Yardım Ekran çözünürlüğü

iskenderkebap

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
mi note 10 pro
Konular
17
Selam arkadaslar.Mi note 10 da ekran çözünürlüğü ayarlayabilecegimiz bir ayar var mi?Bir de telefon basic olarak kutudan çıktığında en iyi ekran çözünürlüğü ile mi çıkıyor?Dpi ayarlarinin bununla bir alakasi var mı? Cihazın orijinal dpi ni bilen var mi?Saygilar sevgiler herkese.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Xiaomi cihazlarda çözünürlük ayarı yapılamıyor. Çözünürlük standart geliyor. DPİ ayarının amacı farklı bir şey.
Çözünürlük değiştirme işini root yetkisine sahip harici uygulamalar ile yapabilirsiniz, ancak ne kadar stabil olur bir şey diyemem.

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Geliştirici seçenekleri, çizim bölümü alt kısmında en küçük genişlik denen yere tıklayın, oradaki ayar normalde 450 (yada 430 sanırım) olarak ayarlıdır. Rakam yükseldikçe ekrandaki yazılar da küçülür. Oradan uygun olan ayarı yapabilirsiniz. Cihazımda Endonezya rom yüklü ve root yapılı. Saygılar
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Geliştirici ayarlardan yapılan bu dpi ayarının yanlış girilen küçük farklı değerler bile cihazın açılmamasına neden olabilir. Dikkatli olun.

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Geliştirici seçenekleri, çizim bölümü alt kısmında en küçük genişlik denen yere tıklayın, oradaki ayar normalde 450 (yada 430 sanırım) olarak ayarlıdır. Rakam yükseldikçe ekrandaki yazılar da küçülür. Oradan uygun olan ayarı yapabilirsiniz. Cihazımda Endonezya rom yüklü ve root yapılı. Saygılar
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
En kolay telefon bozma yöntemi sanırım. :(

Oyla:

iskenderkebap

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
mi note 10 pro
Konular
17
Ben orijinali 398dpi diye gordum internette öyle yaptım.392diye hatirliyordum degistirmeden once ama oyle oldugunu gorunce 398 yaptim.Orijinal halini bilenler yazabilir mi?Global model.

Oyla:

omer__44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Ben orijinali 398dpi diye gordum internette öyle yaptım.392diye hatirliyordum degistirmeden once ama oyle oldugunu gorunce 398 yaptim.Orijinal halini bilenler yazabilir mi?Global model.
Mi Note 10 Global cihazımdan şimdi kontrol ettim "En küçük genişlik 392dp" yazıyor.

Oyla:
Üst Alt