Çözüldü ERROR: 1 beni öldürüyor!

MI'ER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui_GINKGOGlobal_V11.0.11.0.PCOMIXM_793f382e0d_9.0
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Ben Redmi Note 8 kullanıyorum. SuperSu kurmak istiyorum önüme gelmeyen hata kalmadı. Herşeyi silip ROM versiyonunu düşürdüm, oldu; sonra "Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_11.02.2020.zip"i kurup "E: Unable to decrypt FBE device" sorununu giderdim. Ardından boot.img dosyasını TWRP'de flaşlayıp recovery modunda yeniden başlattım. Ama işe yaramıyor. SuperSu'yu TWRP ile kurunca "Decomposing ramdisk"in altında "Failure, aborting" hatası veriyor. Bunu da "rce_univ.zip" dosyası ile gidermeye çalıştım ama önüme yine "Updater process ended with ERROR: 1" hatası çıkıyor. "boot.img"yi defalarca, defalarca flaşladım, YİNE AYNI HATA! Lütfen yazılımdan anlayan bir uzman varsa yardım etsin!

Ekli dosyalar

• IMG_20210322_230332.jpg
    IMG_20210322_230332.jpg
    70,8 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20210322_230957.jpg
    IMG_20210322_230957.jpg
    6,2 KB · Görüntüleme: 44
Çözüm
Eski bir Supersu kullanıcısı olarak diyorum boşuna aramayın Supersu,Superuser ve CWM ekibi artık yok dağıldı veya başka geliştiricilere katıldı şuan her cihazın root yönetimi sadece magisk ve gayette kullanışlı

MI'ER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Magisk güzel root uygulaması ama kaldırması zor ve uğraşmak istemediğimden SuperSu kurmak istiyorum. Rehber için de teşekkür ederim. Eğer ki cevap bulamazsam yardımcı olacağını düşünüyorum.
Magisk uygulamasına girip KALDIR dediğinizde tamamen kaldırabileceğiniz gibi Magisk Uninstaller de kullanabilirsiniz. SuperSu eskisi kadar düzgün çalışmıyor, ve güncelleme almıyor.

Oyla:

MI'ER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Magisk uygulamasına girip KALDIR dediğinizde tamamen kaldırabileceğiniz gibi Magisk Uninstaller de kullanabilirsiniz. SuperSu eskisi kadar düzgün çalışmıyor, ve güncelleme almıyor.
Hocam peki telefonum boot-loop "tekrarlanan açılış"a girerse ne yapacağım? Eski telefonumdan (Samsung) Magisk'i kaldırdıktan sonra açılıp kapanıyordu. TWRP'den silip de bazı zip uninstaller'ları kullanarak temizlemeye çalıştım, ancak magisk bir kere o telefonun çekirdeğine yerleşmişti ve kaldırılamıyordu. Ayrıca yukarıdaki rehberde bir hocamın telefonunu patlattıktan sonra 200 TL'ye mâl olduğunu söyledi. Magisk kurmak tehlikeli değil mi hocam?

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam peki telefonum boot-loop "tekrarlanan açılış"a girerse ne yapacağım? Eski telefonumdan (Samsung) Magisk'i kaldırdıktan sonra açılıp kapanıyordu. TWRP'den silip de bazı zip uninstaller'ları kullanarak temizlemeye çalıştım, ancak magisk bir kere o telefonun çekirdeğine yerleşmişti ve kaldırılamıyordu. Ayrıca yukarıdaki rehberde bir hocamın telefonunu patlattıktan sonra 200 TL'ye mâl olduğunu söyledi. Magisk kurmak tehlikeli değil mi hocam?
SüperSu yada MagiskSu ikisininde çalışma mantığı aynı, SuperSu ne kadar tehlikeli ise MagiskSu da o kadar tehlikeli.
Cihaza uyumsuz yazılım yüklemediğiniz sürece cihaz brick olmaz yada bootloop'a düşmez, sorun yaşarsanız bağlantıdaki konulardan destek alabilirsiniz.

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Günümüzde Magisk tercih edilmeli diye düşünüyorum. Herhangi bir bootloop vb. sorun ile karşılaşmadım ve sorun olursa da yardımcı oluruz tabi :). Yüklenmesi ve kaldırması basit.

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Eski bir Supersu kullanıcısı olarak diyorum boşuna aramayın Supersu,Superuser ve CWM ekibi artık yok dağıldı veya başka geliştiricilere katıldı şuan her cihazın root yönetimi sadece magisk ve gayette kullanışlı

Oyla: Çözüm
Üst Alt