Rom Epic Rom_Oxygen_MIUI 9_8.6.22_Global_7.1_ by Escobar1945

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
Google kamera hakkında:

Google kamera için buildprop uygulamasından sağ üstteki üç noktaya tıklayıp new dedikten sonra üst kısıma persist.camera.HAL3.enabled alt kısıma 1 yazacaksınız. aynı işlemi persist.camera.eis.enable ve 1 şeklinde bir kez daha yapacaksınız arkadaşlar.

buradan da istediğinizi indirebilirsiniz. çalışmazsa başkasını deneyin.

Rom hakkında:

Yüklerken uygulama seçenekleri gelmesini çok beğendim gerçekten. Farklı seçeneklerde istediğinizi kuruyorsunuz. Ben "varsayılan" tercih ettim. Biraz kullandıktan sonra diğer seçenekleri de deneyeceğim.

Kurma işlemini yaptıktan sonra şöyle bir göz attım telefona. Kendi kullanım ayarlarımı yaptım ve karıştırmaya başladım...

Arayüzünü çok beğendim. Bildirim paneli, anasayfa, yazı tipleri, bildirim sesleri hoşuma gitti. Bunlardan sonra il baktığım "uygulama kasası" oldu. Kapatınca 7 katlı plastik top alıp mahalleye koşan çocuk gibi koydum telefonu cebime öyle yürüdüm :D Bunun bir kullanıcı olarak ayrıca teşekkür ederim.

Ses konusundaki iyileştirmeler çok güzel olmuş. Yıllardır Poweramp kullanan birisi olarak çoğu telefonda ses konusunda performans sıkıntısı yaşamadım. Max 2 bu konuda beni üzmüştü. Sanırım hem Dolby Atmos hem de rom kaynaklı bu sorun giderilmiş. Çok temiz ve çok net müzik dinleyebiliyorum.

APK'lar:
- Snaptube : kurmaya hep üşeniyordum. hazır görünce çok sevindim. aktif kullanmaya başladım.
- Shortcutter: ne işe yaradığını çözdüm ama kullanmadım.
- AdAway: bu uygulamanın da hazır gelmesi çok hoşuma gitti. hem nette rahat dolaşma hem de batarya performansını artırdığını düşünüyorum.
- Tapatalk: işinize yarayacağını düşünüyorum.
- SD Maid : ücretsiz sürümünü kullanmıştım ama bu pro sürümü hayat kurtarır.
- Supersu: zaten vardı bende. Kendiliğinden gelmesi daha bir güzel oldu.
- Rood Explorer: ne işe yarıyor çözemedim.
- Titanium Backup: ne işe yarıyor çözemedim.
- Nova Launcher: klasik seviyorum :D
- Çeviri : microsft çevirinin daha güzel olduğunu düşündüğüm için onu kullanıyorum.
- Hava Durumu: olmazsa olmazımız

Genel Değerlendirmem:

Ben bu işlerin nasıl yapıldığından çok anlayan birisi değilim. Root gibi işleri arkadaşlarım yapar bana. Belli talimatları uygular birçok şey denerim bende. O yüzden eleştirilerim "hata aramak" değil kesinlikle ya da "aaa bunu yapamamışlar" değil. Apple, Samsung, MI ve aklınıza gelen bütün elektronik firmalar inanılmaz hatalar yapıyor. O yüzden Rom'da emeği geçen herkese bir kullanıcı olarak çok teşekkür ediyorum. Standart rom'dan kat kat daha güzel.
Batarya performansımı yukarı çıkardı.
Telefon hızlandı.
Daha iyi fotoğraf çekiyor.
Daha iyi müzik dinliyorum.
Telefonu daha aktif kullanıyorum.

Bazı Hoşuma gitmeyenler:
- Telefon yeniden başlatılınca çok geç açılıyor. Sadece bende mi yoksa genel bir sorun mu bilmiyorum.
- "Varsayılan" kısmını seçerek yükledim ama bazı APK'ları silmek istiyorum. Yeniden başlatınca tekrar geliyorlar. Bunun bir çözümü var mı?

Sonuç:

Elinize, emeğinize ve yüreğinize sağlık. Rom'un gerçekten önemli olduğunu anladığımdan beri sayısızca rom denedim. Stabil, kararlı, global, Eu, pro derken aradığım akıcılığı Epic Rom'da buldum. Telefonun kullanım standartlarına resmen seviye atlatmış.

Not: Az yukarı yorumlarda bahsedilen süprizi merakla bekliyorum :)

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Google kamera hakkında:

Google kamera için buildprop uygulamasından sağ üstteki üç noktaya tıklayıp new dedikten sonra üst kısıma persist.camera.HAL3.enabled alt kısıma 1 yazacaksınız. aynı işlemi persist.camera.eis.enable ve 1 şeklinde bir kez daha yapacaksınız arkadaşlar.

buradan da istediğinizi indirebilirsiniz. çalışmazsa başkasını deneyin.

Rom hakkında:

Yüklerken uygulama seçenekleri gelmesini çok beğendim gerçekten. Farklı seçeneklerde istediğinizi kuruyorsunuz. Ben "varsayılan" tercih ettim. Biraz kullandıktan sonra diğer seçenekleri de deneyeceğim.

Kurma işlemini yaptıktan sonra şöyle bir göz attım telefona. Kendi kullanım ayarlarımı yaptım ve karıştırmaya başladım...

Arayüzünü çok beğendim. Bildirim paneli, anasayfa, yazı tipleri, bildirim sesleri hoşuma gitti. Bunlardan sonra il baktığım "uygulama kasası" oldu. Kapatınca 7 katlı plastik top alıp mahalleye koşan çocuk gibi koydum telefonu cebime öyle yürüdüm :D Bunun bir kullanıcı olarak ayrıca teşekkür ederim.

Ses konusundaki iyileştirmeler çok güzel olmuş. Yıllardır Poweramp kullanan birisi olarak çoğu telefonda ses konusunda performans sıkıntısı yaşamadım. Max 2 bu konuda beni üzmüştü. Sanırım hem Dolby Atmos hem de rom kaynaklı bu sorun giderilmiş. Çok temiz ve çok net müzik dinleyebiliyorum.

APK'lar:
- Snaptube : kurmaya hep üşeniyordum. hazır görünce çok sevindim. aktif kullanmaya başladım.
- Shortcutter: ne işe yaradığını çözdüm ama kullanmadım.
- AdAway: bu uygulamanın da hazır gelmesi çok hoşuma gitti. hem nette rahat dolaşma hem de batarya performansını artırdığını düşünüyorum.
- Tapatalk: işinize yarayacağını düşünüyorum.
- SD Maid : ücretsiz sürümünü kullanmıştım ama bu pro sürümü hayat kurtarır.
- Supersu: zaten vardı bende. Kendiliğinden gelmesi daha bir güzel oldu.
- Rood Explorer: ne işe yarıyor çözemedim.
- Titanium Backup: ne işe yarıyor çözemedim.
- Nova Launcher: klasik seviyorum :D
- Çeviri : microsft çevirinin daha güzel olduğunu düşündüğüm için onu kullanıyorum.
- Hava Durumu: olmazsa olmazımız

Genel Değerlendirmem:

Ben bu işlerin nasıl yapıldığından çok anlayan birisi değilim. Root gibi işleri arkadaşlarım yapar bana. Belli talimatları uygular birçok şey denerim bende. O yüzden eleştirilerim "hata aramak" değil kesinlikle ya da "aaa bunu yapamamışlar" değil. Apple, Samsung, MI ve aklınıza gelen bütün elektronik firmalar inanılmaz hatalar yapıyor. O yüzden Rom'da emeği geçen herkese bir kullanıcı olarak çok teşekkür ediyorum. Standart rom'dan kat kat daha güzel.
Batarya performansımı yukarı çıkardı.
Telefon hızlandı.
Daha iyi fotoğraf çekiyor.
Daha iyi müzik dinliyorum.
Telefonu daha aktif kullanıyorum.

Bazı Hoşuma gitmeyenler:
- Telefon yeniden başlatılınca çok geç açılıyor. Sadece bende mi yoksa genel bir sorun mu bilmiyorum.
- "Varsayılan" kısmını seçerek yükledim ama bazı APK'ları silmek istiyorum. Yeniden başlatınca tekrar geliyorlar. Bunun bir çözümü var mı?

Sonuç:

Elinize, emeğinize ve yüreğinize sağlık. Rom'un gerçekten önemli olduğunu anladığımdan beri sayısızca rom denedim. Stabil, kararlı, global, Eu, pro derken aradığım akıcılığı Epic Rom'da buldum. Telefonun kullanım standartlarına resmen seviye atlatmış.

Not: Az yukarı yorumlarda bahsedilen süprizi merakla bekliyorum :)
Hayırlı olsun.eskobar1945 hocamın tavsiyesiyle özel yada modifikasyon u deneyim. ama bence az daha bekleyin en yeni hali ile kullanın.Supriz rom

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Arkadaşlar, maalesef TEMA konusunu, Xiaomi'nin genel bir zorlaştırma ve romlara her hafta değişik bir script yazması nedeniye, büyük bir ihtimalle çözemeyeceğiz....ne yaptıysak, mevcut durumu da çözemedik....Şu an bildiğim kadarıyla,sadece EU da sorun yok, diğer hepsinde var....Romumuz için EU Romu baz alırsak, onda da NS yok....O nedenle belki de Mi Max 2 için EPİC Roma devam bile etmeyebiliriz.... Escobar1945 hocam da bu sebepten dolayı oldukça rahatsız...bir kaç gün içinde bir takım denemeler sonrası nihai kararını verecek...iyi forumlar

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Arkadaşlar, maalesef TEMA konusunu, Xiaomi'nin genel bir zorlaştırma ve romlara her hafta değişik bir script yazması nedeniye, büyük bir ihtimalle çözemeyeceğiz....ne yaptıysak, mevcut durumu da çözemedik....Şu an bildiğim kadarıyla,sadece EU da sorun yok, diğer hepsinde var....Romumuz için EU Romu baz alırsak, onda da NS yok....O nedenle belki de Mi Max 2 için EPİC Roma devam bile etmeyebiliriz.... Escobar1945 hocam da bu sebepten dolayı oldukça rahatsız...bir kaç gün içinde bir takım denemeler sonrası nihai kararını verecek...iyi forumlar

Hakkımızda hayırlısı hocam.siz daha iyi bilirsiniz.Ama eskobar1945 hocam ile beraber siz cozersiniz bu sorunu.

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Arkadaşlar epic rom a Miui 9.5 güncellemesini flaşladıktan sonra google camera yok olmuş, apk yükledim ama kamera açılmıyor?

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Arkadaşlar epic rom a Miui 9.5 güncellemesini flaşladıktan sonra google camera yok olmuş, apk yükledim ama kamera açılmıyor?

Siz 2 farklı romdan bahsediyorsunuz, Epic de Google kameranın çalışması için build.prop da gerekli izinler verilmişti..
Kararlı global de Google kamera çalışır mı bilmiyorum ama öncelikle build.prop içine persist.camera.HAL3.enabled=1 satırını ekleyip, gerekli izinleri vermelisiniz

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Siz 2 farklı romdan bahsediyorsunuz, Epic de Google kameranın çalışması için build.prop da gerekli izinler verilmişti..
Kararlı global de Google kamera çalışır mı bilmiyorum ama öncelikle build.prop içine persist.camera.HAL3.enabled=1 satırını ekleyip, gerekli izinleri vermelisiniz

Ben bir kere bunu yaptim sonra telefonun stock kamerasi resim çekerken durdu hep. Neden acaba? Ama magisk modul ile camera 2 api enabler modülü kurduktan sonra oyle hata olmuyor ve google kamera çalışıyor

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aRiSe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
Arkadaşlar bir düzeltme yapmak istiyorum. Asdfg34 hocamın gönderdiği google sürümünü yükledikten ve programı biraz kurcaladıktan sonra google camera nın stock rom a göre bariz üstünlüğünü gördüm. Cidden harika. 2 gündür kurcalıyorum ve biraz uğraşınca karanlık ortamda da güzel sonuçlar alıyorsunuz. Hdr+ modu, ön ve arka kamerada portre modu çok güzel ama en çok ön kamerada yazılımla flaş olması müthiş hoşuma gitti. Yanlış bilgilendirme yapmamak için bu düzeltmeyi paylaştım.

Global Betaya kurduğumda hata veriyor açılmıyor bu Google Camera.
[doublepost=1524676492,1524596960][/doublepost]

Hocam yeni sürüm ne zaman gelecek bir bilgi verebilir misin? O na göre bu sürümü yükleyebilirim.
[doublepost=1524676702][/doublepost]Skorpi

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Global Betaya kurduğumda hata veriyor açılmıyor bu Google Camera.
[doublepost=1524676492,1524596960][/doublepost]

Hocam yeni sürüm ne zaman gelecek bir bilgi verebilir misin? O na göre bu sürümü yükleyebilirim.
[doublepost=1524676702][/doublepost]Skorpi
Bu haftaki güncellemeden sonra eğer fırsatımız olur ve bir aksikilik çıkmazsa, yeni sürüm verebiliriz...haftabaşı/ortasını bulabilir

aRiSe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
Bu haftaki güncellemeden sonra eğer fırsatımız olur ve bir aksikilik çıkmazsa, yeni sürüm verebiliriz...haftabaşı/ortasını bulabilir

Şuan ki romu yüklesem mi bilemedim. Sizin takdiriniz ne yöndedir :)

Üst Alt