Soru En az pil harcayan tarayıcı?

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android 10 EEA (stok)
Telefon Modeli
Xiaomi Mi A3
Bootloader Kilidi
Kapalı
Pil kullanım istatistiklerine baktığımda Google Chrome'un neredeyse ekran paneli kadar pil harcadığını gördüm. Üstelik Chrome'la birlikte Google Play Hizmetleri de pil tüketiyor. Google Play Hizmetlerini devre dışı bıraktığımda Chrome çalışmıyor. Google Play Hizmetleri ve Chrome'un pil harcama yüzdeleri toplamı, ekran panelinin pil tüketim yüzdesinden fazla.

En az pil harcayan güvenilir bir tarayıcı önerir misiniz? Microsoft Edge'nin bu konuda başarılı olduğunu okudum ancak testler dizüstü bilgisayar üzerinde yapılmış. Android platformunda yapılmış bir test görmedim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

brobaba290

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
REDMİ Note8 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
18
Pil kullanım istatistiklerine baktığımda Google Chrome'un neredeyse ekran paneli kadar pil harcadığını gördüm. Üstelik Chrome'la birlikte Google Play Hizmetleri de pil tüketiyor. Google Play Hizmetlerini devre dışı bıraktığımda Chrome çalışmıyor. Google Play Hizmetleri ve Chrome'un pil harcama yüzdeleri toplamı, ekran panelinin pil tüketim yüzdesinden fazla.

En az pil harcayan güvenilir bir tarayıcı önerir misiniz? Microsoft Edge'nin bu konuda başarılı olduğunu okudum ancak testler dizüstü bilgisayar üzerinde yapılmış. Android platformunda yapılmış bir test görmedim.

Mi tarayıcı var Xiaomi nin onu deneyebilirsin

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Eğer amaç sadece batarya tasarrufu ise via tarayıcıya mutlaka bir göz atın. pek çok tarayıcı özelliği bulunmuyor fakat kesinlikle batarya tüketimi konusunda rakipsiz.

Oyla:

Şresyon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Samsung Note 8
Meslek
Yazılımcı
Konular
22

bu 3 tarayıcı arasından en iyi güç tüketimine sahip olan Microsoft Edge olarak görülüyor. Videolar başlatıldıktan 16 saat, 8 dakika ve 33 saniye sonrasına kadar dayanmış Edge. İkinci sırada ise 13 saat, 31 dakika ve 57 saniye ile Chrome yer alıyor. Mozilla Firefox ise 9 saat, 52 dakika ve 22 saniye ile son sıraya demirlemiş.

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu 3 tarayıcı arasından en iyi güç tüketimine sahip olan Microsoft Edge olarak görülüyor. Videolar başlatıldıktan 16 saat, 8 dakika ve 33 saniye sonrasına kadar dayanmış Edge. İkinci sırada ise 13 saat, 31 dakika ve 57 saniye ile Chrome yer alıyor. Mozilla Firefox ise 9 saat, 52 dakika ve 22 saniye ile son sıraya demirlemiş.
Bugün Edge tarayıcıyı denedim. Pil tüketim yüzdelerini Chrome ile karşılaştırırsam:

Chrome: 3 saat 27 dakika, yüzde 27
Edge: 1 saat 5 dakika, yüzde 8

En az Chrome kadar pil harcıyor.

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Brave deneyin. Ödülleri ve senkronu kapatıp reklam engellemeyi açın.
İndirdim, deneyeceğim. Ayrıca Via tarayıcı da indirdim. Uygulama boyutundan etkilenmemek mümkün değil. (500 kb!)

İkisini de test edeceğim. Sonucunu yazarım daha sonra. cantara

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
4030 Mah bataryalı bir telefon, hangi tarayıcı kullanılırsa kullanılsın günü rahat çıkaracaktır. Tarayıcı ınternette gezinmeye sörf yapmaya yarar. Bunu en hızlı yapana bakar onu kullanırım. Şuanda hız konusunda en iyisi Samsung beta tarayıcı. Yüzde 5 civarı da bir pil tüketimi var ki gayet makul

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
4030 Mah bataryalı bir telefon, hangi tarayıcı kullanılırsa kullanılsın günü rahat çıkaracaktır. Tarayıcı ınternette gezinmeye sörf yapmaya yarar. Bunu en hızlı yapana bakar onu kullanırım. Şuanda hız konusunda en iyisi Samsung beta tarayıcı. Yüzde 5 civarı da bir pil tüketimi var ki gayet makul
Dediğiniz gibi batarya 6 saat ekran süresiyle iki gün rahat gidiyor ama yine de Chrome'un hoyratça pil kullanmasına göz yumamadım. Bu arada Via tarayıcı Chrome kadar hızlı görünüyor. (ilk izlenim)

Oyla:
Üst Alt