Çözüldü Eu Rom güncelleme

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
PURE hocam arkadaşa twrpden data silmezse verilerinin gitmeyeceğini söylemişsiniz ama global rom kullanan ve bl kilidi kapalı olup yeni bl açacak birisi için yanlış bir yönlendirme olur bu . çünkü bl kilidini açtığında bütün verileri silinecek. halimyokk bütün verilerinizi yedekleyin resim fotoğraf video rehber vs

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
PURE hocam arkadaşa twrpden data silmezse verilerinin gitmeyeceğini söylemişsiniz ama global rom kullanan ve bl kilidi kapalı olup yeni bl açacak birisi için yanlış bir yönlendirme olur bu . çünkü bl kilidini açtığında bütün verileri silinecek. halimyokk bütün verilerinizi yedekleyin resim fotoğraf video rehber vs

Ben orada; EU Rom güncellemesi yapılmasına dair cevap vermiştim.
Ve de; Custom Rom'lar arası geçiş yapılırken...

Çünkü; cihazda TWRP'nin kurulu olması demek, BL Kilidinin açık olduğu anlamına geliyor. Kimseyi yanlış yönlendirmek gibi bir niyetim olmadı ve olmayacaktır da.
Dikkatiniz için teşekkür ederim hocam.
( :

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Ben orada; EU Rom güncellemesi yapılmasına dair cevap vermiştim.
Ve de; Custom Rom'lar arası geçiş yapılırken...

Çünkü; cihazda TWRP'nin kurulu olması demek, BL Kilidinin açık olduğu anlamına geliyor. Kimseyi yanlış yönlendirmek gibi bir niyetim olmadı ve olmayacaktır da.
Dikkatiniz için teşekkür ederim hocam.
( :
Öyle bir niyetinizin olmadığını tabiki biliyorum. Haklısınız, ilk mesajında bahsetmemiş , sonradan globalde olduğunu söylemiş. Konu acilali da baya zaman olmuş ve bl kilidini açması yakın ve mağduriyet yaşaması olası olduğu için ,onun mağduriyet yaşamaması sizin de zan altında kalmamanız için böyle bir yorumda bulundum. Beni yanlış anlamayın

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Teşekkürler hocam. Peki bu EU rom geliştiricisi kimdir; xiaomi mi bağımsız geliştiriciler mi?
Hiç araştırmadım hocam, bilgim yok o konuda. Fakat yıllardır varlar ve var olmaya da devam edecekler gibi.
(:

Yıllar önce bugün global adını verdiğimiz MIUI sürümü yoktu ve sadece China sürümleri mevcuttu. Google servisleri, ingilizce ve çince dışında dil seçenekleri bugün olduğu gibi o zaman da yoktu. MIUI herkes tarafından kullanılması için o dönemde İngiltere fan sitesi sahibi olan Mark tarafından xiaomi.eu kuruldu ve bugün bildiğimiz xiaomi.eu romları yapılmaya başlandı. 2014 yılının sonunda ise İngiliz sitesi resmi fan sitelikten çıkartıldı ve Mark geliştiricilikten ayrıldı. O zamandan bu yana da slovak fan sitesi sahibi Miro tarafından geliştiriliyor ve yayınlanmaya devam ediyor. xiaomi.eu site olarak halen Mark'a ait ama yönetimi tamamen devretmiş durumda.

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Yıllar önce bugün global adını verdiğimiz MIUI sürümü yoktu ve sadece China sürümleri mevcuttu. Google servisleri, ingilizce ve çince dışında dil seçenekleri bugün olduğu gibi o zaman da yoktu. MIUI herkes tarafından kullanılması için o dönemde İngiltere fan sitesi sahibi olan Mark tarafından xiaomi.eu kuruldu ve bugün bildiğimiz xiaomi.eu romları yapılmaya başlandı. 2014 yılının sonunda ise İngiliz sitesi resmi fan sitelikten çıkartıldı ve Mark geliştiricilikten ayrıldı. O zamandan bu yana da slovak fan sitesi sahibi Miro tarafından geliştiriliyor ve yayınlanmaya devam ediyor. xiaomi.eu site olarak halen Mark'a ait ama yönetimi tamamen devretmiş durumda.

Bu güzel bilgilendirme için çok teşekkür ederim üstadım.

promet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M.Emin
Cihazım
Mi 9t 6/128
Konular
1
IMEI Repair işlemi sonrası; Global Rom kullanılamıyor hocam... Harici Rom'larla devam etmek gerekiyor.
Ben uğraşmak istemem derseniz eğer; EU Rom (Stabil) ile devam etmenizi tavsiye ederim.
Uğraşırım ben haftalık, Rom hastalığım var derseniz eğer de; EU Rom (Beta).

CT Rom çıkacak yakında; Mi 9T için. Çıktığı zaman da onu kullanmanızı tavsiye ederim. Yerli malı sonuçta ( :
Merhaba hocam. Bl kilidi açıldıktan sonra önce EU romu flashlamayı mı önerirsiniz yoksa imei repair sonrası flashlamayı mı? Yardımlarınız için çok teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Harika bir açıklama, çok teşekkürler.

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Merhaba hocam. Bl kilidi açıldıktan sonra önce EU romu flashlamayı mı önerirsiniz yoksa imei repair sonrası flashlamayı mı? Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Merhabalar hocam.
'IMEI Repair' işlemi öncesi (sanırım); 'EU Rom' kuruluyor ve ardından da işlem gerçekleşiyor. Çünkü; 'Global Rom'da 'IMEI' siliniyor.
Tahmin yürüterek söylüyorum henüz tanık olmadım bu durumla.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Allah Mark`tan da Miro`dan da razı olsun diyoruz ozaman , kilisede ettikleri dualar kabul olsun , günah çıkarma sırasında da bütün günahları çıksın gitsin:D

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite