Soru EEA rom mu Endonezya rom mu daha hızlı

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V14.0.2.0(TGCTRXM)
Telefon Modeli
Redmi Note 11
Bootloader Kilidi
Kapalı
cihazın şuan tr romunda herkes tr romunun yavaş olduğunu biliyor eea veya endonezya romuna geçicem sizce hangisi daha iyi performans sağlar?

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Custom eu rom daha stabil. Eğer custom istemiyorum diyorsan Endonezya rom indirebilirsin.
xiaomi.eu ya geçiş yapıcam daha stabil ve özelleştirmesi bol ama bir sorum olacak eu romu fastboot üzerinden yükleyince imei gider mi? telefon yurtiçi orjinal imeili
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

12.5.8 indo candir
benim cihaz miui 13 ile çıktı 12.5 versiyonu yok olsa düşünmeden yüklerim

Değil. EAA Xiaomi'nin resmi Avrupa stok ROM u. EU ise çin romu temel alınarak yapılan custom rom
custom eu romda pil performansı artıyor mu miui 14ü baz alırsak

Oyla:

Emircan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Emircan
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
Hocam şahsen bana göre EU Rom gereğinden fazla abartılıyor. RN7 için eu rom kurdum ve neredeyse 1 hafta kullandım ancak global romdan aman aman bi farki yoktu. Şu an AOSP tabanlı bir rom kullanıyorum. Bence önce bi eu rom deneyin sarmazsa başka custom romlara bakarsınız

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hocam şahsen bana göre EU Rom gereğinden fazla abartılıyor. RN7 için eu rom kurdum ve neredeyse 1 hafta kullandım ancak global romdan aman aman bi farki yoktu. Şu an AOSP tabanlı bir rom kullanıyorum. Bence önce bi eu rom deneyin sarmazsa başka custom romlara bakarsınız
custom çok sevmiyorum ben miui tabanlı romları seviyorum ama miui da özelleştirme çok az en azından eu rom miui tabanlı özelleştirmesi bol bir rom ve stabil bana kalırsa ama custom romda da telefona koyulan bir çok kısıtlamayı kaldırıp kullanabildiğin oluyor o yönden avantajlı

Oyla:

Abdullah_tambas

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
7
xiaomi.eu ya geçiş yapıcam daha stabil ve özelleştirmesi bol ama bir sorum olacak eu romu fastboot üzerinden yükleyince imei gider mi? telefon yurtiçi orjinal imeili

benim cihaz miui 13 ile çıktı 12.5 versiyonu yok olsa düşünmeden yüklerim

custom eu romda pil performansı artıyor mu miui 14ü baz alırsak
Şahsen custom eu çok daha iyi şarj kullanıyor. Bana kalırsa eu geç derim orjinal Türkiye cihazımda imei gitmez. Recovery rom olarak atsanız daha sağlıklı olur.(Rn7 için isterseniz pixel romu daha stabil buldum ama şarjım eu Roma göre daha hızlı bitiyordu.)

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Şahsen custom eu çok daha iyi şarj kullanıyor. Bana kalırsa eu geç derim orjinal Türkiye cihazımda imei gitmez. Recovery rom olarak atsanız daha sağlıklı olur.(Rn7 için isterseniz pixel romu daha stabil buldum ama şarjım eu Roma göre daha hızlı bitiyordu.)
rn11 kullanıyorum ve türkiye romu hem diğer romlara kıyasla 1.5 ay daha ggeç güncelleme alıyor hemde bana yavaş geliyor. rn10 bir cihaz var evde o da miui 14 ama global sürüm çok daha hızlı geliyor

Oyla:

Abdullah_tambas

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
7
rn11 kullanıyorum ve türkiye romu hem diğer romlara kıyasla 1.5 ay daha ggeç güncelleme alıyor hemde bana yavaş geliyor. rn10 bir cihaz var evde o da miui 14 ama global sürüm çok daha hızlı geliyor
Rn11 için custom eu varsa onu yükle. Yoksa da Endonezya geç benim kanaatim bu yönde.

Oyla:
Üst Alt