Soru Ekran Koruyucu Takmadan Kullanmak

Mervan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Merhaba.

Bizim telefonlarda Gorilla Glass var mı? Araştırdığım kadarıyla yok. Asıl merak ettiğim ekran koruyucu olmadan kullanırsam çizilme ihtimali nedir?

Telefonu anahtar, metal benzeri şeyleri koyduğum cebime koymuyorum. Narin kullanmaya çalışıyorum. Gene de Gorilla Glass olmaması beni tedirgin ediyor. Takıntılı insanım. Çizilmesi beni biraz soğutur cihazdan. Ama ekranın üstünde hala aldığım zamanki koruyucu var ve görüntü leş. Uyumlu ekran koruyucu bulmam zor oldu ama siparişi verdim. Hala gelmedi.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Gorilla Glass'ta olsa ister istemez çizikler oluşuyor zamanla. Eğer bu konuda takıntılıysanız ekran koruyucu olmadan kullanmamanızı tavsiye ederim. Ya da sıvı ekran koruyucu denen korumalar var, ekrana sıvı olarak uyguluyorsunuz ve çizilmelere karşı dayanıklı hale geliyor. (Ne kadar korur tartışılır)

İncelemek isterseniz:

Oyla:

rtabur

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
4 GB/64 GB
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Biyokimyager
Konular
11
Merhaba.

Bizim telefonlarda Gorilla Glass var mı? Araştırdığım kadarıyla yok. Asıl merak ettiğim ekran koruyucu olmadan kullanırsam çizilme ihtimali nedir?

Telefonu anahtar, metal benzeri şeyleri koyduğum cebime koymuyorum. Narin kullanmaya çalışıyorum. Gene de Gorilla Glass olmaması beni tedirgin ediyor. Takıntılı insanım. Çizilmesi beni biraz soğutur cihazdan. Ama ekranın üstünde hala aldığım zamanki koruyucu var ve görüntü leş. Uyumlu ekran koruyucu bulmam zor oldu ama siparişi verdim. Hala gelmedi.
Gorilla glass 4 var deniyor burda
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

tengrikutlubilge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
Ben zamanında 6s i mutfakta yere düşürdüm (hiç sakar değilimdir) , telefonu aldığımda cam tuzla buz olmuştu eywahhh dedim bittik !! sonra aklıma koruyucu geldi !? elimle tutup çıkardım abii camda çizik yok , ben o günden bu güne her cihaza takarım ..

Oyla:

Mervan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Daha önceki telefonlarımda sadece kılcal çizik oluşmuştu. Eğer o kadar oluyorsa kullanırım aslında. Sıvı koruyucu pek cezbetmedi.

Gorilla Glass yazıyor ama bunu nasıl teyit edebiliriz? Çeşitli siteler kapasitif ekran deyip geçmiş ekran için.

Oyla:

cello

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Celal
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Daha önceki telefonlarımda sadece kılcal çizik oluşmuştu. Eğer o kadar oluyorsa kullanırım aslında. Sıvı koruyucu pek cezbetmedi.

Gorilla Glass yazıyor ama bunu nasıl teyit edebiliriz? Çeşitli siteler kapasitif ekran deyip geçmiş ekran için.
uzun bir süre koruyucu olmadan kullandım , dediğiniz gibi kılcal çizikler oluşuyor ama hiç rahatsız eden cinsten çizik oluşmadı bende, ufak tefek ekran kapalıyken sadece güneşte belli oluyor çizikler

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Gorilla Glass'ta olsa ister istemez çizikler oluşuyor zamanla. Eğer bu konuda takıntılıysanız ekran koruyucu olmadan kullanmamanızı tavsiye ederim. Ya da sıvı ekran koruyucu denen korumalar var, ekrana sıvı olarak uyguluyorsunuz ve çizilmelere karşı dayanıklı hale geliyor. (Ne kadar korur tartışılır)

İncelemek isterseniz:
Enteresan , 48 saat bekleme işi kötüymüş , birde sökme olayı nasıl acaba

Oyla:

rtabur

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
4 GB/64 GB
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Biyokimyager
Konular
11
Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Enteresan , 48 saat bekleme işi kötüymüş , birde sökme olayı nasıl acaba
Sökmüyorsunuz. Bir süre sonra işlevini kaybediyor bu ürün ve tekrar uyguluyorsunuz üzerine. Bunun amacı ekranın dayanıklılığını artırmak. Ne kadar süre etkili olacağını kullandığınız ortam sıcaklığından ekranın açık olma oranına kadar her şey etkiler.

Ben aldığım zamandan beri koruyucu kullanıyorum. Çiziklerin giderek artması benim hoşuma gitmiyor şahsen. Koruyucuda rahatsız edecek seviyeye geldiğinde değiştireceğim. Zaten Gorilla Glass 3 veya 4 var cihazda. Kılcal çizikler hariç çizik oluşturmanız zor.

Oyla:
Üst Alt