Yardım Ekran Parlaklığını Arttırma

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi Eu
Telefon Modeli
Redmi Note 4
Bootloader Kilidi
Açık
Emektar telefonum redmi note 4 ün ekran kırılması sonucu ekranını değiştirdim. Orjinal ekranına göre ekran parlaklığı düşük hatta parlaklık ayarını en düşüğe getirdiğimde simsiyah oluyor ve hiçbir şey gözükmüyor. Parlaklık ayarını yükseltebileceğim bir uygulama var mı acaba ?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Rom denemesi yaparken bazı romların otomatik ekran parlaklığı yüksek geldiği için hemen elerdim sanırım deneme yapmam ve öyle bir romun denk gelmesi gerek. Farklı bir kernel denemedim fakat aklımdan geçmiyor değil. Bilgi sahibi olmadığım için çekiniyorum hangi ayarı dikkate almak gerekir bir bilgim yok. Kernel denemeden önce cihazımda şu an bulunan kernelin bir yedeğini nasıl alabilirim en azından diyelim olmadı bir geri dönüş şansım olur.
Twrp ile Back-Up(Yedekleme) kısmından Boot ve Dtbo yedeklerini alarak kernel yedekleyebilirsiniz. Restore kısmından da geri yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Unutmayın ki değişim yaptığınız ekranın maks parlaklığı orjinal ekrandaki ile aynı olmamasının sebebi donanımsaldir. Ekran parlaklığıni overclock yaparak yukseltseniz dahi ekranda yanıklar oluşmasına sebep olabilirsiniz. Eğer yükseltmeyi başarırsanız her zaman en yüksek parlaklıkta kullanmaktan cekinmelisiniz.

Oyla:
Üst Alt