Sohbet Elimdeki brick olmuş cihazlar

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
Hepinize hayırlı akşamlar. Elimde poco x3 ve mi mix 2s cihazlar bulunmakta.
ikisininde başından geçenleri ince ayrıntısına kadar anlatacağım cevaplarınız benim için çok önemli
İlk Mi mix 2s'ten başlayacağım

MI MIX 2S
Mi flashtan eski sürüm atarken cihaz brick oldu(brick olduğundan emin değilim. bir yerde gördüm eski miui sürümüne dönüldü zaman telefon güvenlik amaçlı brick oluyormuş tam bilmiyorum)telefonu bir arkadaşa verdim emmc entegre bozulmuş dedi bi kaç gün sonra telefon aynı şekil tekrar geri geldi yetkili servise verdim ama xiaominin kendi yetkili servisi değil anakartı yanmış dediler. Bir başka yerde daha verdim ilk verdiğim arkadaş gibi telefonun entegresi bozulmuş dedi emmc bozuk dedi yapacaz dediler 2 gün sonra anakart yamuk dedi bu telefon olmaz dedi. tekrar başka bir yetkili servise verdim (xiaomi servisi değil) bu sefer anakart çok kurcalandığı için olmuyor dedi. Yanlış yaptığımı biliyorum kimse götürmeyecektim xiaomi ye çalışan servise götürmeliydim ama iş işten geçti. Size göre bu cihaz olurmu olmaz mı cevaplarınız çok önemli benim için

POCO X3

Poco X3 ise recovery(OrangeFox) modunda rom atarken brick oldu abhix rom yüklerken oldu.
Cihazı söktüm anakartan testpoint yaptım ve bilgisayarıma bağladım bağladıktan sonra mi flashtan rom yüklemeye başladım. Biraz zorlandım açıkçası en sonunda mi hesabımı bağladım. Bu arada önce hesabı bağlamadım rom yüklemeye başladıktan sonra kırmızı olur yazılar gelir ya hani sonra mi hesap bağlarsın aynen böyle yaptım hesap penceresi açık kaldı
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

bundan bahsediyorum
Mi flash tan authorized yazısı geldi rom yükleniyordu hesap penceresini(yukarıdaki fotoğraf) kapatayım dedim. Birden rom kesildi anlamadım ondan sonrada bi daha atamadım zaten her yüklemeye çalıştığım zaman find my device yazısı geliyor mi flashta ise halen var olan bir dosya oluşturulamaz yazıyor. Geçen hafta yetkili servise götürdüm adamlar 1 hafta beklettiler ve bu akşam aradılar işlemci bozulmuş dediler. Yanı pek anlamadım adamlarımı bozdu, tamir etmeyi bilmedikleri içinmi böyle bir yalan söylediler yada gerçekten telefon işlemcisi mi yandı anlamadım

Benim hikaye bu evet değerli forum üyeleri bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz

Son düzenleme:

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
KONUYU GÜNCELLEDİM

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Bu cihazlarla ilgili görüşmüştük. Telefon numaramda vardı sizde fiyat da verdik ama tekrar sizden geri dönüş olmadı. Şimdi tabi çok kurcalanmış kafa karıştırıyor. Ülkemizdeki telefoncular açılmayan bir cihaz geldiği zaman malesef sorunu ilk donanımsal olarak aradığı için yok ekranı boşa çıkar yok soket değiştir vs. Tamir ihtimalini düşürüyorlar malesef..

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
Bu cihazlarla ilgili görüşmüştük. Telefon numaramda vardı sizde fiyat da verdik ama tekrar sizden geri dönüş olmadı. Şimdi tabi çok kurcalanmış kafa karıştırıyor. Ülkemizdeki telefoncular açılmayan bir cihaz geldiği zaman malesef sorunu ilk donanımsal olarak aradığı için yok ekranı boşa çıkar yok soket değiştir vs. Tamir ihtimalini düşürüyorlar malesef..
Evet doğrudur hocam normalde geçen hafta teslim alacaktım telefonları şuan halâ telefonlar elimde değil götürdüğün yeri beni fazla belleği dün aradılar işlemci bozulmuş dediler ne kadar doğru bilmem ama bugün
Öğlen cihazları teslim alacağım

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Bu Cihazların ilk brick olma sebebine bakıldığı zaman ikisinin de donanımsal bir sorunu olmadığı aşikar. Yanlış rom yükleme ile felan UFS bozulmaz. Zaten böyle olsa note 9 pro ve 9s lere sürekli kendi aralarında yanlış rom atılıyor bu sebeplerle donanımsal sorun oluşsa bu cihazlar açılmazdı. Malesef sizde Kasap telefoncu kurbanısınız. Hal böyle olunca bizde müdahale etmeye çekiniyoruz. Takdir edersiniz ki cihazların durumu belirsiz donanımsal olarak nereleri kurcalandı belirsiz. Açılmasa para alamıyorsun zamanın gidiyor sıkıntılı işler.

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
Bu Cihazların ilk brick olma sebebine bakıldığı zaman ikisinin de donanımsal bir sorunu olmadığı aşikar. Yanlış rom yükleme ile felan UFS bozulmaz. Zaten böyle olsa note 9 pro ve 9s lere sürekli kendi aralarında yanlış rom atılıyor bu sebeplerle donanımsal sorun oluşsa bu cihazlar açılmazdı. Malesef sizde Kasap telefoncu kurbanısınız. Hal böyle olunca bizde müdahale etmeye çekiniyoruz. Takdir edersiniz ki cihazların durumu belirsiz donanımsal olarak nereleri kurcalandı belirsiz. Açılmasa para alamıyorsun zamanın gidiyor sıkıntılı işler.
Çok doğru hocam benim numara vardı sizde bana tekrar yazar mısınız zahmet olucak. Telefonu sıfırladım

Becktash

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Poco x3
Konular
1
Şimdi bu tip şeylerin pek bi çaresi yok yani şöyle anlatayım bi rom indirdin rom bozuk iner yazılımsal birick olur çözümü yok yanlış rom indirirsin yazılımsal birick olur çözümü yok çözümü var elbet ama telefonu oluşturwn şey ana kart ve işlemci para eden donanımlar bunlar onlara para vereceğine sıfır cihaz alırsın gelelim donanımsal birick olayına herşey normal ve olması gereken şey olmadı telefon birick oldu üzgünüm ama kameran bozulmadı dostum yine darbeyi aynı yerden yedin anakart yada işlemci patladı işin kötü tarafı bazı modellerde işlemci ana karta gömülü gelir eğer birleşikse double patladın yani işlemci bozulsa bile anakart ve işlemci beraber olduğu için ikisinede para ödüyosun sonuç aynı sat 50 tl ye onları git sigara iç

Üst Alt