Yardım Ekran Altı Parmak İzi Ayarları (ROOT)

Oğuzhan Gümüş

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 13.0.2
Telefon Modeli
Mi Note 10 Lite
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese Merhaba. Mi Note 10 Lite cihazım zamanında telefona su alması dolayısıyla ekranın sağ kısmında problem oluştu. Telefon her ne kadar kullanılabilir olsa da ekran anlık olarak sıcaklık ve ekran parlaklığına bağlı olarak gidebiliyor. Hal böyle olduğu için cihazı özellikle parlaklığı düşükte kullanıyorum. Bir problemimse parmak izi kullanamam. Cihazda ekran altı parmak izi var ve kullanırken parlaklığı yüksek olduğu için problem çıkarıyor. Aynı durum her zaman açık ekranda da geçerli, bunun için ayarlama yapabileceğim bir uygulama var mıdır acaba? Cihaz rootlu.

Urator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf aslan
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
9
Hocam var olması muhtemel ve en basit şekilde o animasyon da kaldırılabilir ama belli ki hala su yahut suyun oluşturduğu hasar mevcut. Bu suyun kurutulması-çıkarılması zor bir şey değil. Güvenilir bir tamirciye götürüp sorununuzu belirtin, eliniz yatkınsa siz de yapabilirsiniz ama sadece suyu kurutabilirsiniz. parmak izi sensörünün orası çukur şekilde ve oraya su kaçmış olabilir. Uzun vadede sorun yaratmayacak olsa bunu demem çünkü siz de elbette bu seçeneği düşünmüşsünüzdür ama az kalan su asıl etkisini hemen göstermez.

Oyla:

Oğuzhan Gümüş

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Hocam var olması muhtemel ve en basit şekilde o animasyon da kaldırılabilir ama belli ki hala su yahut suyun oluşturduğu hasar mevcut. Bu suyun kurutulması-çıkarılması zor bir şey değil. Güvenilir bir tamirciye götürüp sorununuzu belirtin, eliniz yatkınsa siz de yapabilirsiniz ama sadece suyu kurutabilirsiniz. parmak izi sensörünün orası çukur şekilde ve oraya su kaçmış olabilir. Uzun vadede sorun yaratmayacak olsa bunu demem çünkü siz de elbette bu seçeneği düşünmüşsünüzdür ama az kalan su asıl etkisini hemen göstermez.
Öncellikle hocam geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Dediğiniz su temizlemedir vb. işlemlerin hepsini zamanında ben yaptım zaten. Artık ekrana dayalı bir problem var, diğer parçalar zarar gördü mü bilmiyorum ama parmak izinin çalışmasında herhangi bir kusur yok dediğim gibi parlaklığa dayalı problem var onu da düzenleyebilirsem güzel olacak.

Oyla:
Üst Alt