Soru Ekran

Kanunsuz_

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Mi6
Konular
1
Telefonum mi6, telefonda durduk yerde renk kaymalari oluşmaya başladı aynı zamanda pixelleri belirginleşti telefon tüplü televizyon gibi oldu. Ekrani
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kanunsuz_

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Mi6
Konular
1
Farklı arka planlarda farklı ekranlarda hala varsa, direkt donanımsaldır. Garanti yolu gözüküyor

Redmi 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arka plan değiştikçe ekrandaki renklerde ona göre değişiyor tabiki de

Oyla:

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
Arka plan değiştikçe ekrandaki renklerde ona göre değişiyor tabiki de

Ekranda o anda olmaması gereken yazı, çizim, silüeti oluyor mu arkadaş onu demek istemiş. Mesela en belirgin tepedeki bildirim çubuğudur o sürekli orda olduğu için genelde oradaki piksellerde görülür. Çubuğun olmadığı bir durumda ( tam ekran bir uygulama) orada gölge gibi bir çubuk silüeti oluyor mu? Bunlar ghost screen hatasını anlatır. Ekran kablosundan falanda yapar mı onu tamirci arkadaşlara sormak gerekir tabi. Donanımsal olduğu bariz sadece altındaki nedenleri belirtiyorum.

Oyla:

Kanunsuz_

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Mi6
Konular
1
mi6 nin bazı panelleri sorunlu aynı sorun mi5s redmi note 7 gibi telefonlarda da var sorun büyük ihtimal donanımsal şimdi
ayarlar - cihazım - tüm özellikler e gir
çekirdek sürümünun üzerine 3-4 defa basın donanım testleri açılacak oradan sürüm bilgisini kontrol et e basın en altta lcm bilgisi yazar örnek veriyim jdi panel yazıyor bende
birde LG panel var bunlarda sizde LG panel yazıyorsa kronik panel sorunu

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dediğiniz yeri inceledim baya fakat panelin ne olduğunu göremedim ama teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekranda o anda olmaması gereken yazı, çizim, silüeti oluyor mu arkadaş onu demek istemiş. Mesela en belirgin tepedeki bildirim çubuğudur o sürekli orda olduğu için genelde oradaki piksellerde görülür. Çubuğun olmadığı bir durumda ( tam ekran bir uygulama) orada gölge gibi bir çubuk silüeti oluyor mu? Bunlar ghost screen hatasını anlatır. Ekran kablosundan falanda yapar mı onu tamirci arkadaşlara sormak gerekir tabi. Donanımsal olduğu bariz sadece altındaki nedenleri belirtiyorum.
Bildirim çubuğu demişsiniz orada hiçbir şey olmuyor onun dışında oluşan renkler ekran kaydığında arka plan siyahsa çoğunlukla kayboluyor yada farkedilmeyecek kadar azalıyor, sürekli sabit kalan bir şey yok ekranda

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Dediğiniz yeri inceledim baya fakat panelin ne olduğunu göremedim ama teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bildirim çubuğu demişsiniz orada hiçbir şey olmuyor onun dışında oluşan renkler ekran kaydığında arka plan siyahsa çoğunlukla kayboluyor yada farkedilmeyecek kadar azalıyor, sürekli sabit kalan bir şey yok ekranda
işaretledim yeri hocam
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt