Çözüldü EDL Mode Nedir?

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
-
Telefon Modeli
-
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar Emergeny Download Mode nedir? Brick olmuş cihazlarda çözüm oluyorsa MI 8'de de neden olmuyor?

Çözüm
Telefonun açılmadığı ve aynı zamanda bootloader kilidinin kapalı olduğu durumlarda tek çare testpoint noktalarını kısa devre ederek edl moda almak ve cihaza tekrar yükleme yapmaktır. Yani kısaca bir tür özel yükleme modu da denilebilir. Brick olmuş cihazların hemen hemen hepsinde bu yöntem başarılı olsa da maalesef şuanda mi8 cihazlarda program hata veriyor. Muhtemelen yakın bir süre sonra sorun çözülmüş olur bende aynı şekilde mi8 cihaza sahibim ve 1 aydır cihazım evde uyuyor. İyi akşamlar

yusuf.srb390

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
1
Edl modundan yazılım yüklenmesi lazım yetkili hesap ile veya ufi dongle gibi cihazlar ile ücretli onarım kısmına bakınız iyi forumlar
merhaba bugün bir kaç telefoncuya gittim biri 300 dedi biri 150 200 tl civarı dedi yapma olasılığı %90 dedi sizce yaptırmalımıyım

Oyla:

Pivok

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Pivok
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Operatörlük
Konular
29
Genelde 250 civarı bir şeydir forumdaki teknisyen arkadaşlar işini severek yapıyor bir bakın isterseniz

Oyla:

Nykeus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hilmi
Cihazım
Redmi 8A
Meslek
Öğrenci
Konular
0
redmi 8a şarjı olduğu sürece sürekli kendini açmaya çalışıyor redmi yazısı çıkıyor sonra geri kapanıyor fastboot yada recovery kısmına giriyorum 5 sn geçmeden otomatik kendini kapatıyor yine aynı döngüye dönüyor ne yapmam gerekiyor edl mode için alttaki 2 yere cımbızla dokunmam lazım sanırım denedim onu da herhangi bir değişiklik olmadı

Oyla:

affetmezim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sinan
Cihazım
poco m3
Konular
3
Telefonun açılmadığı ve aynı zamanda bootloader kilidinin kapalı olduğu durumlarda tek çare testpoint noktalarını kısa devre ederek edl moda almak ve cihaza tekrar yükleme yapmaktır. Yani kısaca bir tür özel yükleme modu da denilebilir. Brick olmuş cihazların hemen hemen hepsinde bu yöntem başarılı olsa da maalesef şuanda mi8 cihazlarda program hata veriyor. Muhtemelen yakın bir süre sonra sorun çözülmüş olur bende aynı şekilde mi8 cihaza sahibim ve 1 aydır cihazım evde uyuyor. İyi akşamlar
hocam merhaba, xiomi cihazlarda bootloader kapalı olsa bile edl ile fastboot rom atılabiliyormu?atılıyorsa eğer qalcoom için qfil i mi kullanıcaz?

Oyla:

canogell01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note10 5G
Meslek
Çağrı Merkezi