Yardım Ekran yenileme problemim hak

sebotai

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Merr
Cihazım
Mi 11t
Konular
2
Merhabalar. Mi11t ydn13.0.2 sürümünü kullanmaktayım. Telefonu 120 hz de kullanmaktayım ancak telefon kullanırken sanki birden 60hz düşüyor. Kendi haline bırakınca 1-2 dakikaya düzeliyor. Ekranı 60a çekip tekrar 120 çektiğim zaman anında düzeliyor. Türk ve yabancı forumlarda baya araştırdım ama sebebini bulamadım. Adaptif ekran yenileme ile ilgili olduğunu söyleyenler var yabancı forumlarda. Ancak türk forumlarında aynı problemi yaşayan kimseye denk gelmedim. Sebebi nedir sizce ve çözümü nedir acaba

sebotai

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Merr
Cihazım
Mi 11t
Konular
2
Sorunum hala güncel

Nurettin_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nurettin
Cihazım
Xiaomi 5s 64
Konular
2
Aynı sorun bendede var? Durup dururken 60 hze düşüyor. Bir uygulamaya falan girince olsa anlayacağım ama ayarlada birşey yaparken bile 60a düşüyor sonra kendiliğinden 120 oluyor.

emiramarick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
31
Merhabalar. Mi11t ydn13.0.2 sürümünü kullanmaktayım. Telefonu 120 hz de kullanmaktayım ancak telefon kullanırken sanki birden 60hz düşüyor. Kendi haline bırakınca 1-2 dakikaya düzeliyor. Ekranı 60a çekip tekrar 120 çektiğim zaman anında düzeliyor. Türk ve yabancı forumlarda baya araştırdım ama sebebini bulamadım. Adaptif ekran yenileme ile ilgili olduğunu söyleyenler var yabancı forumlarda. Ancak türk forumlarında aynı problemi yaşayan kimseye denk gelmedim. Sebebi nedir sizce ve çözümü nedir acaba
hocam aynı dediğiniz şey bendede oldu kendim 60 hz de kullanıyorum 120hz e almıştım ve ekranda hz göstergesini açmıştım netflixe girince 60 hz e düşüyordu cıkınca 120hz bu kullandığınız uygulamadan kaynaklı

Nurettin_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nurettin
Cihazım
Xiaomi 5s 64
Konular
2
hocam aynı dediğiniz şey bendede oldu kendim 60 hz de kullanıyorum 120hz e almıştım ve ekranda hz göstergesini açmıştım netflixe girince 60 hz e düşüyordu cıkınca 120hz bu kullandığınız uygulamadan kaynaklı
Hocam öyle olsa normal zaten. Ben hiç bir uygulamaya girmeden 60 a düşüyor işte.

emiramarick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
31
Hocam öyle olsa normal zaten. Ben hiç bir uygulamaya girmeden 60 a düşüyor işte.
Yazılımsal bir hata olabilir yazılım atıp tekrar denerseniz sorunun çözüleceğini sanıyorum (görünen durum öyle donanımsal bir şey de olabilir net bir şey diyemem)

sayko92

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
8
Bende de aynı sorun var

sanatsal061

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Telefonunuzda root varsa hallolur

sanatsal061

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Root olsa r/w yapıp build prop sistem dosyası üzerinden halloluyor da root olmadığı için pek çaresi yok

Üst Alt