MIUI 12 eu 12.0.3 euu rom google calistirmiyor mu

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Eu romda yani güncelleme gelmeden 12.0.2 de Google installer kullanarak Google servislerini yükleyip çalıştırmıştim ,kullanıyordum. Sonra bi baktım güncelleme gelmiş 12.0.3 eu. Guncelledim sonrasında güncellemeden dolayı mı bilmiyorum, google playi acamadim. Sonrasinda butun google servislerini ve google playi kaldırdım ve google installer ile yeniden yükledim, sonrasinda acilmadi, bende google play services ve google playin son surumunu apk ile yukledim ve google playi acmayi basardim, simdi asil soruna geliyorum
Google playe girip oturum ac yazisina tikliyorum hicbirsey olmuyor gmailden hesap eklemeye calisiyorum olmuyor ayarlardan hesaplar bolumunden google hesabi ekle diyorum yine hicbir sey olmuyor ama google play hizmetleri calisiyor neden boyle ve nasil cozerim?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
EU Rom'da zaten Google uygulamaları olması gerek. Çin romunu diyorsanız Xiaomi arada Google uygulamalarının yüklenmesini veya çalışmasını engelliyor bazı zamanlarda.

Ya bu şekilde kullanacaksınız ya da sürüm düşüreceksiniz. Böyle kullanacaksanız AuroraStore kurabilirsiniz.

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
EU Rom'da zaten Google uygulamaları olması gerek. Çin romunu diyorsanız Xiaomi arada Google uygulamalarının yüklenmesini veya çalışmasını engelliyor bazı zamanlarda.

Ya bu şekilde kullanacaksınız ya da sürüm düşüreceksiniz. Böyle kullanacaksanız AuroraStore kurabilirsiniz.
hocam sagolun aurora store cok guzelmis ama aurora services i nasil etkinlestirebilirim permissions granted yaziyor ama service disabled yaziyor neden
ve nasil etkinlestirebilirim

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
hocam sagolun aurora store cok guzelmis ama aurora services i nasil etkinlestirebilirim permissions granted yaziyor ama service disabled yaziyor neden
ve nasil etkinlestirebilirim
Uzun süre kullanmadım hocam. Ondan dolayı bir şey diyemem maalesef. İnternette İngilizce kaynakları araştırmanız daha iyi olacaktır.

Üst Alt