Yardım Ekran süreme deney yaptım lanet olsun kanser etti :D

atakankp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atakan
Cihazım
Note 8
Konular
15
benim bir sıkıntım var asla çözemiyorum yaptığım deney şu şekilde

arrowos android 10 kurulumu yaptım magisk ile rootladım başka bir işlem yok ondan sonra whatsapp, insta, letgo, youtube, telegram, twitch, video player vesaire böyle düz uygulamalar kurdum %100 şarj olduktan sonra cihazımı ilk gün şarjdan çektim kullandım ekran süresi 7 saat 35 dakika verdi ve %17 daha şarj vardı

daha sonra 2-3 gün geçti cihaza ekstra hiç bir uygulama yüklenmedi aynı şeyler cihaz bu sefer %49 falan şarja iniyor ekran süresi 2 saat yani bi 2 saat daha ekle 4 saat sonra kapanacak cihaz bu neyden kaynaklanıyor olabilir anlamadım her hafta rom değiştiriyorum hastalık işi oldu

denediğim romlar hepsi böyle
xiaomi eu
miui ita
crdroid 10
pixelplus
corvus os
global sürümler

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Öncelikle romu yeni kurduğunuz için pil düzeninin oturması gerek. Onun için en az 1 hafta kullanmayı tavsiye ediyoruz aslında. Bunun dışında fw kurdunuz mu? Fw (firmware) AOSP romların donanımla daha iyi iletişimini sağlayan küçük bir MIUI dosyasıdır. Romu kurarken yüklenmesi gerek.

atakankp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atakan
Cihazım
Note 8
Konular
15
Öncelikle romu yeni kurduğunuz için pil düzeninin oturması gerek. Onun için en az 1 hafta kullanmayı tavsiye ediyoruz aslında. Bunun dışında fw kurdunuz mu? Fw (firmware) AOSP romların donanımla daha iyi iletişimini sağlayan küçük bir MIUI dosyasıdır. Romu kurarken yüklenmesi gerek.
evet forumdaki firmware konusundan hangi romu denersem onun için gerekli firmware'i indiriyorum veya romun konusuna eklendiyse o firmware'i flashlıyorum düzelmiyor ya 2-3 hafta gibi bir kullanımda da sonuç aynı youtube vanced veya magisk bunu yapan diye şüpheleniyorum

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
evet forumdaki firmware konusundan hangi romu denersem onun için gerekli firmware'i indiriyorum veya romun konusuna eklendiyse o firmware'i flashlıyorum düzelmiyor ya 2-3 hafta gibi bir kullanımda da sonuç aynı youtube vanced veya magisk bunu yapan diye şüpheleniyorum
1 haftadır Arrow A10 kullanıyorum ve MIUI'dan kat be kat memnun etti beni. Hatta gelecek hafta sonu A11 sürümüne geçmeyi düşünüyorum. Sizin kullanımınızdan kaynaklı bir farklılık da olabilir. Zaten pil kısmına girdiğinizde en çok şarj yiyen ne ise onu görüyorsunuz.

Şu an parlaklığım düşük (15-20 arası) ama wifi bağlı şekilde, biraz tarayıcıdan film izleyerek, biraz Telegram ve WhatsApp'ta gezerek 6 pil ile 50 dakika ekran süresi aldım. Baya iyi yani. :)

Fw olarak Çin Stabil 12.0.3.0'ü öneriyorum. Onunla kullanıyorum şu an da Arrow A10'da. A11 kurunca da yüksek ihtimalle Çin Stabil 12.0.1.0 (R) sürümünü kullanırım.

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
benim bir sıkıntım var asla çözemiyorum yaptığım deney şu şekilde

arrowos android 10 kurulumu yaptım magisk ile rootladım başka bir işlem yok ondan sonra whatsapp, insta, letgo, youtube, telegram, twitch, video player vesaire böyle düz uygulamalar kurdum %100 şarj olduktan sonra cihazımı ilk gün şarjdan çektim kullandım ekran süresi 7 saat 35 dakika verdi ve %17 daha şarj vardı

daha sonra 2-3 gün geçti cihaza ekstra hiç bir uygulama yüklenmedi aynı şeyler cihaz bu sefer %49 falan şarja iniyor ekran süresi 2 saat yani bi 2 saat daha ekle 4 saat sonra kapanacak cihaz bu neyden kaynaklanıyor olabilir anlamadım her hafta rom değiştiriyorum hastalık işi oldu

denediğim romlar hepsi böyle
xiaomi eu
miui ita
crdroid 10
pixelplus
corvus os
global sürümler

Global stock endonezya romu varsa önerırım cozumu ve sonuc ıyı olucaktır

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Havoc os 4.2 android 11 öneririm Mi 9 da 8 saat ekran süresi aldım.Akıcı ve stabil 5 gündür kullanıyorum ne donma ne kasma hiç bir sorun yaşamadım.

Antagonist35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi6,PocoX3 NFC
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
gsam battery kurup root yada adb ile izin verip uyanik kalan uygulamalarin ss ini atarmisiniz

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Dün paylaştığım sohbet bölümünden ss