İpucu Erken biten pil süresini uzatma yöntemleri

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Merhaba arkadaşlar,
Bazı ayarlar ile pil tasarrufu çok daha verimli hale geliyor bunları sizlerle paylaşmak istedim.
Öncelikle cihazın rootlu olması gerekiyor. Daha sonra Link2sd ile arka planda çalışan ve işimize yaramayan uygulamaları donduruyoruz ben 29 adet uygulamanın fişini çektim. Böylece 1 saat daha fazla ekran süresi aldım.

Yüklü rom global MIUI 11.0.2

Ayrıca Google arama kişiler ve mesaj uygulamaları bu sürümde kaldırılıp yerine xioami arama SMS kurabiliyoruz. Ben öyle yaptım.Rehber - Mi9T Pro MIUI 11/Android 10 Global Stabil (EU ve MI) için MIUI Arama ve Mesaj uygulaması

Öncelikle magisk yüklü olmalı magisk modülü gms doze 1.8 kuracağız
İpucu - Pil Gücünüzü Artırmak için 10 İşe Yarar İpucu

Şimdi şifreler güvenlik /Gizlilik/ özel uygulama erişimi/ Pil optimizasyonu/ Optimize edilmeyenler
kısmından Google hizmetlerini optimize et olarak değiştirin. (Buradaki optimize edilmeyen tüm uygulamaları optimize etmeyi deneyiniz.)

Yine ayarlar/uygulamalar/izinler/otomatik başlatma kısmındaki tüm uygulamaları kapatıyoruz

Şimdi ADB ile gereksiz Google uygulamalarını silin MIUI uygulamalarını bu yöntemle silmeyin aksi halde cihaz bootloopa düşebilir.
İpucu - Rootsuz Sistem uygulaması silme

Şimdi Ayarlar/Ek ayarlar/geliştirici seçenekleri arka plan sınırlaması/ arka planda işlem yok olarak değiştirin

Son olarak link2sd üzerinden gereksiz mi uygulamalarını dondurun ben 29 adet dondurdum siz daha fazlasını dondurabilirsiniz.

Bu rehberde alıntı yapılmış tüm konu sahiplerine teşekkürlerimi sunarım.

Not: Yapacağınız işlemlerden ben ve forum.miuiturkiye.net sorumlu değildir. İşlem öncesinde yedeklemelerinizi yapınız. Bilmediğiniz uygulamaları kaldırmayın, dondurmayınız. Cihazınızın başına gelecek her türlü sorun ve arızadan sizler sorumlusunuz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-16-12-55-13-665_com.buak.Link2SD.jpg
    Screenshot_2020-12-16-12-55-13-665_com.buak.Link2SD.jpg
    582,7 KB · Görüntüleme: 103
  • Screenshot_2020-12-16-12-55-20-815_com.buak.Link2SD.jpg
    Screenshot_2020-12-16-12-55-20-815_com.buak.Link2SD.jpg
    617,5 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_2020-12-16-12-55-31-686_com.buak.Link2SD.jpg
    Screenshot_2020-12-16-12-55-31-686_com.buak.Link2SD.jpg
    618,1 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_2020-12-16-12-55-48-695_com.buak.Link2SD.jpg
    Screenshot_2020-12-16-12-55-48-695_com.buak.Link2SD.jpg
    609,9 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_2020-12-16-12-55-37-054_com.buak.Link2SD.jpg
    Screenshot_2020-12-16-12-55-37-054_com.buak.Link2SD.jpg
    594,6 KB · Görüntüleme: 85

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Ama bu şekilde rastgele dondurma iyi sonuçlar vermeyebilir. Bazı mi uygulamaları miui sistemine entegredir. Dondurduğunuzda miui arayüzü rastgele bunlara erişim deneyebilir ve dondurulmuş uygulama yok hükmünde olduğu için sistem kararsızlığına neden olabilir. Mi güvenlik dondurmuşsunuz mesela sistem bütünlüğü sorun yaratabilir. Bu şekilde tasarruf beklerken sonuç hüsran olabilir.
Aslında en korktuğum link2sd. Superpartition bulunan yeni nesil cihazlarda zaten henüz android camiasının akıl sır erdiremediği bir symlink karmaşası varken bunun üstüne ikinci bir symlink türevi olan link2sd ne kadar güvenli bilemedim.
Symlink bir bellek partisyonu gibi aslında burada gerektiğinde yüklenecek sistem uygulama ve dosyalarının kısayolları var, link2sd araya bir kısayol daha ekleyip kısayolun kısayolu gibi bir durum oluşmazmı? Kaldıki ikibuçuk senedir bir geliştirmede olmadı, android 10 uyumu (yok) ile ilgili ciddi şüphelerim var. Ben olsam sdmaid pro kullanırdım android 10 desteği ile daha güvenli olur.
Ama siz denemiş olumlu sonuç almışsınız ne kadar güzel, denemek lazım.

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Ama bu şekilde rastgele dondurma iyi sonuçlar vermeyebilir. Bazı mi uygulamaları miui sistemine entegredir. Dondurduğunuzda miui arayüzü rastgele bunlara erişim deneyebilir ve dondurulmuş uygulama yok hükmünde olduğu için sistem kararsızlığına neden olabilir. Mi güvenlik dondurmuşsunuz mesela sistem bütünlüğü sorun yaratabilir. Bu şekilde tasarruf beklerken sonuç hüsran olabilir.
Aslında en korktuğum link2sd. Superpartition bulunan yeni nesil cihazlarda zaten henüz android camiasının akıl sır erdiremediği bir symlink karmaşası varken bunun üstüne ikinci bir symlink türevi olan link2sd ne kadar güvenli bilemedim.
Symlink bir bellek partisyonu gibi aslında burada gerektiğinde yüklenecek sistem uygulama ve dosyalarının kısayolları var, link2sd araya bir kısayol daha ekleyip kısayolun kısayolu gibi bir durum oluşmazmı? Kaldıki ikibuçuk senedir bir geliştirmede olmadı, android 10 uyumu (yok) ile ilgili ciddi şüphelerim var. Ben olsam sdmaid pro kullanırdım android 10 desteği ile daha güvenli olur.
Ama siz denemiş olumlu sonuç almışsınız ne kadar güzel, denemek lazım.
Elbette rastgele dondurmak doğru sonuçlar vermeyecektir. Fakat ben kendi kullanımımda hiçbir sorunla karşılaşmadığım için 29 uygulamanın hiçbirinden negatif yönde bir etki almadım bu nedenle benim gibi şarj konusunda sorun yaşayan arkadaşların derdini bir nebze olsun hafifletme niyetiyle konuyu açtım tabi ki kullanıp kullanmamak kişinin hür iradesine kalmıştır. Tavsiye için teşekkür ederim en kısa zamanda Sdmaid Pro uygulamasını gözden geçireceğim teşekkürler :)

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular