Sohbet eski telefona Linux yüklemek ?

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
merhaba
youtube da bol miktarda yeni tlf modellerinde linux yükleme ile ilgili videolar görmekteyim
elimizde redmi note 3 pro var.. atıl durumda... bu tlf a kali vb linux yüklemek istiyoruz. android içinde linux değil.. açılışda direk linux işletim sistemi gelecek şekilde

konu hakkında anlatım ve rom bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Bu konu hakkında tek kalıp anlatım yapmak zor. Herkes için. Çünkü sadece işletim sistemini mobil bir cihaza yüklemeye çalışmıyorsunuz ayrıca unix tabanlı bir işletim sistemini tabanı Android os olan bir cihaz üzerinde servisleri ile beraber çalıştırmaya çalışıyorsunuz. Hazır yapılanları araştırmakta fayda var.

XDA konusu;

youtube da farklı OS'lar yükleyenler var;

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
merhaba
youtube da bol miktarda yeni tlf modellerinde linux yükleme ile ilgili videolar görmekteyim
elimizde redmi note 3 pro var.. atıl durumda... bu tlf a kali vb linux yüklemek istiyoruz. android içinde linux değil.. açılışda direk linux işletim sistemi gelecek şekilde

konu hakkında anlatım ve rom bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?
Ubuntu touch olarak araştırırsanız bir sonuca ulaşabilirsiniz, bazı Xiaomi cihazlar için hazır paketleri vardı. Ancak hiç böyle birşey denemediğim için kurulum hakkında detay veremiyorum.

Bu konu hakkında tek kalıp anlatım yapmak zor. Herkes için. Çünkü sadece işletim sistemini mobil bir cihaza yüklemeye çalışmıyorsunuz ayrıca unix tabanlı bir işletim sistemini tabanı Android os olan bir cihaz üzerinde servisleri ile beraber çalıştırmaya çalışıyorsunuz. Hazır yapılanları araştırmakta fayda var.

XDA konusu;

youtube da farklı OS'lar yükleyenler var;

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Linux 'un dokunmatik cihazlar ve mobil cihazlar için hazır sürümleri bukunmakta.

Ayrıca android'de linux çekirdeği üzerinde çalışan bir arayüz. Yani amca çocukları sayılırlar, çok uzak değiller.

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Ubuntu touch olarak araştırırsanız bir sonuca ulaşabilirsiniz, bazı Xiaomi cihazlar için hazır paketleri vardı. Ancak hiç böyle birşey denemediğim için kurulum hakkında detay veremiyorum.

Linux 'un dokunmatik cihazlar ve mobil cihazlar için hazır sürümleri bukunmakta.

Ayrıca android'de linux çekirdeği üzerinde çalışan bir arayüz. Yani amca çocukları sayılırlar, çok uzak değiller.

Aynen hocam doğru diyorsunuz, belirli modeller ve belirli sürümler ile bir çok deneme yapıldı. Stabilite tartışılır ancak evet çok uzak değiller.

Üst Alt