Yardım Ekran Arızası

Sniperwars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde telefonu düşürdüm ekran kırıldı. Aslında netten izleyerek daha önce ekran değiştirmiş birisiyim ancak internetten aldığım ekranlar kalitesi çıktığı için bu sefer bi tamirciye götürdüm. Adam orjinal ekranın olduğunu falan söyledi ben inanmadım ama çare yok tabi yaptırdım. Taktığı ekran tianma panel di ancak 2. gününde dokunmatik arasıra 3-5 saniyeline çalışmamaya başladı. Adama geri gittim sorunu anlattım ( Hain ekran adamın yanında sağlam çıktı arıza göstermedi.) Derdimi uzun uzun anlattım tamam değiştirelim dedi. Ekran tekrar değişti. Bu seferki ekran shenchao panel görüntü kalitesi oldukça iyi. Ancak 2 hafta sonra bu ekrandada dokunmatik sorunu olmaya başladı. kullanım esnasında dokunmatik çalışmıyor . Güç tuşu ile kilitleyip tekrar açınca düzeliyor. Tamirci haliyle anakartta veya dokunmatik entegrede arıza var diyerek sallamaya başladı.
Sizce sorun ne olabilir ? Daha önce başına böyle bir durum gelen varmı ?

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13
Aynı sorunu note 8 kullanıyorken yaşadım ekran koruycunu değiştir birde telefona sıfırdan temiz kurulum yap düzelmişti bende

Sniperwars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Tekrar temiz kurulum yaptım ama maalesef bir çözüm alamadım sırf bu ekran sorunu yüzünden cihazdan soğudum artık bir kenara atacağım. Teşekkürler..

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13
Tekrar temiz kurulum yaptım ama maalesef bir çözüm alamadım sırf bu ekran sorunu yüzünden cihazdan soğudum artık bir kenara atacağım. Teşekkürler..
Bilemiyorum ben sadece kendi başıma geldiği için sorunu böyle çözmüştüm

UzunLafınKısası

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 10T
Konular
14
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde telefonu düşürdüm ekran kırıldı. Aslında netten izleyerek daha önce ekran değiştirmiş birisiyim ancak internetten aldığım ekranlar kalitesi çıktığı için bu sefer bi tamirciye götürdüm. Adam orjinal ekranın olduğunu falan söyledi ben inanmadım ama çare yok tabi yaptırdım. Taktığı ekran tianma panel di ancak 2. gününde dokunmatik arasıra 3-5 saniyeline çalışmamaya başladı. Adama geri gittim sorunu anlattım ( Hain ekran adamın yanında sağlam çıktı arıza göstermedi.) Derdimi uzun uzun anlattım tamam değiştirelim dedi. Ekran tekrar değişti. Bu seferki ekran shenchao panel görüntü kalitesi oldukça iyi. Ancak 2 hafta sonra bu ekrandada dokunmatik sorunu olmaya başladı. kullanım esnasında dokunmatik çalışmıyor . Güç tuşu ile kilitleyip tekrar açınca düzeliyor. Tamirci haliyle anakartta veya dokunmatik entegrede arıza var diyerek sallamaya başladı.
Sizce sorun ne olabilir ? Daha önce başına böyle bir durum gelen varmı ?
Hocam revize edilmiş ekransa olabilir. Panel gerçekten orijinal ama dokunmatik entegresi olan cam, yan sanayiyle değişmiş olabilir. Revize edilmişlerde öyle sorunlar olabiliyor. Aslında tamircinin dediği gibi anakarttada sorun olabilir. Düşürüp kırmadan önce dokunmatikte problem var mıydı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

H.kadioglu hocam daha iyi bilir.

Sniperwars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Hocam revize edilmiş ekransa olabilir. Panel gerçekten orijinal ama dokunmatik entegresi olan cam, yan sanayiyle değişmiş olabilir. Revize edilmişlerde öyle sorunlar olabiliyor. Aslında tamircinin dediği gibi anakarttada sorun olabilir. Düşürüp kırmadan önce dokunmatikte problem var mıydı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

H.kadioglu hocam daha iyi bilir.
Bilemiyorum hocam, tamirci orjinal dediginde inanmamıştım ama panel shenchao görünüyor,

Dokunmatik sorunu yoktu öncesinde,
tekrar ekran değiştirsem 2. El fiyatı kadar masraf olmuş olacak , en iyisi artık bunu yedek tutmak sanırım.

oturak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
note 7
Meslek
tekniker
Konular
5
Piyasada revize diye yan sanayi ekran dolu. Güvenmeni tavsiye etmem. Arızalı başka bi telefon bulursan al ondan değiştir. Hocam hem nasıl kırıldı. Ben 5 senedir bi araba lastiğinin altına takoz yapmadığım kadı. Maşallahı var. Batarya sadece az gidiyor tek o kadar.

Alp07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alptimuçin
Cihazım
Red Mi Note 7
Meslek
Maden Mühendisi
Konular
1
Tekrar konu açmamak için bu konu altına yazıyorum. Ekranda ki flex değiştirilebiliyor mu bulamıyorum hiçbir yerde

Ekli dosyalar

• 16A1D999-2F70-4905-8B2F-BF4C0D4758F0.jpeg
    16A1D999-2F70-4905-8B2F-BF4C0D4758F0.jpeg
    185,5 KB · Görüntüleme: 20

Sniperwars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Tekrar konu açmamak için bu konu altına yazıyorum. Ekranda ki flex değiştirilebiliyor mu bulamıyorum hiçbir yerde
Bildiğim kadarı ile değişmiyor. Flex yırtıldı ise ekran çöp oluyor maalesef.

Üst Alt