Soru Eu Rom 10.3.1.0 için Google Camera

cornalist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ceto
Cihazım
mi note 3
Konular
1
Merhaba arkadaşlar eu rom'un en son sürümü için google camera linki elinde olan mevcut mu hangi sürümü denediysem kamera durdurdu hatası veriyor. Ayrıca persist.camera.HAL3.enabled=1 işlemi yaptığım zaman da kendi kamerası da çalışmıyor. Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilir mi ?

ghostmojo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Mühendis
Konular
109
hali hazırda Xiaomi.EU Rom v.10.3.1.0 kullanıyorum. Gcam için yapılması gerekenler belli sırasıyla persist.camera.HAL3.enabled=1 build.brob'a ilave edilecek. camera.sdm660.so system/vendor/libs/hw içine kopyalanıp izinleri ayarlanacak, twrp'den jasonoisfix4hal3.zip flashlanacak(5 olan da var ama bende çalışmadı) sonrasında istediğiniz gcam modunu kuracaksınız(arnova tercih sebebidir. Ben de sorunsuz çalışıyor. persist.camera.HAL3.enabled=1 elle yazmak yerine kopyala yapıştır yaparsanız daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz. bazen birkaç denemeden sonra da çalışabiliyor.
Dediğiniz herseyi yaptım. Libs/hw içine kopyaladım fakat izin alma işlemini yapmadığım için olmadı sanırım. İzin alma işlemi nasıl yapılıyor.

Oyla:

ghostmojo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Mühendis
Konular
109
hali hazırda Xiaomi.EU Rom v.10.3.1.0 kullanıyorum. Gcam için yapılması gerekenler belli sırasıyla persist.camera.HAL3.enabled=1 build.brob'a ilave edilecek. camera.sdm660.so system/vendor/libs/hw içine kopyalanıp izinleri ayarlanacak, twrp'den jasonoisfix4hal3.zip flashlanacak(5 olan da var ama bende çalışmadı) sonrasında istediğiniz gcam modunu kuracaksınız(arnova tercih sebebidir. Ben de sorunsuz çalışıyor. persist.camera.HAL3.enabled=1 elle yazmak yerine kopyala yapıştır yaparsanız daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz. bazen birkaç denemeden sonra da çalışabiliyor.
Yaptıktan sonra stok kamera gitti

Oyla:
Üst Alt