Rehber Endonezya Sürümleri Farkları ve Deneyimler

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Endonezya Sürümleri için sizlere rehber hazırladım. 12.5.6 dan başlayarak geriye doğru 10.4.2 ye kadar yükleyip tek tek denedim. sizlerle neler gördüğümü paylaşayım. Sormak istediklerinizi paylaşabilirsiniz.

Öncelikle 12.5.6 Endonezya için ;

Son sürüm olduğu için çoğu uygulama daha kararlı çalışıyor.
Sistem başlatıcı (Miui Launcher) son sürümünü indirip kurarak ayarlardan dengeli rahat seçeneklerinden rahat seçerseniz kullanılabilir yumuşaklıkta bir sürüm oluyor ancak yinede çok tutarlı olduğunu söyleyemem.
Karanlık modu son derece başarılı çalışıyor.
Kamera uygulamasında diğer sürümlere göre daha iyi fotoğraf çekiyor ancak Gece Modu miui 11 de çok daha başarılı. İlginç olarak Normal Fotoğraf biraz daha uzak çekiyor.
Son kullanılan uygulamalar ve denetim çubuğu çok başarılı çalışıyor.
Ses özellikleri gayet başarılı.
Pil konusunda miui 12 ve 11 ile kıyasla daha az gidiyor.

12.0.1 Endonezya için ;

Bu sürümle ilgili çok birşey söyleyemiycem çünkü bunu kullanacağıma 12.5.6 yı öneririm. Arada kalmış bir sürüm.
Sistem başlatıcı (Miui Launcher) hızlı çalışıyor ancak arada tutarsızlık oluyor.
Uygulamalar gayet tutarlı çalışıyor.
Son kullanılan uygulamalar ve denetim çubuğu gayet başarılı çalışıyor.
Pil konusunda miui 11 e göre daha az gidiyor.

11.0.2 Endonezya Android 9 ;

Son sürüm olmadığı için bazı uygulamalarda en boy sorunu çıkabilir gibi uyarılar çıkıyor.
Android 9 olduğu için karanlık modu çok tutarlı değil.
Sistem başlatıcı (Miui Launcher) hızlı çalışıyor ancak arada tutarsızlık oluyor.
Son kullanılan uygulamalar ve denetim çubuğu başarılı ancak arada tutarsızlık oluyor.

11.0.2 Endonezya Android 10 ;

Genel anlamda uygulamalarda sorunsuz çalışıyor.
Android 10 olduğu için karanlık modu başarılı.
Sistem başlatıcı (Miui Launcher) hızlı ve başarılı çalışıyor.
Pil konusunda en başarılı sürüm diyebilirim.
Ben her sürümü deniyorum ama en sonunda kendimi bu sürümde buluyorum.

10.4.2 Endonezya Android 9 ;

Son sürüm olmadığı için bazı uygulamalarda en boy sorunu çıkabilir gibi uyarılar fazla çıkıyor ve uygulamalara göre sürüm biraz eski kalıyor.
Android 9 olduğu için karanlık modu çok tutarsız hatta başarılı değil.
Sistem başlatıcı (Miui Launcher) hızlı çalışıyor Sistem başlatıcı anlamında en hızlı sürüm bu. İnanılmaz seri.
Son kullanılan uygulamalar ve denetim çubuğu başarılı.
Pil konusunda 11.0.2 Android 10 ile yakın performans veriyor ama Android 9 olması dezavantaj.

Sizlerinde deneyimlerini ve düşüncelerini bekliyorum.

ByKayseriLi38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayserili
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
7
Sistem başlatıcı (Miui Launcher) son sürümünü indirip kurarak ayarlardan dengeli rahat seçeneklerinden rahat seçerseniz kullanılabilir yumuşaklıkta bir sürüm oluyor ancak yinede çok tutarlı olduğunu söyleyemem.

Burayı tam olarak anlamadım hocam dışarıdan launcher mi indirip kurmamız gerekiyor?

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Burayı tam olarak anlamadım hocam dışarıdan launcher mi indirip kurmamız gerekiyor?
Google a miui launcher alpha yaz hocam.

Xiaomi System Launcher ALPHA-4.39.0.5785-09281953

Şuan son sürüm bu. bunu indirip telefona kuruyorsun. Ayarlar ana ekran ayarlarında dengeli rahat ve hızlı seçeneği çıkıyor. Sonra ordan hangisi hoşuna giderse onu seçebilirsin. Ancak Rahat çok daha hoş seçim sana kalmış.

Halil7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
2
Endonezya Sürümleri için sizlere rehber hazırladım. 12.5.6 dan başlayarak geriye doğru 10.4.2 ye kadar yükleyip tek tek denedim. sizlerle neler gördüğümü paylaşayım. Sormak istediklerinizi paylaşabilirsiniz.

Öncelikle 12.5.6 Endonezya için ;

Son sürüm olduğu için çoğu uygulama daha kararlı çalışıyor.
Karanlık modu son derece başarılı çalışıyor.
Kamera uygulamasında diğer sürümlere göre daha iyi fotoğraf çekiyor ancak Gece Modu miui 11 de çok daha başarılı. İlginç olarak Normal Fotoğraf biraz daha uzak çekiyor.
Son kullanılan uygulamalar ve denetim çubuğu çok başarılı çalışıyor.
Ses özellikleri gayet başarılı.
Pil konusunda miui 12 ve 11 ile kıyasla daha az gidiyor.

12.0.1 Endonezya için ;

Bu sürümle ilgili çok birşey söyleyemiycem çünkü bunu kullanacağıma 12.5.6 yı öneririm. Arada kalmış bir sürüm.
Uygulamalar gayet tutarlı çalışıyor.
Son kullanılan uygulamalar ve denetim çubuğu gayet başarılı çalışıyor.
Pil konusunda miui 11 e göre daha az gidiyor.

11.0.2 Endonezya Android 9 ;

Son sürüm olmadığı için bazı uygulamalarda en boy sorunu çıkabilir gibi uyarılar çıkıyor.
Android 9 olduğu için karanlık modu çok tutarlı değil.
Son kullanılan uygulamalar ve denetim çubuğu başarılı ancak arada tutarsızlık oluyor.

11.0.2 Endonezya Android 10 ;

Genel anlamda uygulamalarda sorunsuz çalışıyor.
Android 10 olduğu için karanlık modu başarılı.
Sistem başlatıcı (Miui Launcher) hızlı ve başarılı çalışıyor.
Pil konusunda en başarılı sürüm diyebilirim.
Ben her sürümü deniyorum ama en sonunda kendimi bu sürümde buluyorum.

10.4.2 Endonezya Android 9 ;

Son sürüm olmadığı için bazı uygulamalarda en boy sorunu çıkabilir gibi uyarılar fazla çıkıyor ve uygulamalara göre sürüm biraz eski kalıyor.
Android 9 olduğu için karanlık modu çok tutarsız hatta başarılı değil.
Sistem başlatıcı (Miui Launcher) hızlı çalışıyor Sistem başlatıcı anlamında en hızlı sürüm bu. İnanılmaz seri.
Son kullanılan uygulamalar ve denetim çubuğu başarılı.
Pil konusunda 11.0.2 Android 10 ile yakın performans veriyor ama Android 9 olması dezavantaj.

Sizlerinde deneyimlerini ve düşüncelerini bekliyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ben rn8pro için olan twrpyi kullanımda alt sürümlere geçemedim MIUI 10 veya 11 e sıkıntı nedir acaba custom rom yüklüyor ve MIUI 12.5 olan sürümleri yüklüyor nasıl olacak ben piyasa ilk çıkan sürümü yüklemek istiyorum da

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21

Hocam ben rn8pro için olan twrpyi kullanımda alt sürümlere geçemedim MIUI 10 veya 11 e sıkıntı nedir acaba custom rom yüklüyor ve MIUI 12.5 olan sürümleri yüklüyor nasıl olacak ben piyasa ilk çıkan sürümü yüklemek istiyorum da
Cihazın bootloader kilidi açıksa fabrika eng rom kurup persist yüklemeniz gerekiyor. Sonrasında MIUI 10 flashlayabilirsiniz.

Halil7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
2
Cihazın bootloader kilidi açıksa fabrika eng rom kurup persist yüklemeniz gerekiyor. Sonrasında MIUI 10 flashlayabilirsiniz.
Hocam tam bi bilgim yok da biraz daha basit bir şekilde anlatabilir misiniz rica etsem yine araştıracağım da

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Hocam tam bi bilgim yok da biraz daha basit bir şekilde anlatabilir misiniz rica etsem yine araştıracağım da
Hocam ne kadar biliyorsun şimdi baştan sona anlatsam çok uzun sürer.

Halil7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
2
Hocam ne kadar biliyorsun şimdi baştan sona anlatsam çok uzun sürer.
Eng rom flashlamayi ogrendimde eng romda iken twrp yukleyebiliyormuyuz telefona onu bulamadim bide şey demiştiniz ya persist bu ne demek

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Eng romu kurduktan sonra cihaz çince açılacak. Cihaza müdahale etmen gerekmiyor. Cihaz zaten pc ye hata ayıklama modunda bağlı olur.
Cihaz bilgisayara bağlı iken platform tools klasöründe cmd ekranı açan lazım.
komut ekranında adb shell yazıp cihaza bağlanırsın.
Daha sonra adb reboot bootlaoder yaz. Cihaz fastboot moduna geçecek.
Fastboot modunda iken yine cmd ekranında fastboot flash persist persist.img yazacaksın.
persist flashladıktan sonra direk fastboot modunda miui 10-11-12 istediğini flashlarsın.

Persist dosyasını rardan çıkarıp Platform Tools içine atın.

Ekli dosyalar

• persist.rar
    9,2 KB · Görüntüleme: 3

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Güzel bir konu 🤩
MIUI 11'de ilk kurduğunuz günden 3 güne kadar kasmalar ve pil hızlı düşüşü oluyor mu? Bende oldu da.

Üst Alt