Çözüldü EU Rom Ayarlardan Global Versiyon Gibi Güncellenebiliyor Mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ahmet_Celal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Celal
Cihazım
Redmi Note 10P
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 14.0.2.0 EU
Telefon Modeli
Redmi Note 10 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Dostlar selam, uzun zamandır xiaomi kullanmıyordum yeniden kullanmaya başladım. Redmi Note 10Pro cihazıma "eu" rom yükledim daha çok hoşuma gidiyor globale nazaran.
Lakin bi video altında yorum görene kadar "eu" romu otomatik güncelleme aldığını sanıyordum. Bazı yabancı forumlarda diyo işte almıyor ama ayarlardan güncelleme denetle dersen yeni sürümün olduğunu gösterir ama senin onu manuel indirmen gerekir Türk forumlarında komple yok manuel diyor bir başka yabacı kaynakta haftalık değilde normal "eu" romsa ayarlardan güncelleştire denetleyip gene güncellersin. Birisi bana hangisinin gerçek olduğunu diyebilir mi acaba sizlerden rica etsem XD

Çözüm
Adbler vs kurulu herhangi bir tuşa basınca direk cmde kapanıyor eu rom güncellemek içindi bu yöntem ilk başta yetkili arkadaş demişti lakin bi tuşa bastığımda (herhangi bir) dediğim gibi tık gidiyor yönetici açtım yok bunun çözümü olan bir rehber var mıdır?
Windows güncelleştirmelerinden, isteğe bağlı güncellemeler altından denetleme yapın, orada android adb güncellemesi varsa seçip yükleyin, sonrasında alttaki linkten driver yüklemelerini yapın. Cihazı fastboot moduna alarak farklı bir usb port üzerinden pc ye bağlayın. İndirdiğiniz Eu romun zip dosyasını masa üstüne çıkartın. İçinden format isimli bir bat. doyası olacak, ona sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın, yükleme başlayacaktır. Resimdeki bekleme ibaresi...

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Merhaba hocam,

Fastboottan güncelleme yapmaktan kastınız nedir ben bunu anlayamadım cmd ile mi?
hybrid olarak yayınlanan romu indirip zipten çıkarın içinde 2 adet bat dosyası çıkar birisi sıfırdan kurulum biriside güncelleme yapmak için hazırlanmıştır.

Oyla:

Ahmet_Celal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Celal
Cihazım
Redmi Note 10P
Konular
1
Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Usta az gittim düz gittim dere tepe çok gittim :D Olmuyor canımda sıkılda twrpden error 1 hatası alıyorum. Global mıuı 14 hmnote10a uygun romu nerden bulabilirim.

Oyla:

Ahmet_Celal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Celal
Cihazım
Redmi Note 10P
Konular
1
Adbler vs kurulu herhangi bir tuşa basınca direk cmde kapanıyor eu rom güncellemek içindi bu yöntem ilk başta yetkili arkadaş demişti lakin bi tuşa bastığımda (herhangi bir) dediğim gibi tık gidiyor yönetici açtım yok bunun çözümü olan bir rehber var mıdır?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-05-28 161534.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-28 161534.png
    3,6 KB · Görüntüleme: 3
Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Windows güncelleştirmelerinden, isteğe bağlı güncellemeler altından denetleme yapın, orada android adb güncellemesi varsa seçip yükleyin, sonrasında alttaki linkten driver yüklemelerini yapın. Cihazı fastboot moduna alarak farklı bir usb port üzerinden pc ye bağlayın. İndirdiğiniz Eu romun zip dosyasını masa üstüne çıkartın. İçinden format isimli bir bat. doyası olacak, ona sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın, yükleme başlayacaktır. Resimdeki bekleme ibaresi sürücülerin eksik olmasından kaynaklıdır.

Oyla: Çözüm

Ahmet_Celal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Celal
Cihazım
Redmi Note 10P
Konular
1
Windows güncelleştirmelerinden, isteğe bağlı güncellemeler altından denetleme yapın, orada android adb güncellemesi varsa seçip yükleyin, sonrasında alttaki linkten driver yüklemelerini yapın. Cihazı fastboot moduna alarak farklı bir usb port üzerinden pc ye bağlayın. İndirdiğiniz Eu romun zip dosyasını masa üstüne çıkartın. İçinden format isimli bir bat. doyası olacak, ona sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın, yükleme başlayacaktır. Resimdeki bekleme ibaresi sürücülerin eksik olmasından kaynaklıdır.
Usta eyvallah eu artık pişmanlıkmış keşke eski düzen gibi olsa. Tool sayesinde eksik sürcü düşüncesi de ortadan kalkıtı keşke daha önceden yolumuz kesişseydi.
Arkadaşlar bu tool üzerinden güncelleştirmenizi fastboot üzerinden yapabilirsiniz ama şuna dikkat edin

Çözüldü - Antirollback check error rom dosya adında türkçe karakteri ve boşluk olmasın.

Ben 13ün son sürümüne döndüm cihazında kilidini kapadım eu maceram sona erdi :D Ayarlardan güncellenebilse ala ama sıkıntı pili de çabuk bitiriyor mıuı 14.0.2.0 ciddi anlamda sanki iphone kullanıyorum :D

mustafaozkan1414 Abimize tekrardan teşekkür ederim :)

Konuyu kapatabiliriz <3

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Usta eyvallah eu artık pişmanlıkmış keşke eski düzen gibi olsa. Tool sayesinde eksik sürcü düşüncesi de ortadan kalkıtı keşke daha önceden yolumuz kesişseydi.
Arkadaşlar bu tool üzerinden güncelleştirmenizi fastboot üzerinden yapabilirsiniz ama şuna dikkat edin

Çözüldü - Antirollback check error rom dosya adında türkçe karakteri ve boşluk olmasın.

Ben 13ün son sürümüne döndüm cihazında kilidini kapadım eu maceram sona erdi :D Ayarlardan güncellenebilse ala ama sıkıntı pili de çabuk bitiriyor mıuı 14.0.2.0 ciddi anlamda sanki iphone kullanıyorum :D

mustafaozkan1414 Abimize tekrardan teşekkür ederim :)

Konuyu kapatabiliriz <3
Sevgiler.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt