Soru Eu stabil rom'a geçmeye değer mi?

Kraltes99

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Rn9s
Konular
22
Merhaba, cihazımda global 12.0.2 rom yüklü ve normal kullanımda ortalama 6-7 saat şarj süresi alıyorum. Otomatik parlaklık, wifi hep açık. Sizce Eu rom'a geçmeme değer mi? Cihazın 2 yıllık Xiaomi Türkiye garantisi olduğu için rom atma taraftarı değilim fakat yinede de sizlerin fikrini almak isterim.

redmi5plus

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
106
eu rom güzel öneririm

Alhyprn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Null
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Meslek
Konular
10
Cihazımı bir yıl önce aldım. MIUI o kadar hantal ki artık soğuttu. Daha benim 1 yıl garantisi var fakat bu akşam rootlayıp AOSP'a geçeceğim.

Kraltes99

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Rn9s
Konular
22
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazımı bir yıl önce aldım. MIUI o kadar hantal ki artık soğuttu. Daha benim 1 yıl garantisi var fakat bu akşam rootlayıp AOSP'a geçeceğim.
hmm, pixel rom daha iyi sonuç verebilir hocam. Bir bakın isterseniz.. Aosp çok sade, basit geliyor bana.

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
1.5 yıl daha bekleyemeyecegim için root ve rom attım, stabil 12.1.1 eu kullanıyorum, mi note 10 lite, fazlasıyla memnunum şahsen. Tertemiz, gereksiz bir şey yok, uğraştırmıyor globale göre. Garanti olayına pek önem vermiyorsanız düşünmeden yükleyip keyfini çıkarın derim.

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
131
Benim önerim ise eu beta. Tabii sizin de gözlemleyip deneyimleyip ona göre hareket etmelisiniz.
Her zaman eu beta ya da belli başlı AOSP romları tercih ediyor xiaomi kullanıcıları. Hatta bir çoğumuz onlarca rom deneyip AOSP ya da MIUI tabanlı farketmeksizin hep eu betaya dönüyor. :D

Alhyprn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Null
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Meslek
Konular
10
hmm, pixel rom daha iyi sonuç verebilir hocam. Bir bakın isterseniz.. Aosp çok sade, basit geliyor bana.
Hocam sosyal medyayla işim yok, fotoğraf çekmiyorum, özelleştirme manyağı değilim. Şarjı uzun gitmesi yeterli. Cihaz yeni sayılır stock rom ile kullanmaya devam edersem batarya ölecek artık. :D Ders ve oyun amaçlı kullanıyorum telefonu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim önerim ise eu beta. Tabii sizin de gözlemleyip deneyimleyip ona göre hareket etmelisiniz.
Her zaman eu beta ya da belli başlı AOSP romları tercih ediyor xiaomi kullanıcıları. Hatta bir çoğumuz onlarca rom deneyip AOSP ya da MIUI tabanlı farketmeksizin hep eu betaya dönüyor. :D
Hocam o kadar saçma sapan uygulama dolu ki MIUI romlarında. Şöyle bir bakıyorum telefona, Güvenlik uygulaması, temizlik uygulaması. Yahu kendi dosya yöneticisinde reklam var. Aynısı Z5'de vardı. Sinirim bozuluyor. O yüzden AOSP iyidir. :D

Kraltes99

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Rn9s
Konular
22
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1.5 yıl daha bekleyemeyecegim için root ve rom attım, stabil 12.1.1 eu kullanıyorum, mi note 10 lite, fazlasıyla memnunum şahsen. Tertemiz, gereksiz bir şey yok, uğraştırmıyor globale göre. Garanti olayına pek önem vermiyorsanız düşünmeden yükleyip keyfini çıkarın derim.
cihazın kırkı çıksın (!) root ve rom atacağım hocam.
çok doğru bir tespit yapmışsınız hocam. Elinde sonunda herkes eu stabil, betaya dönüyor. Hatta forumda şöyle bir söz görmüştüm. "MIUI Can'dır, Mi ise Canan, EU Beta ise damarlarda (Cihaz'da) akan Kan'dır." :D Gayet orjinal bir söz...
Hocam sosyal medyayla işim yok, fotoğraf çekmiyorum, özelleştirme manyağı değilim. Şarjı uzun gitmesi yeterli. Cihaz yeni sayılır stock rom ile kullanmaya devam edersem batarya ölecek artık. :D Ders ve oyun amaçlı kullanıyorum telefonu.

Hocam o kadar saçma sapan uygulama dolu ki MIUI romlarında. Şöyle bir bakıyorum telefona, Güvenlik uygulaması, temizlik uygulaması. Yahu kendi dosya yöneticisinde reklam var. Aynısı Z5'de vardı. Sinirim bozuluyor. O yüzden AOSP iyidir. :D
beni rom atmaya iten düşünce şarj ve performans hocam. Bakıyorum rom kullananlara hiçbir şeyden kısmadıkları hâlde normal (günlük) kullanımda 15 saat şarj süresi alıyorlar. Ben globalde 7-8 saat alırken... Daha iyi verim almak varken neden rom atmıyorum diye düşünmüyor değilim. Şuan beni rom atmaktan alıkoyan şey garanti.

Alhyprn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Null
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Meslek
Konular
10

çok doğru bir tespit yapmışsınız hocam. Elinde sonunda herkes eu stabil, betaya dönüyor. Hatta forumda şöyle bir söz görmüştüm. "MIUI Can'dır, Mi ise Canan, EU Beta ise damarlarda (Cihaz'da) akan Kan'dır." :D Gayet orjinal bir söz...

beni rom atmaya iten düşünce şarj ve performans hocam. Bakıyorum rom kullananlara hiçbir şeyden kısmadıkları hâlde normal (günlük) kullanımda 15 saat şarj süresi alıyorlar. Ben globalde 7-8 saat alırken... Daha iyi verim almak varken neden rom atmıyorum diye düşünmüyor değilim. Şuan beni rom atmaktan alıkoyan şey garanti.
Ben önce RN8'de AOSP deneyimleyeceğim. Daha önce bir çok farklı cihazda AOSP kullandım çünkü. 10 saat bile yeterli aktif kullanımda. Olurda beğenmezsem şu an EU Beta indiriyorum. Şayet EU beta yüklersem de ne var ne yok silerim romdan. MIUI çöp yazılımla dolu her firmada olduğu gibi.

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
131

Şöyle söyliyeyim cihaz alet her neyse o bana aitse benim cihazımda reklam olamaz yoksa satarım atarım. :D
Hiçbir şekilde hiçbir yerde bilgisayarımda cihazlarımda tabletimde arabamda akıllı kettle ımda bile reklam yok olamaz da izin vermem. :D
İyi bir araştırma ile reklamlardan ömür boyu kurtulabilirsiniz inanıyorum size hocam. clap~~

Aralarında mekik dokuduğum 2 adet rom var; ilki Xiaomi.eu beta her zaman, ikincisi ise Evolution X. Tercih size kalmış.giggle~~

Üst Alt