Soru Ektra ram????

aevrenm

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
42
Daha önce böyle konu olmadığından konu açma gereği duydum. Bazı miui sürümlerine snapdragon 870,865 ve 860 islemcili trlefon modelleri icin gecerlimiş. Acaba ekstra ram nasil ayarlayabiliriz. Faydası ne olur cihazimiza??

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Henüz beta aşamasında olan bir özellik. Gelmesi için daha var. EU Beta romda son sürümde geldi.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Avantaji ne hocam . Zaten 8gb ram var teelfonda
Birkaç uygulama da olsa fazladan hafızada tutabiliyor ki bunu güzel yapan Oppo, orta seviye cihazlarında bile +2 uygulama arka planda tutabiliyor. Ama 8 Gb rame zaten çok bir anlam katmaz. Belki 2-3 sene sonra uygulamalar çok ram kullanmaya başlarsa mantıklı olur.
Hocam mantığı nedir, nereden bir şey alıp da ram olarak bize veriyor?
Dahili depolamadan alıyor hocam. Windows'ta uzun zamandır olan bir olay mesela. Ram yetersiz kalırsa depolamanın ayarladığın kısmını ram olarak kullanıyor.

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Birkaç uygulama da olsa fazladan hafızada tutabiliyor ki bunu güzel yapan Oppo, orta seviye cihazlarında bile +2 uygulama arka planda tutabiliyor. Ama 8 Gb rame zaten çok bir anlam katmaz. Belki 2-3 sene sonra uygulamalar çok ram kullanmaya başlarsa mantıklı olur.

Dahili depolamadan alıyor hocam. Windows'ta uzun zamandır olan bir olay mesela. Ram yetersiz kalırsa depolamanın ayarladığın kısmını ram olarak kullanıyor.
Ben 64 GB telefonda bile yüzde 30 doluluk yapmıştım 2 yılda. 256 GB telefonda çok işe yarar o zaman :D

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Bu Özellik Aslında Düşük Ramli Cihazlar İçin Gelmesi Lazım. Snapdragon 800 li İşlemci Cihazların Rame İhtiyacı Yok Eğer Bu Özellik Böyle Kalırsa Çok Saçma Olur.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Bu Özellik Aslında Düşük Ramli Cihazlar İçin Gelmesi Lazım. Snapdragon 800 li İşlemci Cihazların Rame İhtiyacı Yok Eğer Bu Özellik Böyle Kalırsa Çok Saçma Olur.
O zaman da neden insanlar telefon alsın drunk~~

aevrenm

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
42

Peki xiaomi de bu ozelligi nasil kullanabiliriz. Telefona hizlilik + daha az sicaklikta calismasini saglar mi?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Peki xiaomi de bu ozelligi nasil kullanabiliriz. Telefona hizlilik + daha az sicaklikta calismasini saglar mi?
Yukarıda yazdım zaten: henüz beta aşamasında. EU Beta'ya bile bu haftaki sürümde geldi. Ayrıca tüm cihazlara yok, sizin yazdığınız işlemcilere sahip cihazlara var.
Hızlılık katacağını sanmıyorum ve ısınma sorunu ram ile ilgili olmadığından sıcaklık düşüşü yapmaz. Çok çok çok dolaylı yoldan az etkisi olabilir ama anlayamayız bile.

Üst Alt