Sohbet Ekran kartım arızalandı MSI afterburner kullandığım garantide gözükür mü ?

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Arkadaşlar öncelikler herkese merhaba.

ASUS RX570 ROG STRIX 8GB GDDR5 OC 256Bit AMD' ekran kartımı yaklaşık 5 ay önce garantili sıfır olarak aldım. Ekran kartını genelde basit oyunlarda kullandım. aşırı yoracak sürekli güçte bırakacak birşey yapmadım. Denemek için 1 gün Madencilik yaptım.
Bunları yaptığım zamanlarda ekran kartını msı afterburner kullanarak hızını arttırmıştım. ( çekirdek hızı: 1400 memory hızı: 2000 )
bu ayarlarda çok kullanmadım zaten bu kadar gücü gerektirecek oyun oynamıyordum.
Daha sonrası msı afterburner kapalı ve gündelik işlerde kullanırken ekran kartım hata vermeye başladı zaman zaman açılmıyordu. bilgisayarı kapattığımda bazen hiç açılmıyor, bazen ise açılıp hiç birşey olmamış gibi çalışıyordu. Yine birgün bilgisayarı kapattım ve bir daha açılmadı. Eski bir ekran kartı taktığımda ise sistemim sorunsuz açıldı, yani sorun ekran kartında olduğu kesin gibi bir şey. Şimdi garantiye göndereceğim ama etrafımdaki duyumlarda MSI afterburner kullandığın gözükür ve direk garanti dışı kalır gibi şeyler duydum. bu durum başına gelen var mı . ( ben her halukarda garantiye göndereceğim ama bu yüzden kullanıcı hatası derlerse ne gibi bir yol izlemeliyim sizce )

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Kullanıcı hatası derlerse hatalı bir tespit yapmış olmazlar hocam , tabi siz dediğiniz gibi yine yollamayı deneyin.

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Kartın işlemci hızının değişimini kaydeden bir sistem varsa overclock yapıldığı belli olur ve garanti dışı kalır, zaten MSI afterburner programını açtığınızda buna karşı bir uyarı metni çıkıyor. Yani kullanıcı hatası derlerse yapacak bir şey yok gibi.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
8 GB VRAM bulunan bir kartını OC yapmayacaksanız neden aldınız hocam ? OC ibareli versiyon da sorunlu olan diye biliyorum. Başka bir sistemde kartı takıp görüntü almaya çalışın bir de isterseniz.

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Sistemde sorun yok hocam ekran kartı değiştirince açılıyor. Problem ekran kartı benim merak ettiğim garanti olayı

anil5452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
Mi max 2
Konular
21
Madencilik yaptiginin anlasilmasi icin karta farkli bios atman lazim hocam onuda yapmadiginiza gore problem yok.Ve msi afterburner butun ekran kartlarinin destekledigi firmalarin bildigi program ve ekran kartiniz fabrika cikislo o.c a acik o yuzden hic bir problem olmadan garantiden faydalanabilirsiniz.

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Madencilik yaptiginin anlasilmasi icin karta farkli bios atman lazim hocam onuda yapmadiginiza gore problem yok.Ve msi afterburner butun ekran kartlarinin destekledigi firmalarin bildigi program ve ekran kartiniz fabrika cikislo o.c a acik o yuzden hic bir problem olmadan garantiden faydalanabilirsiniz.
Hocam Allah razı olsun inşallah dediğiniz gibi olur. Pazartesi yollayacağım umarım olur piyasa bu kadar yüksekken masrafı bana baya çok olur diğer türlü

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
arkadaşlar baya geç oldu yazmam ama ekran kartını garantiye gönderdim. hem rom arızası hem cpu arızası diyerek bana 2600tl kitlediler tabikide yaptırmadım. özel firmalar var rom başına 250tl diyorlar. cpu arızalı olucanıda düşünmüyoruz diyorlar. güvenli bulduğum birine göndereceğim zaten rx 570 kartların rom yanma sorunu baya çok oluyormuş.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
arkadaşlar baya geç oldu yazmam ama ekran kartını garantiye gönderdim. hem rom arızası hem cpu arızası diyerek bana 2600tl kitlediler tabikide yaptırmadım. özel firmalar var rom başına 250tl diyorlar. cpu arızalı olucanıda düşünmüyoruz diyorlar. güvenli bulduğum birine göndereceğim zaten rx 570 kartların rom yanma sorunu baya çok oluyormuş.
Servislerim geçirmediği adam yok maalesef. Servis Point'e mi gönderdiniz ?

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Servislerim geçirmediği adam yok maalesef. Servis Point'e mi gönderdiniz ?
Tam bilmiyorum amanpoint degil diye hatırlıyorum. Yani ekran kartıni sürekli aç kapa yaptigimda çalışıyor pc tekrar kapatıp açana kadar. Cpu arızalı olsa bunu yapmaz. Herkes rom arızası diyor servis cpu arızası diyor ilginç geldi bana. 2200tl almıştım kartı 2600tl tamir parası nedir 😄

Üst Alt