Diğer Ekran Süresi Sıkıntısı

abdullahkypnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
6
İlk aldığımda %70'de 4 saat ekran süresi aldım 1 saati pubg idi. Şuan aradan 1.5 ay geçti ve %70de hiç oyun felan oynamadan 2.30 saat ekran süresi alıyorum. Sorun nedir nerededir anlamadım bir türlü. Forumda bakıyorum 4000mah ve altı modellerde bile totalde 12 saat vs. alıyorlar. Bu telefonda 5260mah pil var ama 8-9 saat alıyorum. Format atmadan önce 10 saat alıyorken format attıktan sonra 1-1.30 saat kaybım olmaya "Diğer" kısmı fazla kullanmaya başladı. Şuanki sürüm 11.0.10.0 Eu rom hiç değişmedim direk orjinal. Aşırı derecede rahatsız etmeye başladı bu durum sonuçta ben bu telefonu pil artısı için aldım.

Format attıktan sonra play storedaki miui uygulaması ile bazı sistem uygulamalarını sildim (youtube,google,chrome vs.) acaba onlardan mı kaynaklı diye düşünüyorum.
Telefon garantili olduğu için rom da atamıyorum. Bu ekran süresi konularında bilgili olan yardımcı olabilecek birisi var mı?

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
Zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak performans kayıpları gayet normal bunun yanısıra kullanılan uygulamalar ve hatta şebekede dahil performansı etkiler o yüzden kutudan çıkarttığınızda aldığınız performansı beklemeniz çok yanlış bir bekleyiş olur.
Ayrıca ekran süresi telefonun stabil çalışması ile alakslıdır alışılmışın dışına çıktığınız bir gün geçirirseniz buda etkiler.

abdullahkypnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
6
Zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak performans kayıpları gayet normal bunun yanısıra kullanılan uygulamalar ve hatta şebekede dahil performansı etkiler o yüzden kutudan çıkarttığınızda aldığınız performansı beklemeniz çok yanlış bir bekleyiş olur.
Ayrıca ekran süresi telefonun stabil çalışması ile alakslıdır alışılmışın dışına çıktığınız bir gün geçirirseniz buda etkiler.

Hocam 1.5 ayda performansı bu kadar düşmez ki, üstelik forumda gördüğüm 2-3 yıllık hatta daha fazla telefonlarda bile az kapasite olmalarına rağmen 10 saati rahat geçiyor (mi6, mi9t, note 8 vs.) Kullanım senaryom da hep aynı ilk aldığım gün ile şuan farklı yaptığım bir şey de yok :( Bir de Mi note 10 ve lite ın facebook forumlarına internet forumlarına vs baktığımda 12-13 saati görenler var.

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
Herhangi bir değişiklik söz konusu değilse donanımsal olarak sıkıntıda olabilir tabi bunlar hep varsayım pilde bir sıkıntı olabilir kontrol ettinizmi bunları

abdullahkypnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
6
Herhangi bir değişiklik söz konusu değilse donanımsal olarak sıkıntıda olabilir tabi bunlar hep varsayım pilde bir sıkıntı olabilir kontrol ettinizmi bunları
Pili kontrol etmek için tavsiye ettiğiniz bir yöntem var mıdır?

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2

Tolgahan58

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tolgahan58
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Hocam aynı sorunu ben de yaşıyorum.
Bir çözüm bulabildiniz mi

oktyylmzx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Hocam ilk başlarda bende 7-8 saat ekran süresi alıyordum fakat zamanla düzeliyor sanırım. Ortalama 10 saatlere cıktı vu sıralar.bugun ıse cok iyi bi süre aldım. Sizinki de Zamanla düzelecektir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-08-06-00-27-05-437_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-08-06-00-27-05-437_com.miui.securitycenter.jpg
    251,4 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_2020-08-06-00-27-10-807_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-08-06-00-27-10-807_com.miui.securitycenter.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 24
Üst Alt