Çözüldü ekranda parmak izi sensörü gibi yuvarlak

hasatan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
Mi9
Konular
1
Selam arkadaşlar.
bende mi9 6/128 alarak aranıza katıldım.
cihaz 5-6 gündür elimde.
bügün bir şeyle karşılaştım.
güneş ışığı altında telefon ekranı beyaz renkte iken , parmak izi sensörü görünüyor.
tamam bunda bir sıkıntı yok ama sol üstte alarm simgesinin hemen altında parmak izi sensöründen biraz daha küçük bir yuvarlak daha görünüyor.
sadece güneş ışığı altında görünüyor. ekran panelinde bir sıkıntımı var? , telefonu daha yeni aldım, hiç bir şekilde düşme , çizilme olmadı.
resim eklemeye çalışacağım. güneş ışığının açısına göre görünüyor , aynı parmak izi sensörü gibi.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
By.TRabZonLu™ Hocam bu konuda müzdaripti. Sanırım bu bir sorun değil, parmak izi okuyucusunun renk farkından kaynaklıyordu. Öbür görünen bölüm için diğer kullanıcılarda bir kontrol edebilir mi ?

hasatan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
Mi9
Konular
1
By.TRabZonLu™ Hocam bu konuda müzdaripti. Sanırım bu bir sorun değil, parmak izi okuyucusunun renk farkından kaynaklıyordu. Öbür görünen bölüm için diğer kullanıcılarda bir kontrol edebilir mi ?

Parmak izi sensörünün görünmesinde bir sıkıntı yok.
benim sıkıntım aynı parmak izi sensörü gibi sol üstte bir yuvarlak daha var, telefonu yeni aldığım için ekranda bir sıkıtntı varsa değişim isyeteceğim.
teşekkürler cevap için.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

parmak izi sensörü zaten yoğun güneş ışığı altında görünüyor. Söylediğim yukardaki yuvarlakta yoğun güneş ışığı altında görünüyor. İkisinin aynı anda göründüğü fotoğraf çekmeye çalışacağım ama hava kapalı bu günlerde. dead pixel programları ile kontrol edince söylediğim ikinci yuvarlak beyaz,sarı, magenta renklerinde yine güneş altında görünüyor.

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Ben de aynı şekilde. Alttaki tamam da üsteki iz hakkında bi bilgim yok benim de.

hasatan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
Mi9
Konular
1
Ben de aynı şekilde. Alttaki tamam da üsteki iz hakkında bi bilgim yok benim de.
hocam sağolun cevap için benim sıkıntım uzun kullanımda bu üstteki yuvarlak dead pixele , yada başka bir sıkıntıya dönüşürmü diyeydi.
siz nekadardır kullanıyorsunuz telefonu. bide ön kamera için flash olabilirmi bu üstteki yuvarlak. ekrana gömülü flash

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
102
Sol üsteki görünen şey ışık sensörü diye biliyorum. Zaten o köşeyi kapattığında ekran ışığının azaldığını görebilirsin.

hasatan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
Mi9
Konular
1

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
102
Teşekkür ederim hocam.
rica ederim bende rast gele öğrendim. O görünen şeyi farkettiğimde neymiş falan diye kurcalarken üzerini kapattığımda ekranın karardığını farkettim ve dedimki bu olsa oşsa ışık sensörüdür. :D

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
hocam sağolun cevap için benim sıkıntım uzun kullanımda bu üstteki yuvarlak dead pixele , yada başka bir sıkıntıya dönüşürmü diyeydi.
siz nekadardır kullanıyorsunuz telefonu. bide ön kamera için flash olabilirmi bu üstteki yuvarlak. ekrana gömülü flash
5 aydır kullanıyorum. Flash olma ihtimali yok. Parmak izini görmüştüm bunu da sizden duyduktan sonra gördüm. Bence bir ekran veya panel sorunu değil bu leke. Yabancı forumlardan araştırmayı denediniz mi?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Güneş altında benimde görünüyor hocam. Bir tanesi parmak izi sizin dediğiniz gibi diğeride yukarıda arkadaşsın dediği gibi ışık sensörü.

Üst Alt