Yardım emmc arızası tespiti sonrası ne yapmalıyım?

mexbeyn42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
CAN
Cihazım
Galaxy Note 8
Meslek
Kamu
Konular
4
Yazılım güncellemesi sonucu Cihazım açılmıyor. Mi logosuna geliyor ve geri kapanıyor. Orjinal şebeke üzerinden gelen yazılım güncellemesini aldı komple kendi bitince kapandı ve açıklamadı.
Fassboot ekranı açılıyor. Telefoncu ya gönderdim yazılım yüklensin diye yapamadan geri göndermiş. emms çipi arızalı demiş. Bana çok garip geldi sizce yazılım yüklemeyi yapabilirmiyim sorun emms arızası olabilir mi?
Bu işlerde iyi sayılırım. Telefon yanımda olmadığı için ben müdahale de bulunamadım. 3 aylık telefon daha...
Redmi Note 6 PRO 64 gb ithalatçı firma garantili
Hepsiburada üzerinden aldım. Eğer yapamaz isem sorun gerçekten donanımsal ise ithalatçı firma cihazı değişim yada yaptırmamak zorunda mı?

Son düzenleme:

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
madem garantili bence hiç uğraşmayın. Telefoncu müdahale ederse garanti dışı kalır cihaz.
Direk servise gönderin ve yazılım güncellemesinden sonra telefonum bir daha açılmadı diyin. Sorun ne ise onlar çözerler çalışır vaziyette teslim ederler cihazınızı.

Oyla:

mexbeyn42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
CAN
Cihazım
Galaxy Note 8
Meslek
Kamu
Konular
4
madem garantili bence hiç uğraşmayın. Telefoncu müdahale ederse garanti dışı kalır cihaz.
Direk servise gönderin ve yazılım güncellemesinden sonra telefonum bir daha açılmadı diyin. Sorun ne ise onlar çözerler çalışır vaziyette teslim ederler cihazınızı.
Anlamadığım durum şu ki yazılım güncellemesi sonrası açılmayıp nasıl emmc donanımını yakıyor. Telefoncu fiziki donanımsal bir müdahale de bulunmadı yazılım yüklemeye çalışmış ve yapmamımis ve emmc çipi arizalanmis demiş. Fassboot ekranı çıkıyor sorun yok. Yarın eve gittiğim zaman bir de ben kendim deneyeceğim.
Sitede bununla ilgili makaleler vardı. Onlara bakarak.

Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Anlamadığım durum şu ki yazılım güncellemesi sonrası açılmayıp nasıl emmc donanımını yakıyor. Telefoncu fiziki donanımsal bir müdahale de bulunmadı yazılım yüklemeye çalışmış ve yapmamımis ve emmc çipi arizalanmis demiş. Fassboot ekranı çıkıyor sorun yok. Yarın eve gittiğim zaman bir de ben kendim deneyeceğim.
Sitede bununla ilgili makaleler vardı. Onlara bakarak.
güncelleme ile böyle bir arızanın oluşma ihtimalinin çok olmadığını düşünüyorum. anlayabildiğim kadarıyla cihaz garantili, hiç kurcalamadan servise göndermenizi öneririm. Ancak meraklıyım, uğraşırım ve biraz da tecrübem var diyorsanız, problemi çözme ihtimaliniz var.

Oyla:

mexbeyn42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
CAN
Cihazım
Galaxy Note 8
Meslek
Kamu
Konular
4
Muhtemelen bende eğer sorun donanims değil ise çözme ihtimalim çok yüksek diye düşünüyorum.
Android uzmanı sayılırım.
Xiaomi cihazı 2 aydır tanıyorum.
Note 9 ve Sony Xperia XA1 Ultra kullanıyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Muhtemelen bende eğer sorun donanims değil ise çözme ihtimalim çok yüksek diye düşünüyorum.
Android uzmanı sayılırım.
Xiaomi cihazı 2 aydır tanıyorum.
Note 9 ve Sony Xperia XA1 Ultra kullanıyorum :).
tecrübe karşısında söylenecek söz yok...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

mexbeyn42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
CAN
Cihazım
Galaxy Note 8
Meslek
Kamu
Konular
4
Teşekkür ederim efendim

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Teşekkür ederim efendim
Cihaza her hangi bir müdahale yapmadan önce tavsiyem bilgisayara bağlamanız ve aygıt yöneticisinde görünüp görünmediğini, görünüyorsa ne olarak göründüğünü burada belirtmeniz yönünde olacaktır.

Samsung ve Sony cihazlardan farklı olarak Xiaomi modellerinde farklı işlemler yapılması gerekiyor. Eğer tamircinin söylediği gibi emmc arızalı ise garantiyi bozmamanız lazım, öncelikli olarak bunun tespitini yapalım.

Oyla:

mexbeyn42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
CAN
Cihazım
Galaxy Note 8
Meslek
Kamu
Konular
4
Cihaza her hangi bir müdahale yapmadan önce tavsiyem bilgisayara bağlamanız ve aygıt yöneticisinde görünüp görünmediğini, görünüyorsa ne olarak göründüğünü burada belirtmeniz yönünde olacaktır.

Samsung ve Sony cihazlardan farklı olarak Xiaomi modellerinde farklı işlemler yapılması gerekiyor. Eğer tamircinin söylediği gibi emmc arızalı ise garantiyi bozmamanız lazım, öncelikli olarak bunun tespitini yapalım.
Yarın bu konuda size bilgi vereceğim efendim. Ülke dışındayım yarın evimde olacağım :)

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Emmc oyle kolay arizalanabilen bir parca degildir.
Muhtemelen Cihazinizin guncellemesi yarim kalmis ve Yazilim cokmustur.
Verdiginiz telefoncu da Cihazin bootloaderi kilitli oldugu icin yazilim atamamistir.
En basiti garantiye verin halletsinler.
Diger yonden de cihazi sokup edl moddan yazilim atarsiniz garsntiniz gider ama (muhtemelen) Beklememis olursunuz

Oyla:
Üst Alt