Soru EU Rom ve Global Rom

Alamutq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Çin sürümlü bir cihaza hangi romu kurmak daha mantıklı olur? Eu romu Çin rom bazlı geliştirildiği için eu rom kurup bootloaderı kilitlersem cihaz brick olur mu?
Ayrıca ikisini de deneyen varsa hangi rom daha iyi sizce performans, pil vs. açısından?

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Eu daha iyi. Çin cihazlara custom rom kurup cihaz kilitlersen brıck olur. Global grup kilitlersen de brıck olur cihazın kılıtı açık kalsın her zama

Oyla:

Alamutq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Eu daha iyi. Çin cihazlara custom rom kurup cihaz kilitlersen brıck olur. Global grup kilitlersen de brıck olur cihazın kılıtı açık kalsın her zama
Eu çin romu olarak geçiyor diye düşündüm. Kilidi zaten kapatmak gibi bir niyetim yok root atarım sadece roma

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Ben her zaman tercihimi EU'dan yana kullanırım. Cihazım ne olursa olsun. Geliştiricilerinde yılların deneyimi var, hiçbir şeyi abartmıyorlar. Her şeyi dozunda yapıyorlar ve stabiliteyi stock romdan saptırmıyorlar. En sevdiğim yanı ikon paketleri.

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Ben her zaman tercihimi EU'dan yana kullanırım. Cihazım ne olursa olsun. Geliştiricilerinde yılların deneyimi var, hiçbir şeyi abartmıyorlar. Her şeyi dozunda yapıyorlar ve stabiliteyi stock romdan saptırmıyorlar. En sevdiğim yanı ikon paketleri.
Hocam masıkten geçmemenın nedeni materıal uı getirdiler birde müzik için geliştirme ikon paketi efsane zaten. Euda bunlar olsa keşke

Oyla:

Alamutq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Tamam. Unlock twrp sonra eu kur magısk olr root at keyfine bak bence
Eu romda kurulum twrp ile ama güncelleme işlemlerini de TWRPden mi yapıyoruz yoksa globalde olduğu gibi kendisi mi güncelliyor?
Her güncellemede tekrar magisk flashlamak ve verileri sıfırlamak zorunda kalır mıyım? Globalde sanırım böyle bir sıkıntı var güncelleme konusunda

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Eu romda kurulum twrp ile ama güncelleme işlemlerini de TWRPden mi yapıyoruz yoksa globalde olduğu gibi kendisi mi güncelliyor?
Her güncellemede tekrar magisk flashlamak ve verileri sıfırlamak zorunda kalır mıyım? Globalde sanırım böyle bir sıkıntı var güncelleme konusunda
Custom.romlarda ben ota güncelleme yapmam euda ota var sanırım. Twrpden olur yükledikten sonra her sey twrp ile yapılır
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Son düzenleme:
Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Limitsiz ikon kullananlar için ikonlar çok kötü bence. Miui 9 a kadar eu ikonları çok güzeldi ama limitsiz ikonlarda hiç iyi değiller. Ben eu rom yüklüyorum ardından miRoom içinden hosts dosyasını ve ikon dosyasını twrp zip dosyası yapıp eu Roma flashlıyorum. Hem rootsuz, Hem reklamsız hemde harika ikonlarla 10 numara oluyor.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Limitsiz ikon kullananlar için ikonlar çok kötü bence. Miui 9 a kadar eu ikonları çok güzeldi ama limitsiz ikonlarda hiç iyi değiller. Ben eu rom yüklüyorum ardından miRoom içinden hosts dosyasını ve ikon dosyasını twrp zip dosyası yapıp eu Roma flashlıyorum. Hem rootsuz, Hem reklamsız hemde harika ikonlarla 10 numara oluyor.

İlginç bir taktik, denenebilir. :)

Oyla:
Üst Alt