Soru En iyi rom

mehmettyasinn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Yasin
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Özel
Konular
13
Geçilebilecek en stabilize çalışan rom hangisi sizce eu sapıttı iyice. Önerilere açığım.

mehmettyasinn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Yasin
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Özel
Konular
13
Cihaz ne

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk
K20 pro ve eudan illallah ettim telefonu mahvetti artık 8gb ram kaldırmıyor gibi izlenim veriyo kasmalar kendine gelememeler vs.

pense34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
10
K20 pro ve eudan illallah ettim telefonu mahvetti artık 8gb ram kaldırmıyor gibi izlenim veriyo kasmalar kendine gelememeler vs.
Hocam aslında ROM'u stabil hale getirmek ve performansını iyileştirmek biraz da kendi elimizde. Bende Mi Note 10 Lite var stock ROM (garantisi devam ettiği için değiştiremiyorum) 12.1.3.0 var. Tüm gereksiz boş yere çalışan (kendime göre, başkasına göre gerekli olabilir) uygulama ve servisleri sildim. 6GB RAM var aynı anda bir sürü uygulama oyun vs. denedim hiçbir ısınma yaşamadım canavar gibi maşallah. Bence siz de cihazınızdaki gereksiz gördüğünüz uygulamaları vs. silseniz daha iyi verim ve performans alacağınızı düşünüyorum. Tek şarj ile %6'da 102 saat alıyorum. Film izliyorum (tek şarj ile doldurduktan sonra 3-4 tane 1080p film), internette dolaşıyorum, güncellemelerimi mobil veri ile yapıyorum. Telefon boşta durmuyor yani yine de maşallah bayağı gidiyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-15-22-33-45-033_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-05-15-22-33-45-033_com.miui.securitycenter.jpg
    225 KB · Görüntüleme: 16

Serhat Gümüş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Gümüş
Cihazım
mi mix 3
Konular
7
Böyle bir kavram maalesef yok, bir çok sebebi var..

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hocam aslında ROM'u stabil hale getirmek ve performansını iyileştirmek biraz da kendi elimizde. Bende Mi Note 10 Lite var stock ROM (garantisi devam ettiği için değiştiremiyorum) 12.1.3.0 var. Tüm gereksiz boş yere çalışan (kendime göre, başkasına göre gerekli olabilir) uygulama ve servisleri sildim. 6GB RAM var aynı anda bir sürü uygulama oyun vs. denedim hiçbir ısınma yaşamadım canavar gibi maşallah. Bence siz de cihazınızdaki gereksiz gördüğünüz uygulamaları vs. silseniz daha iyi verim ve performans alacağınızı düşünüyorum. Tek şarj ile %6'da 102 saat alıyorum. Film izliyorum (tek şarj ile doldurduktan sonra 3-4 tane 1080p film), internette dolaşıyorum, güncellemelerimi mobil veri ile yapıyorum. Telefon boşta durmuyor yani yine de maşallah bayağı gidiyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Hocam elbette ki kesin bir sonuç vermeyecek pek çok değişken var fakat ekranı aşağıya kaydırdığınızda görünen ekran sürenizin ne kadar olduğu bilgisini ve ekran görüntüsünü de rica edebilir miyim?

pense34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
10
Hocam elbette ki kesin bir sonuç vermeyecek pek çok değişken var fakat ekranı aşağıya kaydırdığınızda görünen ekran sürenizin ne kadar olduğu bilgisini ve ekran görüntüsünü de rica edebilir miyim?
Hocam dün şarjı %6'da kaldığı için yeniden full'ledim o yüzden data sıfırlandı ama hatırlıyorum. %40 küsürlerdeydi. Ekranı 15 saniye sonra otomatik kapan ayarlamıştım. İşim bitince bırakıyorum telefonu masaya kendi kendine kapanıyor.

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
119
Hocalarım tekrardan burada da söylüyorum.
Sebebi eu ekibinden kaynaklanıyor. 12.5 in çin romunda görüp görebileceğiniz en akıcı romu yapmışlar. Fakat eu tarafından düzenlenen romlar nedense kasıyor ve kağnı gibi. Eu ekibi romu alıp derleyip test etmeden cihaz romu boot edebiliyor mu ona bakıp direkt yayınlıyor gibime geliyor artık. Önceden eu nun betası en stabil romlardandı fakat bu iş 12.5 ile değişti. Kendilerini bitiriyorlar resmen.
K20 Pro ya da benim gibi Mi 9T Pro kullanan arkadaşlar için eğer ingilizce bilmiyorlar ise ya da tr dil olan rom kullanmak istiyorlarsa şuanlık geçebilecekleri en stabil ve sorunsuz hızlı rom olan eu nun stabile çıkardığı son sürüm olan 12.0.6.0 sürümüne geçmelerini öneriyorum. Linkini de aşağıya bırakıyorum.

Eu Stabil son sürüm (K20 Pro ve Mi 9T Pro için)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocalarım tekrardan burada da söylüyorum.
Sebebi eu ekibinden kaynaklanıyor. 12.5 in çin romunda görüp görebileceğiniz en akıcı romu yapmışlar. Fakat eu tarafından düzenlenen romlar nedense kasıyor ve kağnı gibi. Eu ekibi romu alıp derleyip test etmeden cihaz romu boot edebiliyor mu ona bakıp direkt yayınlıyor gibime geliyor artık. Önceden eu nun betası en stabil romlardandı fakat bu iş 12.5 ile değişti. Kendilerini bitiriyorlar resmen.
K20 Pro ya da benim gibi Mi 9T Pro kullanan arkadaşlar için eğer ingilizce bilmiyorlar ise ya da tr dil olan rom kullanmak istiyorlarsa şuanlık geçebilecekleri en stabil ve sorunsuz hızlı rom olan eu nun stabile çıkardığı son sürüm olan 12.0.6.0 sürümüne geçmelerini öneriyorum. Linkini de aşağıya bırakıyorum.

Eu Stabil son sürüm (K20 Pro ve Mi 9T Pro için)
Geçen sene Eylüle kadar bende EU Beta kullanıyordum ve sorun yoktu, demekki Miui12,5 Beta lar sorunlu dediğiniz gibi hocam, Eu Kararlı kullanıyorum, sorunsuz

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk

Üst Alt