Yardım Eski Whatsapp Bildiriminin Tekrar Gelmesi. (Çözülmedi)

mumucelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu Satabil Rom
Telefon Modeli
Mi 9t Pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Selamlar,

Yeni bir Mi 9T Pro kullanıcısıyım. Telefonda şöyle bir bildirim sorunuyla kaşılaştım, özellikle Whatsapp'ta daha önce gelen bir bildirime şayet bakmadıysanız ve yeni bir bildirim geldiyse, "kayan bildirim" eski mesajın bildirimi oluyor. Sonra yukarıdan aşağıya doğru açtığımız bildirim merkezinde yeni gelen bildirim gözüküyor.

Burda dikkatinizi çekerim, sadece kayan bildirimlerde yeni mesaj bildirimi yerine eski mesajın bildirimi tekrar geliyor. Kilitli ekranda ve bildirim merkezinde bir problem olmuyor.

Bu da, telefon masada dururken, bildirim geldiğinde yeni gelen bildirimi farketmemenize ve önemli bir bildirimse kaçırmanıza neden oluyor.

Bu sonunun çözümü için forumda tavsiye edilen bildirim ayarlarından, uygulama izinlerine, arka planda çalışmadan, pil tasarrufuna kadar herşeyi yaptım. Whatsaap'ı silip backupsız tekrar kurdum. Bütün sistem ve uygulama güncellemelerini yaptım ama bir sonuca ulaşamadım. Sonunda vadi istanbul şubesini aradım. Oradakiler bu problemin teknik serviste yazılım güncellemesiyle çözüleceğini söylediler. Ben de 1 saat önce telefonu teknik servise bıraktım. Şimdilik bekliyorum. En geç 2 gün içerisinde telefonunuzu teslim ederiz dediler.

Gelişmeleri bu konu başlığı altında güncellemeye devam edeceğim...

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Hocam miui 8den beri aynı sorun var hala düzeltilmiş değil,daha da düzeltileceğini sanmıyorum göz yummak lazım artık umudumu kestim ben

Oyla:

mumucelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Şimdi teknik servisle tekrar konuştum. Telefona testler yapılıyormuş. İşlemin yarına uzadığını söylediler. Bildiğim kadarıyla yarın 11. versiyon da çıkacak. Sanırım telefonu güncelleyip bana geri verecekler. :D

Oyla:

mumucelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Telefonun işlemleri tamamlanmış. Yazılım güncellemeleri yapılmış. Testlerde de bir sorun yokmuş. Akşam gidip alacağım. Bakalım söyledikleri gibi düzelmiş mi? Gelişmeleri yazacağım.

Oyla:

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Hiçbir teknik servis açıp sizin whatsap vb uygulama bildirimlerinizin kontrolünü yapmaz ordaki testlerden kasıt genel testlerdir sensör vb çalışıp çalışmadığıyla ilgili , kaldıki telefon yazılım atılıp sıfırlanmıştır bildirim testi yapılamaz.Bir değişiklik olmayacak çünkü bu problem yazılımsal ve bunu önce xiaomi nin yeni bir güncelleme ile çözmesi gerek onuda yıllardır yapamamakta doğru düzgün , yetkili servisin yapabileceği pek birşey kalmıyor bu noktada.

Oyla:

mumucelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Hiçbir teknik servis açıp sizin whatsap vb uygulama bildirimlerinizin kontrolünü yapmaz ordaki testlerden kasıt genel testlerdir sensör vb çalışıp çalışmadığıyla ilgili , kaldıki telefon yazılım atılıp sıfırlanmıştır bildirim testi yapılamaz.Bir değişiklik olmayacak çünkü bu problem yazılımsal ve bunu önce xiaomi nin yeni bir güncelleme ile çözmesi gerek onuda yıllardır yapamamakta doğru düzgün , yetkili servisin yapabileceği pek birşey kalmıyor bu noktada.

Bakacağız. Peşin konuşmak için erken. Ön yargılı olmamak gerekir. Belki de test dedikleri gerçekten bildirim testidir.

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Dostum yetkili servis ne yapacak onu anlamadim ?

Telefonu goturdugun yetkili servisten 600 kat daha bilgili xioami uzmanları var bu forumda ...

Mesela Benim cozemedigim yazilimsal bir sorunu herhangi bir Türk vatandaşı telefon tamircisi çözemez (donanımsal bir sorun vardir ve adamın elinde uygun ekipman vardır o ayri)

Yani sorunun çözülmeyecek, bu sorunun bir çözümü yok.

İyi günler

Oyla:

mumucelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Dostum yetkili servis ne yapacak onu anlamadim ?

Telefonu goturdugun yetkili servisten 600 kat daha bilgili xioami uzmanları var bu forumda ...

Mesela Benim cozemedigim yazilimsal bir sorunu herhangi bir Türk vatandaşı telefon tamircisi çözemez (donanımsal bir sorun vardir ve adamın elinde uygun ekipman vardır o ayri)

Yani sorunun çözülmeyecek, bu sorunun bir çözümü yok.

İyi günler

Çözemezsek iade veya değişim yapacağız dediler. En azından çözülmemişse iade talep ederim. Yine sorunum çözülmüş olur. Yapıcı tarafından bakın olaylara.

Oyla:

Mi 9T

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 9T
Konular
1
Hayret, kimse de cikip bildirim ayarlarin bozuk bende sorun yok dememis. Xiaominin yazilimina toz kondurmayan buyuk bir fanboy kitlesi mevcut sanirim daha gelmedi onlar..

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Çözemezsek iade veya değişim yapacağız dediler. En azından çözülmemişse iade talep ederim. Yine sorunum çözülmüş olur. Yapıcı tarafından bakın olaylara.
Dostum sen bizi yanlış anlıyorsun ... Eğer sana bu sebepten degisim verirlerse , alacağın diğer xioamide de aynı sorun olacak , diğerinde de , diğerinde de ...

Haberiniz olsun. Ben size sadece olacakları söylüyorum . İyi forumlar

Oyla:
Üst Alt