 hafta sonra adam aradı şikayet var a yazdiydim sikayetimi adamlar dediği şikayetini kaldırın telefon gönderelim verecekleri cihaz 16 gb ye 2 GB link cihaz benim verdiğim 4/64 Luk cihaz bildiğiniz dalga geçiyorlar yok dedim suratına kapattım ertesi gün başkası aradı IBAN numaranızı mesaj atın diye param yattı şimdi de bu Xiaomi redmi 5 plus telefonunu aldım benimkide Evo bt garantili inşallah Allah kimseyi garanti servis yolu göstermesin.

Oyla:

Birkan_KZLTN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Birkan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Kaç gün oldu hocam yedek cihaz isteyin gerçi bu tür firmalar hiçbiri vermiyor ben delta servisle baya uğraştım thh basvurd 1 hafta sonra adam aradı şikayet var a yazdiydim sikayetimi adamlar dediği şikayetini kaldırın telefon gönderelim verecekleri cihaz 16 gb ye 2 GB link cihaz benim verdiğim 4/64 Luk cihaz bildiğiniz dalga geçiyorlar yok dedim suratına kapattım ertesi gün başkası aradı IBAN numaranızı mesaj atın diye param yattı şimdi de bu Xiaomi redmi 5 plus telefonunu aldım benimkide Evo bt garantili inşallah Allah kimseyi garanti servis yolu göstermesin.
Öncelikle öneriniz için çok teşekkür ederim. Cihazı ayın 10un da vermiştim 15 gün oldu eğer cihazım tekrardan sorunlu bir şekilde gelirse veya onarım süresi biraz daha sürerse önerinizi gerçekleştireceğim.

Oyla:

Birkan_KZLTN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Birkan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Arkadaşlar cihazım dün servisten gelmişti (27.04.2019) bugün elime geçti. Ekran değişmiş bu sefer takılan ekranın üstünde telefonun üstünde koruyucu jelatin de var öncekinde yoktu. Cihazda şuan sorun gözükmüyor sorunlar halledilmiş. Eğer bir soruna rastlarsam tekrardan bilgilendiririm.

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Arkadaşlar cihazım dün servisten gelmişti (27.04.2019) bugün elime geçti. Ekran değişmiş bu sefer takılan ekranın üstünde telefonun üstünde koruyucu jelatin de var öncekinde yoktu. Cihazda şuan sorun gözükmüyor sorunlar halledilmiş. Eğer bir soruna rastlarsam tekrardan bilgilendiririm.
Sizin Adınıza sevindim hocam

Oyla:

brobaba290

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
REDMİ Note8 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
18
O zaman hayırlı olsun hocam Allah kimseyi ugrastirmasin teknik servisle

Oyla:
Üst Alt