Yardım Ekran Sorunu

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
eu stabil 10.3.1.0
Telefon Modeli
mi 5x/a1
Bootloader Kilidi
Açık
Halihazırda mi 5x cihazımı kullanıyorum genel anlamda memnunum. Soruna gelecek olursak bolu da kamp atarken cebimde uyuduğum telefon sabah kalktığımda saate bakmak için elime aldığımda ekranın gidik oluğunu gördüm. Hem dokunmatik hem de renk olarak parazit yapıyordu. O sıra telefonla uğraşırken dokunmatik ve ekran sağlam haline geri döndü. Sabaha kadar yağmur yağdı çadırın içi nemlenmiş acaba nemden mi oldu diye şüphelendim kapattım telefonu. Akşam eve dönüp pirince attım 24 saat sonra çıkardığımda sorunun devam ettiğini gördüm. Anakart ıslandı ya da nemlendi diye düşünüyorum bir de siz değerli forumdaşlara danışayım dedim. Her fikir benim için çok değerli . Yine az da olsa telefon sağlam haline geri dönüp tekrar sapıtıyor . Buyrun videomuz:

Son düzenleme:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Cebinizde uyuduysanız üzerine baskı yapılmış olma ihtimali çok yüksek. Ondan kaynaklıdır diye düşünüyorum.

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Cebinizde uyuduysanız üzerine baskı yapılmış olma ihtimali çok yüksek. Ondan kaynaklıdır diye düşünüyorum.
Hocam fiziksel olarak hiçbir problem ezik ve ya darbe görünmüyor videoyu açmaya çalıştım tekrar dener misiniz?

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hocam fiziksel olarak hiçbir problem ezik ve ya darbe görünmüyor videoyu açmaya çalıştım tekrar dener misiniz?

Fiziksel olarak hasar görünmeyebilir ama baskıya maruz kaldıysa böyle bir durumun oluşması çok doğal hocam. Baktım videoya şimdi.

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Fiziksel olarak hasar görünmeyebilir ama baskıya maruz kaldıysa böyle bir durumun oluşması çok doğal hocam. Baktım videoya şimdi.
Hata donanımsal ama neyi değiştireceğiz ekranı mı anakartı mı onu çözemedim ya da başka bir şeyi mi ? Daha önce ekran değiştirme tecrübem var en kısa sürede yapmak istiyorum cihazı. Yoksa yeni cihaz alma yolunda atım atacağım. Ya da eski mi 4 ü kullanmak için anakart ayarlamaya çalışıcam.

Oyla:

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Cihazı acıp ekran pinlerini kontrol edermisin belki temassıslık vardır

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hata donanımsal ama neyi değiştireceğiz ekranı mı anakartı mı onu çözemedim ya da başka bir şeyi mi ? Daha önce ekran değiştirme tecrübem var en kısa sürede yapmak istiyorum cihazı. Yoksa yeni cihaz alma yolunda atım atacağım. Ya da eski mi 4 ü kullanmak için anakart ayarlamaya çalışıcam.

Hocam donanım kısmında pek bilgi sahibi değilim fakat sorun ekranda gibi görünüyor. Yine de daha bilgili birisi daha doğru bilgilendirme yapabilir.

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Cihazı acıp ekran pinlerini kontrol edermisin belki temassıslık vardır
Hocam bunu bende çok yapmak istiyorum ama cihazı kapamaya çalıştığımda tekrar açılıyor falan . Bataryanın bitmesini bekliyorum bir sıkıntı çıkmaması için.

Oyla:

zaferturk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi max 3
Meslek
işçi
Konular
11
Ya lcd ekran yada ekran soketi baskı sonrası arızalı
Nemden olsa batarya yüzünden kısa devreye girer ve açılmaz kafanıza göre cihazı açmayın yetkin kişilerin desteğini alın

Oyla:
Üst Alt