İpucu Ekran/Kullanım Süresinin Daha Verimli Hale Gelmesi

Byerdo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
RN 9 pro 6/128
Meslek
Kimya Teknisyeni
Konular
2
Stock romda olan cihazlarda pil perfomans düşüşleri global güncellemeler tamamlanana kadar normaldir. Pil ile olan sorunları Xiaomi de kabul etti. Xiaomi tek başına sorumlu değil bu konuda, Android de "Device Healt Services" uygulamasını yakında güncelledi. Bu pil kullanımı ve tasarrufu ile ilgili bir uygulamadır. Güncellemek gereklidir. Benim cihazda (RN9s) Hindistan QJWINXM 12.0.3.0 farkedilir bir iyileşme var. İki gün üst üste tamamen kapanana kadar pili bitirdim, cihaz kapalı şarj ettim. Dolunca, kabloyu çıkarmadan cihazı açtım, yarım saat sonra kabloyu çıkardım. Pil tasarrufu kapalı, tema SuperWallpaper, cihaz devamlı aktif. O şekilde şarj etmeye devam edeceğim, sonuçları cihaz ve sürüm açıklamalarıyla yaparsak daha verimli bir çalışma olur.
Soldaki görüntü ilk günden, sağdaki de anlık.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-19-14-41-41-689_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-02-19-14-41-41-689_com.miui.securitycenter.jpg
    445,4 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_2021-02-21-17-27-42-907_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-02-21-17-27-42-907_com.miui.securitycenter.jpg
    344,8 KB · Görüntüleme: 19

pickedusernamesonofa

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Sweet
Konular
14
Stock romda olan cihazlarda pil perfomans düşüşleri global güncellemeler tamamlanana kadar normaldir. Pil ile olan sorunları Xiaomi de kabul etti. Xiaomi tek başına sorumlu değil bu konuda, Android de "Device Healt Services" uygulamasını yakında güncelledi. Bu pil kullanımı ve tasarrufu ile ilgili bir uygulamadır. Güncellemek gereklidir. Benim cihazda (RN9s) Hindistan QJWINXM 12.0.3.0 farkedilir bir iyileşme var. İki gün üst üste tamamen kapanana kadar pili bitirdim, cihaz kapalı şarj ettim. Dolunca, kabloyu çıkarmadan cihazı açtım, yarım saat sonra kabloyu çıkardım. Pil tasarrufu kapalı, tema SuperWallpaper, cihaz devamlı aktif. O şekilde şarj etmeye devam edeceğim, sonuçları cihaz ve sürüm açıklamalarıyla yaparsak daha verimli bir çalışma olur.
Hocam benimki global redmi note 9 pro resimdeki gördüğünüz gibi Endonezya romu yüklü ama beğenmiyorum açıkçası

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-21-17-48-45-243_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-02-21-17-48-45-243_com.miui.securitycenter.jpg
    118,1 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2021-02-21-17-48-38-401_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-02-21-17-48-38-401_com.miui.securitycenter.jpg
    252,7 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2021-02-21-17-48-24-581_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-02-21-17-48-24-581_com.miui.securitycenter.jpg
    268 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_2021-02-21-17-48-30-245_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-02-21-17-48-30-245_com.miui.securitycenter.jpg
    232,5 KB · Görüntüleme: 16

Byerdo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
RN 9 pro 6/128
Meslek
Kimya Teknisyeni
Konular
2
Hocam benimki global redmi note 9 pro resimdeki gördüğünüz gibi Endonezya romu yüklü ama beğenmiyorum açıkçası
Daha kötü durumda olan cihazlar da var. Sizin cihaz o kadar kötü durumda değil, sürümler tamamlanana kadar geçici olduğuna inanıyorum. Bir kaç gün, açıkladığım şekilde şarj etmenizi öneririm. Değişeceğini göreceksiniz. Xiaomi şu ana kadar sadece RN8 ile ilgili pil şikayetini onayladı. Global beta süresi dolunca, güncellemelerle değişecektir.

pickedusernamesonofa

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Sweet
Konular
14
Daha kötü durumda olan cihazlar da var. Sizin cihaz o kadar kötü durumda değil, sürümler tamamlanana kadar geçici olduğuna inanıyorum. Bir kaç gün, açıkladığım şekilde şarj etmenizi öneririm. Değişeceğini göreceksiniz. Xiaomi şu ana kadar sadece RN8 ile ilgili pil şikayetini onayladı. Global beta süresi dolunca, güncellemelerle değişecektir.
Eskiden 1.5 gün aktif ekran süresi alabiliyordum. Şu an sürekli gözüm pil yüzdesinde bu sorun yazılımsal değil. Çünkü sürekli rom değiştirdim hepsinde kötü performans verdi. Bir ısınma sorunu vardı eskiden şeffaf kılıfla bile el aşırı yakacak düzeyde o çözüldü ama bu sorun çıktı.

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
Siz telefon ekranını sadece açık tutmuşsunuz. Uygulama vs. kullanmamışsınız ki hocam. Benim paylaştığım ekran görüntüsünde PUBG, Instagram vs. uygulamalar da kullanılmış şekilde ekran süresini gösteriyor. Sizin attığınız ekran süresi değeri berbat şuan.

Byerdo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
RN 9 pro 6/128
Meslek
Kimya Teknisyeni
Konular
2
Siz telefon ekranını sadece açık tutmuşsunuz. Uygulama vs. kullanmamışsınız ki hocam. Benim paylaştığım ekran görüntüsünde PUBG, Instagram vs. uygulamalar da kullanılmış şekilde ekran süresini gösteriyor. Sizin attığınız ekran süresi değeri berbat şuan.
Ekranı sadece açık tutmak, ekran uyku süresini iptal edip cihazla hiçbir şey yapmamaktır. Oyun oynamıyorum sayılır, bir saat kadar Soliteire oynuyorum. İlk resimde gördüğünüz gibi. Ekran süresinin Miui 12.0.3.0 ile daha iyi olduğu, tavsiyelerimin de faydalı olacağını bildiğim için paylaştım. Cihazımı övmek anlamışsınız, amacım doğru olan şeyleri paylaşmaktı.

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
Ekranı sadece açık tutmak, ekran uyku süresini iptal edip cihazla hiçbir şey yapmamaktır. Oyun oynamıyorum sayılır, bir saat kadar Soliteire oynuyorum. İlk resimde gördüğünüz gibi. Ekran süresinin Miui 12.0.3.0 ile daha iyi olduğu, tavsiyelerimin de faydalı olacağını bildiğim için paylaştım. Cihazımı övmek anlamışsınız, amacım doğru olan şeyleri paylaşmaktı.
Hocam 2. görüntüde oyun ya da normal kullanıma dair hiçbir şey yok. Sadece çok az bir süre Chrome kullanmışsınız. Ne Insta var ne YT var ne Face var ne de Twitter vs. var. Sadece telefonun sistem uygulamaları var ve onlar da mecbur çalışan uygulamalar. Bu demek oluyor ki telefonun ekranını kapanmasını önleyip hiçbir şey yapmadan açık tutmuşsunuz.

Üst Alt