Yardım Eu Beta & Global Beta İkonları Hakkında

Funky55

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Merhaba arkadaşlar, uzun bir süredir eu beta rom kullanıyorum fakat kendi ikon paketi hoşuma gitmiyor başka ne kadar tema vs denesemde whatsapp instagram facebook gibi uygulamaları kendi ikonları değişmiyor kesinlikle, global betadaki ikonları istiyorum ama olmuyor. launcher denedim ama tam ekran hareketleri kullandığım için uyumlu güzel launcherda bulamadım ve sevmiyorum açıkçası. yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
Merhaba arkadaşlar, uzun bir süredir eu beta rom kullanıyorum fakat kendi ikon paketi hoşuma gitmiyor başka ne kadar tema vs denesemde whatsapp instagram facebook gibi uygulamaları kendi ikonları değişmiyor kesinlikle, global betadaki ikonları istiyorum ama olmuyor. launcher denedim ama tam ekran hareketleri kullandığım için uyumlu güzel launcherda bulamadım ve sevmiyorum açıkçası. yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
Ne istediğinizi tam çözemedim ama microsoft launcherda uygulama için simgeyi mevcutlar içinden kendiniz atayabiliyorsunuz. WhatsApptan örnek verecek olursam şu şekilde yani:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Demogorgon

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Koray
Cihazım
Mi8
Konular
0
NovaLauncher denediniz mi? Ben kullanıyorum, epeyce kişiselleştirme ayarı var..

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Oyla:

Funky55

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Ne istediğinizi tam çözemedim ama microsoft launcherda uygulama için simgeyi mevcutlar içinden kendiniz atayabiliyorsunuz. WhatsApptan örnek verecek olursam şu şekilde yani:

Baktım microsoft launchera ama uygulama çekmecesi kullanıyor ve ekran hareketleri ile uyumlu çalışmıyor ne yazıkki.

NovaLauncher denediniz mi? Ben kullanıyorum, epeyce kişiselleştirme ayarı var..

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Evet novanın paralı sürümü de var bende hatta ama çekmece ayarı olmadan kullanmayı bulamadım ve ekran hareketlerini kullanırken uygulama simge geriye giderek kapanmıyor mesela, evet simge şekilleri değişebiliyorum ikon paketi vs. ama bu seferde kullanım alanında istediğim gibi değil. Pek anlatamadım sanırım ama umarım anlamışsınızdır :)

Oyla:

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
Baktım microsoft launchera ama uygulama çekmecesi kullanıyor ve ekran hareketleri ile uyumlu çalışmıyor ne yazıkki.

Evet novanın paralı sürümü de var bende hatta ama çekmece ayarı olmadan kullanmayı bulamadım ve ekran hareketlerini kullanırken uygulama simge geriye giderek kapanmıyor mesela, evet simge şekilleri değişebiliyorum ikon paketi vs. ama bu seferde kullanım alanında istediğim gibi değil. Pek anlatamadım sanırım ama umarım anlamışsınızdır :)
Çekmecesiz kullanıyorum ben, çekmece şart değil, tam ekran hareketleri ile ilgili de hiçbir problem yaşamadım bugüne dek. Siz nasıl bir sorunla karşılaştınız acaba ?

Pardon çekmece ile takma birimini karıştırdım.

Oyla:

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
root erişimi olan bir dosya yöneticisi ile system/media/miui_mod_icons dosyanın içinden istediğiniz uygulamanın simgesini değiştirebilirsiniz. tabi ilk halinin yedeğini alın. uygulamaları yönet bölümünden simge değiştireceğiniz uygulamanın uygulama bilgileri bölümünden APK adını alabilirsiniz..

Oyla:

Funky55

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
root erişimi olan bir dosya yöneticisi ile system/media/miui_mod_icons dosyanın içinden istediğiniz uygulamanın simgesini değiştirebilirsiniz. tabi ilk halinin yedeğini alın. uygulamaları yönet bölümünden simge değiştireceğiniz uygulamanın uygulama bilgileri bölümünden APK adını alabilirsiniz..
Teşekkür ederim peki global romunun bu klasörünü direk üstüne kopyalasam olur değil mi? Global romdaki iconları istiyorum çünkü ve o klasörü bulabilmemin bi yolu var mı global yüklemeden :)

Oyla:

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
Teşekkür ederim peki global romunun bu klasörünü direk üstüne kopyalasam olur değil mi? Global romdaki iconları istiyorum çünkü ve o klasörü bulabilmemin bi yolu var mı global yüklemeden :)
aynen üzerine kopyalayın. global rom dosyasını indip açarsanız o klasörü içerisinde bulursunuz diye tahmin ediyorum. 7-zip ile açabilirsiniz..

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hocam en iyisi kendi temanizi kendiniz yaratın.
Rehber - Tema Düzenleme - Ayrıştırma - Birleştirme
Benim konumda bunu telefon üzerinden nasıl yapılacağını anlattım. Biraz uğrasın kendiniz yaparsınız

Oyla:

Funky55

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
aynen üzerine kopyalayın. global rom dosyasını indip açarsanız o klasörü içerisinde bulursunuz diye tahmin ediyorum. 7-zip ile açabilirsiniz..

Teşekkür ederim hocam deneyeceğim :)

Hocam en iyisi kendi temanizi kendiniz yaratın.
Rehber - Tema Düzenleme - Ayrıştırma - Birleştirme
Benim konumda bunu telefon üzerinden nasıl yapılacağını anlattım. Biraz uğrasın kendiniz yaparsınız

Konuyu inceleyip bakıcam hocam çok teşekkürler :)

Oyla:
Üst Alt