Soru Ekranda Sarı Leke

BlackEagle03

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ege
Cihazım
mi a2 lite
Konular
6
Cihazım 5-6 aylık ve bu süre içinde herhangi bir darbe veya sıvı temasına maruz kalmadı. Aşırı ısınma da yaşamadı. Fakat ekranın sağ üst köşesinde sarı leke oluştu ve sanırım daha da büyüyecek. Anladığım kadarıyla servisten başka çare görünmüyor ama bu lekenin oluşma sebebi ne olabilir? Benzerini yaşayan var mı?

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Fazla ısındığından dolayı, telefon ışığı dagitamiyor ve sarı leke oluşuyor. Belki Kılıf yüzünden farketmemis olabilirsiniz. Ayrıca Kılıf sıcaklığı artırdığı için kullanıyorsaniz bir süre çıkartın ve oyun oynarken ısınmamasına dikkat edin. Ayrıca CPU-z programı ile batarya kısmından sıcaklığı ölçermisiniz

Oyla:

BlackEagle03

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ege
Cihazım
mi a2 lite
Konular
6
Fazla ısındığından dolayı, telefon ışığı dagitamiyor ve sarı leke oluşuyor. Belki Kılıf yüzünden farketmemis olabilirsiniz. Ayrıca Kılıf sıcaklığı artırdığı için kullanıyorsaniz bir süre çıkartın ve oyun oynarken ısınmamasına dikkat edin. Ayrıca CPU-z programı ile batarya kısmından sıcaklığı ölçermisiniz

Isınmadan dolayı olması mantıklı geliyor bana da. fakat cihazda oyun oynamıyorum. yani cihazın ısınması için bir sebep hemen hemen olmadı. bataryanın şu anki sıcaklığı 27,2 derece. cevabınız için teşekkür ederim.

Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Isınmadan dolayı olması mantıklı geliyor bana da. fakat cihazda oyun oynamıyorum. yani cihazın ısınması için bir sebep hemen hemen olmadı. bataryanın şu anki sıcaklığı 27,2 derece. cevabınız için teşekkür ederim.
Öncelikle rica ederim. Batarya sıcaklığı benimkinden iyi. Telefonda bükülme, ciziklik yoksa eğer garantide ücret almadan ekranı değiştirirler muhtemelen. Donanımsal bir sorun çünkü.

Oyla:

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Konuyla alakasız ama merak ettiğim için soruyorum. Kılıfın malzemesinin ısınmaya etkisi var mıdır? yani plastik yada silikon olması ısınma konusunda farklılık göstermesine sebep olur mu?

Oyla:

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
İps ekranların kronik sorunu . Bildiğim kadarıyla lg g2'den beri var bu durum. Xiaomi cihazlarda ips paneli genellikle lg'den tedarik ettiği için muhtemel bir durum.

Amoled güzel çözüm olsa da telefonlar için onda da halen ekran yanmadı sorununu çözemediler.

Binlerce lira verdiğimiz cihazlarda firmaların arge yapıp çözebilecekleri sorunlara ne derece özensiz davrandıkları maalesef ortada.

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
İps ekranların kronik sorunu . Bildiğim kadarıyla lg g2'den beri var bu durum. Xiaomi cihazlarda ips paneli genellikle lg'den tedarik ettiği için muhtemel bir durum.

Amoled güzel çözüm olsa da telefonlar için onda da halen ekran yanmadı sorununu çözemediler.

Binlerce lira verdiğimiz cihazlarda firmaların arge yapıp çözebilecekleri sorunlara ne derece özensiz davrandıkları maalesef ortada.
Şu lgnin panelini kullanan tüm cihazlarda ghost screen kesinlikle oluyor kaçış yok

Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Ghost screen değil yalnız bu belirttiği, panelde ışığı yayamamasından kaynaklı. Ghost screen ise ölü pikseldir. Sarı yada baska renkte ışık yaymaz.

Oyla:

F4b1a

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
F4b1a
Cihazım
A2 Lite
Konular
1
Dokunmatik kalibrasyonu dene çözecektir büyük ihtimal ama sonra tekrar oluyor

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

BlackEagle03

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ege
Cihazım
mi a2 lite
Konular
6
Bundan önce kullandığım GM Discovery cihazda da aynı kalıcı sarı lekeler oluşmuştu. Servis ekranı değiştirmişti. Şimdi bunda da olunca bende mi bir anormallik var yoksa tesadüf mü diye düşünüp görüşlerinizi almak istedim. (cihazları çok temiz kullanırım bir çizik bile olmaz üzerlerinde. o yüzden çok anlamlandıramıyorum bu durumu)

Oyla:
Üst Alt