Soru Ekran Değişimi Konusunda

musabchichek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musab
Cihazım
BlackBerry
Konular
2
Merhabalar,Redmi note 7 cihazımın ekran kırıldı ve değiştirmek istiyorum.Telefonculara pek güvenemiyorum ve Xioaminin kendisinin ürettiği bir ekran biliyorum ki yok.Bazı telefoncular diyor ki orijinal ekran bu kadar, yan sanayi/revizyon bu kadar diye.Orijinal olandan kasıt nedir ve ikisinin arasında ne gibi farklar var? İnternetten sipariş vermek istiyorum(daha iyi bir tavsiyeniz yoksa) ama bir sürü satıcı var.Tavsiye edebileceğiniz bir site var mıdır? (Orijinal dedikleri ekranı almak istiyorum,şimdiden teşekkürler.)

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Ürün içerisinde boe panel var mı yok mu belli değil, onun hakkında bilgi bulamadığımı kastetmiştim. Zaten yukarıda yazmıştınız arasındaki farkı. Ürün hakkında yorum belirtmenizi istemiştim. Cümleyi biraz yanlış yazmış olabilirim. Yanlış anlaşılabiliyor. Teşekkür ederim.
Ürün hakkında ben de pek bir bilgi anlayamadım panel hakkında ama gelen yorumlar iyi hocam, panel gelince bakarız uygulamalar üzerinden.

Oyla:

Sniperwars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Merhabalar,Redmi note 7 cihazımın ekran kırıldı ve değiştirmek istiyorum.Telefonculara pek güvenemiyorum ve Xioaminin kendisinin ürettiği bir ekran biliyorum ki yok.Bazı telefoncular diyor ki orijinal ekran bu kadar, yan sanayi/revizyon bu kadar diye.Orijinal olandan kasıt nedir ve ikisinin arasında ne gibi farklar var? İnternetten sipariş vermek istiyorum(daha iyi bir tavsiyeniz yoksa) ama bir sürü satıcı var.Tavsiye edebileceğiniz bir site var mıdır? (Orijinal dedikleri ekranı almak istiyorum,şimdiden teşekkürler.)
Merhaba hocam bende telefonu düşürdüm ve ekran kırıldı malesef. Kendim değiştireceğim. Aldığınız ekran nasıl peki sensör sorunu varmı panel bilgisini öğrenebildinizmi ?

Oyla:

musabchichek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musab
Cihazım
BlackBerry
Konular
2
Ekranı taktım ama biraz deneyimledikten sonra yazabilirim.
Merhaba hocam bende telefonu düşürdüm ve ekran kırıldı malesef. Kendim değiştireceğim. Aldığınız ekran nasıl peki sensör sorunu varmı panel bilgisini öğrenebildinizmi ?

Oyla:

musabchichek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musab
Cihazım
BlackBerry
Konular
2
Deneyimlerinizi ve aldığınız linki paylaşabilir misiniz ?
Hocam merhabalar, almıştım. Deneyimlerim maalesef kötü oldu ama diğer alanlar memnunlar. Satıcı iade kabul etmişti, ben uğraşmak istemediğimden bir daha geri göndermedim. Ekranın ortasında dikey bir çizgi vardı ve telefon sadece bir kere yere düştü ve ekran piksel piksel olmaya başladı.Bana gelen üründe belki sıkıntı vardır.Dokunmatiğini de hiç beğenmemiştim, bazı yerlere zor tıklıyordum. Yukarı doğru kaydırırken vs. eski ekranım su gibi akarken bu hiç akıcı değildi. Anakartımda sorun olabilir mi bilmiyorum ama sanırsam gidip artık bir telefoncuda yeni ekran takacağım. Ekran dirençli bir ekran, Redmi note 7 orijinal ekranı ise kapasitif ekran kullanıyor. Şöyle bir şey yapabilirsin; letgo ya da sahibindene girip anakart hasarlı ama ekranı çalışan bir ürünü bulup direkt anakartını takıp ya da onun ekranını kendi cihazına takıp kullanabilirsin. Aliexpress'ten almak istiyorsan da %10 cashback alabilirsin picodi sayesinde. girersen sen de ben de 20 lira kazanıyoruz (ilk satım alımından sonra), üstüne de %10 cashback alırsın hiç olmazsa bir kısmını alırsın, gümrük vergisini buradan birazcık çıkarmış olursun. Ben aldığımda %34,5 cashback vardı şimdi düşmüş. Kargo kısmına gelecek olursak gayet iyiydi, takipli bir üründü. yaklaşık olarak 17 günde gelmişti. Diyeceklerim bu kadar, kolay gelsin.

Oyla:

musabchichek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musab
Cihazım
BlackBerry
Konular
2
Deneyimlerinizi ve aldığınız linki paylaşabilir misiniz ?
Bu arada teşekkürler, dediğim yere benim referans yaparak kaydolmuşsun. 2 hesap ile kayıt olmuşsun ama ben aynı iban ile para çekmeye çalıştım ve bam! Hesabım bloke edildi. Adamların kurallarına göre iş yapmak gerekiyor. Benim kurallardan haberim yoktu. Zamanın güzel geçsin, iyi günler diliyorum.

Oyla:

Sniperwars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Geri dönüş için teşekkürler. Picodi ye girdim ancak pek bildiğim bir site değildi bu yüzden güvenemedim. Ayrıca ekran konusunda senin yorumlarınıda okuyunca vazgeçtim. Çünkü kendi taktırdığım ekrandada dokunmatik sorunları oluşuyor ve çok rahatsız ediyor.
Picodi konusunda , başta bir üyelik aldım sanırım ama hesap açma işlemini tamamlayamadım. Daha sonra google üzerinden oturum açtım . Peki bu site güvenilirmi ? Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz ?

Oyla:

musabchichek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musab
Cihazım
BlackBerry
Konular
2
Geri dönüş için teşekkürler. Picodi ye girdim ancak pek bildiğim bir site değildi bu yüzden güvenemedim. Ayrıca ekran konusunda senin yorumlarınıda okuyunca vazgeçtim. Çünkü kendi taktırdığım ekrandada dokunmatik sorunları oluşuyor ve çok rahatsız ediyor.
Picodi konusunda , başta bir üyelik aldım sanırım ama hesap açma işlemini tamamlayamadım. Daha sonra google üzerinden oturum açtım . Peki bu site güvenilirmi ? Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz ?
Daha önce 300 liralık bir ürün aldım,80 lirası cashbackti ama para biraz geç gelebiliyor. (1 ayda gelmişti bana) Paramı çekmiştim ve Wise üzerinden göndermişlerdi.4 gün sürmüştü.

Oyla:

memo4535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
RM Note 7
Konular
0
Ekran konusunda kaç sene kullanılmış olursa olsun çıkma ekran bulup takmanızı öneririm. Zaten malzeme kalitesi dandik cihazın yan sanayisi daha da dandik oluyor. 1 sene oldu çıkma ekran kullanıyorum gs dışında bir problemim yok o da rahatsız etmiyor.

Oyla:

musabchichek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musab
Cihazım
BlackBerry
Konular
2
Ekran konusunda kaç sene kullanılmış olursa olsun çıkma ekran bulup takmanızı öneririm. Zaten malzeme kalitesi dandik cihazın yan sanayisi daha da dandik oluyor. 1 sene oldu çıkma ekran kullanıyorum gs dışında bir problemim yok o da rahatsız etmiyor.
Evet kesinlikle, ben de öyle düşünüyorum ve hepsi tecrübe oldu. Yaptıklarım için pişman değilim aklım hâlâ yapmadıklarımda. :) Galatasaray niye sıkıntı olsun ya, o değil de ghost screen zaten normal ekranımda vardı, ben problem etmemiştim hocam.

Oyla:
Üst Alt