Rom Eu veya hindistan Note 8 pro

Kur.Yzb

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Xiaomi
Konular
10
Hayırlı akşamlar dostlar global romdan bir iş çıkacağı yok sadece arama mesaj kişiler uygulaması yüzünden telefonun romunu değiştireceğim şimdi Samsung'a rom attım fakat unuttum tüm işlerim sırasıyla nasıl yapıldığını ve nasıl rom atacağım bu konu hakkında herkesten yardım talep ediyorum ilk defa rom Atacam avantajları dezavantajları neler rom nasıl atılır şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim ☺️

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
İyi geceler hocam,
Öncelikle Bootloader kilidinizi açmanız gerekiyor.
Buradaki Rehber konuyu takip edebilirsiniz.
( İşlem tüm Xiaomi cihazlar için aynıdır.)
Bootloader kilidinizi açtıktan sonra kurmak istediğiniz herhangi bir romu, Custom rom ise Twrp kullanarak veya Global rom ise Mi flashtool ile fastboot rom kurabilirsiniz.
- Hindistan sürümüne ait Fastboot romu Bootloader kilidinizi açtıktan sonra kurabilirsiniz.
-Herhangi bir dezavantajı bulunmamakla birlikte Custom romlardan ziyade Hindistan rom kurarak temiz kurulum yapmanızda fayda vardır

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Sizin cihazın işlemcisi mediatek olduğu için sizin cihaza eu rom geliştiricileri rom geliştirmiyor. Başka romlar var mı bilmiyorum. Mediatek işlemcinin kötü yanı bu Rom işleri için çok uygun değil.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Cihazın ana konusunu muhakkak okuyun hocam tüm soru/sorunlarınızın cevabı vardır...

Ana Konu

Muhakkak Okunması Gereken Bölüm

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Tavsiyem Hiç bu işlere girmeyin çünkü cihaz brick oluyor ve yönetici yetkisi olmadan da geri getirilmiyor( yönetici yetkisi gerektirdiğinden geri getirme işlemi ücreti karşılığında yapılmaktadır.) global rom da kalmaya devam edin bence.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Tavsiyem Hiç bu işlere girmeyin çünkü cihaz brick oluyor ve yönetici yetkisi olmadan da geri getirilmiyor( yönetici yetkisi gerektirdiğinden geri getirme işlemi ücreti karşılığında yapılmaktadır.) global rom da kalmaya devam edin bence.

Şu konuda açıklama yapıldı ama...

Tavsiyem cihazı bu haliyle (garantili) satın ,garantisiz alın veya başka bir cihaz alın 9T/Pro gibi (garantisiz olsun bu sefer :D )

Üst Alt