Yardım Engel veya sınır olmamasına ragmen evin belli bir bölümüne geçmiyor.

yesimbilge

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yeşim
Cihazım
Vacuum robot 1c
Konular
1
Merhaba, Mi vacuum mop 1c kullanıyorum. İki kez baştan kurup haritalama yaptırdım fakat evimin bitişik iki odasında aynı hizada bir bölgeye kesinlikle geçmiyor. Uzun koridorlu bir evim var. Sarj istasyonu evin bir ucunda, sorun yaşadığım alan iste diğer uçta. O odalar aynı zamanda wifi sinyalini de düşük alıyor. Evde tekrarlayıcı kullanıyorum, tabi robot aynı isim ve şifreli olmasına rağmen diğer wifiye geçemiyor.

Wifi yi kaybettiği için mi alan bitmiş gibi düşünüp devam etmiyor, yoksa şarj istasyonundan uzaklık sınırı mı var?

Umarım anlatabilmişimdir ve umarım sorunumu çözecek bir yanıt alabilirim.

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Merhaba; robot süpürgeler tek modeme bağlanıyor, evinizde kullamakta olduğunuz modem sinyal güçlendiriciye bağlanmaz

Oyla:

yesimbilge

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yeşim
Cihazım
Vacuum robot 1c
Konular
1
Bunu yapamadığını zaten yazdım. Sorun bu mu? Yani wifi bağlantısından düştüğü alanlara girmiyor mu?

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Oyla:

casibao

Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Bunu yapamadığını zaten yazdım. Sorun bu mu? Yani wifi bağlantısından düştüğü alanlara girmiyor mu?

Siz '' Robot aynı isim ve şifreli olmasına rağmen diğer wifiye geçemiyor. '' diye bir sorununuzdan bahsetmişsiniz bende size cevap verdim. diğer sorunuzun cevabı ise o odalarda Wifi olmasa da o odalara girmesi gerekir robot süpürgenizin.

Oyla:

yesimbilge

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yeşim
Cihazım
Vacuum robot 1c
Konular
1
Siz '' Robot aynı isim ve şifreli olmasına rağmen diğer wifiye geçemiyor. '' diye bir sorununuzdan bahsetmişsiniz bende size cevap verdim. diğer sorunuzun cevabı ise o odalarda Wifi olmasa da o odalara girmesi gerekir robot süpürgenizin.
Teşekkür ediyorum tekrar cevap verdiğiniz için. Sıkıntı wifi den düşmesi değilse o alanlara engel olmamasına rağmen neden geçemiyor. Haritanın resmini ve geçemediği alanların yerini yeşil renk ile gösterdiğim ikinci bir resmi ekledim. Umarım sorunun ne olduğu söyleyebilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
ek
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorun yaşadığım alanlara (üstteki resimde yeşil alanlar) geçecek şekilde seçim yaparak temizlik yaptırmaya çalıştığımda, robot harekete geçiyor fakat 1 dakika içinde aşağıdaki mesajı vererek şarj istasyonuna geri dönüyor.
Seçimi üstteki resimde yeşil alanlara denk gelmeyecek şekilde yaparsam sıkıntısız odaya gidiyor ve o alanlara da girmiyor.
Haritalamayı tekrar yapmak, cihazı silerek tekrar kurmak, yeni hesap açmak hepsini denedim. Harita oluştururken kesinlikle alana geçmiyor.

Son düzenleme:
Oyla:

casibao

Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Robot süpürgenizin engel olarak algılayacağı 2 unsur var. 1. si fiziki bir engel, söylemlerinizden olmadığını anlıyoruz, 2. si ise manyetik bir engel, odalarınızda böyle bir durum olma ihtimali varmı? Robot süpürgelerin girmesini istemediğiniz yerlere haritada sanal bariyer koyabilirsiniz yada manyetik şerit çekebilirsiniz, robot üreticisi firma böyle bir mıknatıs şerit satıyor, sizin evinizde varmı manyetik güçlü bir obje.

Oyla:

yesimbilge

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yeşim
Cihazım
Vacuum robot 1c
Konular
1
Teşekkürler cevap için.
Evet fiziki engel yok ve o alanda manyetik alan oluşturabilecek herhangi bir şey de yok. Bir apartman dairesi evim, o alan alt kat komşumuzda balkona denk geliyor, altı boş yani.
Ben hep wifi den süphelenmiştim. Wifi mi taşıyamadığımdan deneyemedim, zaten sorun o değil dediniz. Engel ve manyetik alan da yok.

Oyla:

yasin.yasin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin Şıracı
Cihazım
Mi Mix2
Konular
4
Teşekkür ediyorum tekrar cevap verdiğiniz için. Sıkıntı wifi den düşmesi değilse o alanlara engel olmamasına rağmen neden geçemiyor. Haritanın resmini ve geçemediği alanların yerini yeşil renk ile gösterdiğim ikinci bir resmi ekledim. Umarım sorunun ne olduğu söyleyebilirsiniz.
ek
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorun yaşadığım alanlara (üstteki resimde yeşil alanlar) geçecek şekilde seçim yaparak temizlik yaptırmaya çalıştığımda, robot harekete geçiyor fakat 1 dakika içinde aşağıdaki mesajı vererek şarj istasyonuna geri dönüyor.
Seçimi üstteki resimde yeşil alanlara denk gelmeyecek şekilde yaparsam sıkıntısız odaya gidiyor ve o alanlara da girmiyor.
Haritalamayı tekrar yapmak, cihazı silerek tekrar kurmak, yeni hesap açmak hepsini denedim. Harita oluştururken kesinlikle alana geçmiyor.
şarj standının yerini biraz değiştirip tekrar deneyin.

Oyla:

yesimbilge

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yeşim
Cihazım
Vacuum robot 1c
Konular
1
şarj standının yerini biraz değiştirip tekrar deneyin.

Farklı denemeler de yaptım:
Kendim yeşil alanda bir yere bırakıp, uygulamadan değil üzerindeki düğme ile temizliği başlattım: o alandan çıktıktan sonra tekrar geri dönmediğini de fark ettim (tarama yöntemi ile eksik kalan yerleri veya temizlik sonunda kenarları temizlemek için kesinlikle o alana tekrar girmiyor). Uygulamayı açtığımda, nerede olduğunu algıladığını ve tam olarak evin doğru konumunda gösteriyor.

Önerinizi de deneyeceğim. Teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt