Soru Ekran panel markası?

zaferkahraman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer Kahram
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
4
Merhaba arkadaşlar bilindiği üzere mi8 lerimizde super amoled ekran var. bu ekranların üreticisine bakabileceğimiz bir uygulama mevcut mu? Samsung mu lg mi sharp mi?

bersan1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
B. Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
3
"The XDA-Developers believes that the smartphone might feature a 6.1-inch Samsung EA8074 CMD TFT LCD display panel with a resolution of 2160x1080 pixels. " yazmışlar bir sitede huawai'in yeni gelecek olan modeli için ancak ürün kodu aynı olduğuna göre üreticisi de aynıdır diye tahmin ediyorum. Zaten amoled Samsung'un tescilli ürünü oluyor.

Oyla:

zaferkahraman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer Kahram
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
4
"The XDA-Developers believes that the smartphone might feature a 6.1-inch Samsung EA8074 CMD TFT LCD display panel with a resolution of 2160x1080 pixels. " yazmışlar bir sitede huawai'in yeni gelecek olan modeli için ancak ürün kodu aynı olduğuna göre üreticisi de aynıdır diye tahmin ediyorum. Zaten amoled Samsung'un tescilli ürünü oluyor.
onu bende gördüm de haklısın amoled samsungun markası. LG ise oled :)

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Mi 8 lerin tamamı samsung üretimi amoled ekranlar kullanmıyor mu? Lg üretimi ekranlar kullanımını mi 6 dan sonra bıraktılar diye biliyorum. Malum ghost screen sorunları falan
Ekte, forumda paylaşılan mi 8 incelemesine ait görseller mevcuttur oradan fikir edinilebilir.

Ekli dosyalar

• Mi8_ekran.jpg
    Mi8_ekran.jpg
    748,9 KB · Görüntüleme: 37
  • mi8_genel.jpg
    mi8_genel.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 35
Oyla:

qwake17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
28
böyle bir uygulama var ama root istiyor

Oyla:

izzet34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
izzet
Cihazım
mi 8
Konular
14
mi 8 süper amoled diye biliyorum. çünkü karanlık bi odada always on display açık olduğunda fark edeceksiniz sadece saatin olduğu pikseller yanıyor

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
mi 8 süper amoled diye biliyorum. çünkü karanlık bi odada always on display açık olduğunda fark edeceksiniz sadece saatin olduğu pikseller yanıyor
Ekranın türü değil de asıl merak edilen konu, ekranın üreticisi. Ekranın amoled olduğu konusunda mutabıkız

Oyla:

izzet34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
izzet
Cihazım
mi 8
Konular
14
Super amoled o dediğim oluyor değilmi? Her piksel kendi ışığı

Oyla:

zaferkahraman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer Kahram
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
4
Ekranın türü değil de asıl merak edilen konu, ekranın üreticisi. Ekranın amoled olduğu konusunda mutabıkız

Super Amoled isminin telifi Samsung da. LG mesela super amoled ekran ürettim diyemez. Onun ürettikleri oled diye geçiyor. Zaten ekranin ismi OLED tür ekran. Samsungda buna Amoled ve Super Amoled demiş.

Bizim telefonun ekranları da Samsung üretimi.

Mate 20 pro ve p20 pro gibi dandik oledlerden yok. Bir sürü yeşeren yanan ekranlar var bu markalarda

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Super Amoled isminin telifi Samsung da. LG mesela super amoled ekran ürettim diyemez. Onun ürettikleri oled diye geçiyor. Zaten ekranin ismi OLED tür ekran. Samsungda buna Amoled ve Super Amoled demiş.

Bizim telefonun ekranları da Samsung üretimi.

Mate 20 pro ve p20 pro gibi dandik oledlerden yok. Bir sürü yeşeren yanan ekranlar var bu markalarda
Mate 20 pro ve p20 pro modellerinde de LG üretimi oledler kullanılıyor, adamlar ekran işinde nereye elini atsa oraya bir güzel sıvıyor

Oyla:
Üst Alt